2014 The Lego Movie (2014) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
1490017.jpg

Lego Filmi - The Lego Movie (2014)

Türü: Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Fantastik
Yönetmen: Phil Lord, Christopher Miller
Senaryo: Dan Hageman, Kevin Hageman, Phil Lord

Seslendirmenler:
Will Arnett
Elizabeth Banks
Craig Berry
Alison Brie
David Burrows

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Lego minifigürü olan Emmet'in, çok sıradan, uyumlu, kuralları harfiyen yerine getiren bir kişi olmasına rağmen, yanlışlıkla dünyayı kurtarması ve bu açıdan tanınmış en sıradışı kişi olmasını anlatan film, 3D formatında ve bilgisayar animasyonu olarak hazırlanmıştır.

Filmin Fragmanı

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Bu yılın animasyon dalında en büyük favorisi.olan film.How To Train Your Dragon 2'yi izleyip beğenmiştim ve aslında favorim oydu fakat fikrim değişti.Çünkü bu film kesinlikle içi boş bir çocuk filmi değil.Düşük beklentiyle izledim ama gerek karakter çeşitliliği olsun gerek esprileri ve ince göndermeleri olsun gerek verdiği mesajlardan olsun bu filmi çok başarılı buldum.

Filmde Batman'dan Gandalf'a kadar karakter var düşünün yani.:) Seslendirme kadrosu mükemmel ve herkesin sesi karakteriyle uyumlu.

Filmde anlatılan Emmet karakteri aslında bizleriz.Hiçbir özelliği olmayan herkesin yaptığını yapan,herkesin izlediğini izleyen kapitalizmin birer köleleriyiz.Ve filmde bir inşaat işçisinin kapitalizme karşı savaşını görüyoruz.

Filmde DC'nin en ezik karakteri Green Lantern'in Superman'ın yancısı olmaya çalıştığı sahneler güldürdü.:D

Batman hakkında ise çok güzel tespitler var.:D

Filmin son anlarında bunların aslında bir çocuğun oyunu olduğunu görüyoruz.Çok zekiceydi aynı zamanda çocuğun babası da Ticaret Lord'unu temsil ediyordu.Sonunda küçük kız kardeşin yaptığı şirin legolar ise çok tatlıydı.:D

Her şeyiyle izlenesi oldukça başarılı son yılların en iyi animasyon filmi.

8.5/10

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Senenin başından beri izlemeyi ertelediğim bir filmdi. Oscar'da kendi kategorisinde adaylık alacağı kesin bence. Ödülün de en büyük adayı.

Film 1984 romanını andırıyor. Verilen mesaj güzeldi ama sıradandı.

Espriler fazlaydı ama öyle çok koparan bir şey olmadı beni. Yine de eğlenceliydi.
Her şeyin çocuğun kurmacısı çıkması, babasıyla ilişkisi falan filmi farklı kılan şeylerden birkaçıydı.

Vit...us'un hayaleti komikti. :D

Everything is Awesome şarkı kategorisinde adaylık alabilir. Ödül alma ihtimali de var, sonuçta geçen sene de Frozen - Let it Go almıştı.

Yılın izlenmesi gereken filmlerinden. Beğenmeme ihtimaliniz pek yok.

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İzleyeli çok oldu ama blogda detaylı yazısını yazacağım diye erteleyip duruyorum. Bir türlü sıra gelmiyor artık daha fazla uzatmadan burada kısa bir şeyler yazayım. :D

Film genel olarak güzeldi, eğlenceliydi ama yer yer sıkıldığım da oldu doğrusu.

Diğer animasyonlardan farklı, özgün bir film o açıdan en iyi animasyon ödülü almasına itirazım olmaz. İzlediğim diğer aday How to Train Your Dragon 2'den daha iyiydi.

Sonlarıyla biraz Toy Story'ye benzedi. :)

Filmdeki en iyi şey kesinlikle Everything is Awesome şarkısıydı. Şarkının çaldığı her an filmi ayrı bir keyifle izledim. Bence en iyi şarkı adaylığı kesinlikle alması gerekiyor. Ödül için de favorilerimden. :) (Bir Begin Again'den Lost Stars değil tabii. :):))

Batman karakteri de eğlenceliydi. Spin-off eğlenceli olabilir. :D

Sonuç olarak yer yer sıkılsam da iyi film, tavsiye edilir. :):)

7/10