Klasik The Office - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Office (US) 1x1

Amerikan versiyonu İngilizlerin direkt kopyası olmuş. Sahneler bile neredeyse birebir aynıydı. Tarzı falan da aynı ama süresi daha kısa, gereksiz yerler kırpılmış bir de karakterler burada birazcık daha renkli gibi. (Belki İngiliz versiyonundan diziye ısınmamla da alakalıdır.) Amerikan versiyonu hem daha popüler hem daha uzun. O yüzden bunla yola devam edeceğim. :)

7/10
5 yıl 1 ayın ardından ikinci izleyişimle puanımı 9 olarak güncelliyorum. :Z

Karakterleri tanıyıp bilerek izlemenin tadı başkaymış. Daha ilk bölümden kahkaha attığım yerler oldu. Dwight'ın efsane ötesi bir karakter olduğu ilk bölümden belliymiş. :A Dwight - Jim didişmelerini özlemişim. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
@bazinga sen bilirsin :A
Tabii kişiden kişiye değişir ama bu sitcomların popülerliği yurt dışında nasıl sıralanıyor? :D Himym, Tbbt, Friends, Seinfeld, The Office falan :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
İlk sezonu bitirdim ama beklediğim tadı alamadım. House bitince Amazon alıp bakarım.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@bazinga sen bilirsin :A
Tabii kişiden kişiye değişir ama bu sitcomların popülerliği yurt dışında nasıl sıralanıyor? :D Himym, Tbbt, Friends, Seinfeld, The Office falan :A
Zor ya onun sıralamasını yapmak. :D

Saydıklarının hepsi aşırı popülerler ve farklı zamanlarda, farklı gruplarda öne çıkmış durumdalar. Mesela The Office’in reytingleri ortalama hatta düşük sayılabilecek seviyedeydi ama internet gençliği arasında aşırı popülerdi ve hala en popülerlerinden biri.

Fakat Friends her zaman her yerde en popüler olarak nitelendirilebilir sanırım.

Imdbdeki oy sayısını referans alacak olursak:

Friends > TBBT > HIMYM > The Office > Seinfeld

• Beğendim
Reactions: xdragxx

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Office 1x2

Ilk bölümden daha zayıftı. Steve Carell için diziyi severim diyordum ama canlandırdığı karakter tam bir hödük. Katlanması zor bir adam ilerleyen bölümlerde alışıp sevebilir miyim emin değilim. :(

6/10
Ricky Gervais’in ofansif mizahının etkilerinin görüldüğü bir bölüm olmuş. İlk yorumuma büyük ölçüde katılıyorum ama bölümün ilk kısmında gülmedim desem yalan olur, alına kağıt yapıştırmadan sonrasını sevemedim yine. :D

7/10 olarak güncelliyorum.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Zor ya onun sıralamasını yapmak. :D

Saydıklarının hepsi aşırı popülerler ve farklı zamanlarda, farklı gruplarda öne çıkmış durumdalar. Mesela The Office’in reytingleri ortalama hatta düşük sayılabilecek seviyedeydi ama internet gençliği arasında aşırı popülerdi ve hala en popülerlerinden biri.

Fakat Friends her zaman her yerde en popüler olarak nitelendirilebilir sanırım.

Imdbdeki oy sayısını referans alacak olursak:

Friends > TBBT > HIMYM > The Office > Seinfeld
Ama sanki TBBT imdb'de üst sıralarda yer alsa da internetteki popülerliği bu diziler kadar yok sanki :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ama sanki TBBT imdb'de üst sıralarda yer alsa da internetteki popülerliği bu diziler kadar yok sanki :D

Hocam araya girmiş gibi oldum ama puandan ziyade kaç kullanıcı oy kullanmış, ona bakmak lazım popülarite sıralaması yapmak için. Anladığım kadarıyla @bazinga da ona göre sıralama yapmış zaten, o yüzden baya popüler TBBT ama Friends rakipsiz hepsinin arasında. Oy sayıları da bunun göstergesi zaten. :D

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Hocam araya girmiş gibi oldum ama puandan ziyade kaç kullanıcı oy kullanmış, ona bakmak lazım popülarite sıralaması yapmak için. Anladığım kadarıyla @bazinga da ona göre sıralama yapmış zaten, o yüzden baya popüler TBBT ama Friends rakipsiz hepsinin arasında. Oy sayıları da bunun göstergesi zaten. :D
Anladım hocam demek Türkiye'de pek TBBT fanına rastlamadım :A Ama yayınlanma zamanı da etkili imdb'de oy kullananlarda o da var. Friends falan baya eski o zaman imdb olsa belki daha çok kişi oy kullanırdı :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
TBBT Amerika’da yıllarca reyting şampiyonu oldu. Fakat son yıllarında düşüşte olduğu için internette fazla popüler değil maalesef.

