2016 The Jungle Book / Orman Çocuğu - Film Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
130817.23490994_220X220.jpg

The Jungle Book / Orman Çocuğu (2016)

Türü: Macera, Aile
Yönetmen: Jon Favreau
Senaryo: Justin Marks (uyarlama), Rudyard Kipling (roman)

Oyuncu: Neel Sethi
Seslendirenler:
Bill Murray
Ben Kingsley
Idris Elba
Lupita Nyong'o
Christopher Walken

IMDb Sayfası

Filmin Konusu:

Mowgli (Neel Sethi), İnsan yaralarına sahip olan korkutucu kaplan Shere Khan'ın (Idris Elba) tehdit gördüğü her şeyi yok edeceğini söylemesi üzerine artık ormanda hoş karşılanmadığını öğrenir. Bildiği yegâne yuvayı terk etmek zorunda kalan Mowgli, katı bir akıl hocasına dönüşen panter Bagheera (Ben Kingsley) ve özgür ruhlu ayı Baloo'nun (Bill Murray) rehberliğinde kendini keşfedeceği büyüleyici bir yolculuğa çıkar. Mowgli yolda pek iyi yürekli olmayan orman yaratıklarıyla karşılaşır ve buna baştan çıkarıcı sesi ve bakışlarıyla onu hipnotize eden piton Kaa (Scarlett Johansson) ile Mowgli'yi nadide ve ölümcül kırmızı çiçek olan ateşin sırrını açıklamaya zorlamaya çalışan yumuşak sesli Kral Louie (Christopher Walken) de dahildir.

Fragman:

Son düzenleme:

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Kitabı okumadım öncelikle. Film güzel vakit geçirtti ve pek sıkılmadım izlerken ama çok iyi bir film değildi bence.

Mowgli'yi oynayan çocuğun oyunculuğu maalesef kötüydü. Daha iyi bir çocuk oyuncu bulamadınız mı? :(

Animasyonlar oldukça güzel ve gerçekçi. Disney bu konuda 1 numara zaten.

Seslendirmeler de yine çok iyiydi. Ben Kingsley ve Scarlett Johansson gibi tecrübeli aktörler ve aktrisler var kadroda.

Hikaye fena değildi nolacak acaba diye izlettirdi kendini.

Shere Khan'ın ölümü çok basit ve aptalcaydı.

Ayı Baloo karakteri en iyi karakterdi bence. En çok onu sevdim.

Aksiyon sahneleri ne çok ne azdı ve kaliteliydi.

Boş vakitte izlenebilecek iyi bir film.

7/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Keyifli bir live action filmdi. İzlerken sıkılmadım. Müthiş görselliği büyüledi zaten. Kapılıp gittim yani. Görsel efekt dalında adaylık alacağı kesin gibi, eleştirmenler de beğenmiş zaten. Senaryoda bazı mesajlar vardı alabileceğimiz, insanların doğaya ne gibi zararlar verdiğini net ve farklı bir bakış açısıyla anlatmışlar hoşuma gitti. Ama Zootopia kadar derin değildi elbette.

Karakterler iyiydi. Özellik Baloo yani ayıya bayıldım. Güldüğüm bir çok sahne vardı sayesinde. Seslendiren de Bill Murray üstattı zaten. :) Baş karakter Mogwli'yi oynayan küçük çocuk da iyi iş çıkarmış. Seslendirenlerde Scarlett Johansson'ı duymak da arada etkiledi tabi. :A

Genel olarak iyi vakit geçirebileceğimiz ortalama üstü bir film olmuş.

7.5/10