HBO The Last of Us - Dizi Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
images

Yılın en merak edilen dizilerinden olan The Last of Us, ilk bölümü ile yayında. Baş rollerinde Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in yer aldığı oyun uyarlaması dizi, HBO’da yayınlanıyor.

The Last of Us'ta hayatta tek başına kalan Joel ve 14 yaşında bir kız olan Ellie'nin hikayesi konu ediniliyor. Ellie, tüm insanlığı yok eden salgının tek çaresidir ve Joel, Ellie'yi sağ salim bilim insanlarına teslim etmelidir.

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar uyarı alacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Oyununu oynamıştım. Tüm bölümleri yayınlandığında tek seferde izlemek istiyorum. Öncesinde tekrardan oyununa bakacağım.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Çok iyi başlayıp çok hızlı vasatlaşan bir açılış bölümü oldu.

Giriş kısımdaki kız son derece sevilesi, sempatik bir karakterdi. İlgiyle izlettirdi kendini. Pedro Pascal'ın başarısı da diziye bağlanmayı kolaylaştırdı. Fakat esas olaylar gelişmeye başladıktan sonra sıradan bir felaket filmi/dizisine dönüştü. Sonraki bölümlere dair de hiç heyecan yaratmadı doğrusu. Bella Ramsey iyi oyuncu olsa da diziyi alıp götürecek türde bir seçim değil. 1-2 bölüm daha şans veririm gibi.

7/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
1x1

Çok iyi başlayıp çok hızlı vasatlaşan bir açılış bölümü oldu.

Giriş kısımdaki kız son derece sevilesi, sempatik bir karakterdi. İlgiyle izlettirdi kendini. Pedro Pascal'ın başarısı da diziye bağlanmayı kolaylaştırdı. Fakat esas olaylar gelişmeye başladıktan sonra sıradan bir felaket filmi/dizisine dönüştü. Sonraki bölümlere dair de hiç heyecan yaratmadı doğrusu. Bella Ramsey iyi oyuncu olsa da diziyi alıp götürecek türde bir seçim değil. 1-2 bölüm daha şans veririm gibi.

7/10
7 mi o gerçekten sayın admin? :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x1

Başlamasını uzun süredir beklediğim bir diziydi. Oyununu oynama şansım olmadı ama ana hikayesine bakınca diziye uygun bir yapısı olan bir hikaye gibi görünüyordu zaten ve de diziyi her şeyi uyarlamaya kalkıp rezil eden Amazon gibi bir yer değil de HBO yapınca güvenim tamdı. İlk bölüm itibariyle güvenimin boşa çıkmadığını da söyleyebilirim.

Çok iyi bir pilot bölümle başladı dizi. Yaratılan atmosfer ile hemen adapte olunulmasını sağlamışlar. Karakter sayısı da çok fazla değil gibi görünüyor. Karakterlerin tanıtılması ve gelecek bölümlere gidişatın nasıl ilerleyeceği hakkında başarılı bir ön giriş bölümü olmuş.

Virüsün ilk çıktığı anların olduğu kısım bölümün zirve noktasıydı. Oradaki kaos, kargaşa çok iyiydi. Açıkçası orayı daha fazla izlemek isterdim. Tadına doyamadım bir anda o kısım bitip de kendimizi 20 yıl sonrasında bulunca :A Joel'in kızının ölüm sahnesi ve oradaki reaksiyonu çok etkileyiciydi. Bölümün sonunda ona benzer bir anı yaşarken henüz duygusal bir bağı olmamış kızı kurtarırken verdiği tepki de o yaşadığı travmanın etkisinin hala üstünde olduğunu anlatır bir sahneydi adeta.

9/10

tamerlale98

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
1
Puanı
4
images

Yılın en merak edilen dizilerinden olan The Last of Us, ilk bölümü ile yayında. Baş rollerinde Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in yer aldığı oyun uyarlaması dizi, HBO’da yayınlanıyor.

The Last of Us'ta hayatta tek başına kalan Joel ve 14 yaşında bir kız olan Ellie'nin hikayesi konu ediniliyor. Ellie, tüm insanlığı yok eden salgının tek çaresidir ve Joel, Ellie'yi sağ salim bilim insanlarına teslim etmelidir.

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar uyarı alacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.
Oyunu oynamıştım hatta her iki oyunuda 2'şer kere bitirdim. Oyunu kadar dizinin de güzel olduğu düşüncesindeyim herkese tavsiye ederim.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Uzun zaman sonra dönüş yaptım ama ne yazık ki sarmadı beni hiç bu dizi. Walking Dead daha ilk bölümden insanı içine alan bir diziydi. Benzer başka iyi örnekler de vardı ama bu dizide beni hiçbir şey çekmiyor. Benden bu kadar.

5/10