Bir de şimdiki gençlik Netflix gibi platformlarda yayınlanan dizilere daha çok ilgi gösteriyor. TBBT henüz hiçbir büyük platformda yayınlanmadı, yeni HBO Max’ta yayına başladı ve çoğu ülkede HBO Max yok. Önemli olan uzun vadede nasıl bir statü edineceği ve bunu da zaman gösterecek. :D

• Beğendim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Alınsın o zaman. :D Keşke Netflix gibi televizyonda uygulaması olsa. Şimdi laptopu bağlayacaz.
TV modeli eskiyse uygulama desteği konusu sıkıntı oluyor maalesef. AppleTV ya da muadili android kutular (ya da Chromecast) ile bu tip şeyler çok rahat oluyor ama tek sıkıntın Amazon ise laptop bağlamakta kabul edilebilir. :D

PS4’te de var bu arada uygulaması.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
TV modeli eskiyse uygulama desteği konusu sıkıntı oluyor maalesef. AppleTV ya da muadili android kutular (ya da Chromecast) ile bu tip şeyler çok rahat oluyor ama tek sıkıntın Amazon ise laptop bağlamakta kabul edilebilir. :D

PS4’te de var bu arada uygulaması.
PC'yi bağlıyorum.

House, Office, The Boys, Night Manager, Mad Men, Goliath, Parks and Recreation ve Fleabag'i listeye attım.

House 2x1 izlerken altyazıda senkron kayması oldum. Umarım diğerlerinde yoktur.

• İlginç
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amy Adams'lı sezon finaliyle ilk sezonu bitirdim. :Z

İkinci izleyişte ilk sezonu da daha çok sevdim. Karakterlerin huyunu suyunu öğrendiğimiz için her şey daha komik geliyor. Bir de ilk sezonda aslında pek çok karakterin özellikleri henüz hiç öne çıkarılmamış. Mesela Creed reyisin sahnesi yok gibi bir şeydi figüran gibi gözüktü sadece. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x7 2x8 2x9 2x10

Dizi harika gidiyor. Keşke işim gücüm olmasa bütün gün The Office izlesem. O kıvamdayım şu an. :D

@cevaa konusunu Temmuz'da açmadım aslında geçen gün açıp oraya kaydırdım yorumlarımı taşımak için. :D

Dwight çok bomba karakter ya en çok onun sahnelerinde gülüyorum.Oynayan adam da çok harika oynuyor. Özellikle 8. bölümün sonunda Cumartesi sanıp işe geç kaldığı yer aklıma geldikçe gülüyorum. :D

Michael da tam bir gerizekalı. Bu kadar da olunmaz dedirtiyor her seferinde ama orijinal ve izlemesi zevkli bir karakter tabii. :D

O değil de Dwight'a hem Angela hem Kelly nasıl abayı yakıyor ya Dwight bu. :anguished:

8+/10 9/10 9-/10 8/10
2x8 ikinci turunda da bol bol kahkaha attırdı. Özellikle son muhteşem ötesi. Dwight'ın aşmış bir karakter olduğunun ilk belirtileri.

İkinci sezon genel olarak dizinin ritmini bulup zirveye hızlıca ulaştığı bir sezonmuş, müthiş gidiyor. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İkinci sezonu ikinci kez bitirdim geçenlerde. Müthiş bir sezondu. Gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisi sezonlardan olabilir. Neredeyse her bölüm sesli güldüren en az bir an vardı. :D

Üçüncü sezona birkaç ay sonra geçerim herhalde. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x1

Yine birkaç kez sesli gülerek geri dönüş yaptığım bir bölüm oldu. Konferans salonundaki kısımlar biraz uzasa da özellikle son birkaç anı müthişti.

Üçüncü sezona ikinci kez başlamadan önce Aile Şirketi'ni izledim. O da çok güzel, eğlenceli bir diziydi. Bu sezonkilerden en iyilerden ama The Office'e dönünce aradaki farkı anlıyorsun. Bu dizi kaliteli espri üretme konusunda müthiş. Böylesi kolay kolay gelmez...

Rashida Jones'un da katılması ayrıca güzel oldu. :Z Parks and Recreation'a ikinci kez başlamak için de sabırsızlanıyorum gittikçe. Ne varsa eskilerde var. :D

9/10

Son düzenleme: