2013 The Hunger Games: Catching Fire (2013) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Şimdi kitabın sonunu okudum da filmde, kitapta olan önemli bir kaç şey alınmamış. Büyük ihtimal 3. filmin başında verirler. @OzaN

Dün gece ölen adamın oynadığı karakter aslında Capitol'e karşı olan ve Katniss'i oyunlardan kaçırmaya çalışan biriymiş. Bundan diğer haraçların da bilgisi varmış.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sıkıcı olabilir ancak doldurma sahneler değildi. :( Mıntıkalardaki durumlar gösteriliyordu. Hele o yaşlı adamın ölümü. :T

Aslında ne yalan söyleyeyim uyuya kaldım bir 5 dakika.:(Şu galipler havuzuna kadar baya boştu.:T:

Kardeşi, annesi falan gitti mi yani tamamen kesin olarak :(

Kitap sorunluymuş o zaman. :) Bence siz çok yüksek vermişsiniz. :(

Zaten çoğu kişi o ilk baştan dolayı bıraktı ben zor dayandım da devam ettim.Evet biraz yüksek vermişim.:eek:

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Aslında ne yalan söyleyeyim uyuya kaldım bir 5 dakika.:(Şu galipler havuzuna kadar baya boştu.:T:

Zaten çoğu kişi o ilk baştan dolayı bıraktı ben zor dayandım da devam ettim.Evet biraz yüksek vermişim.:eek:

Ben oraları kitaptan okuduğum için sıkılmadım. Dediğim gibi sıkılınabilir (?) ancak boş değildi. :(

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şimdi kitabın sonunu okudum da filmde, kitapta olan önemli bir kaç şey alınmamış. Büyük ihtimal 3. filmin başında verirler. @OzaN

Dün gece ölen adamın oynadığı karakter aslında Capitol'e karşı olan ve Katniss'i oyunlardan kaçırmaya çalışan biriymiş. Bundan diğer haraçların da bilgisi varmış.
Spoi içine akşamki yorumda örnek vermiştim. :X

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ben oraları kitaptan okuduğum için sıkılmadım. Dediğim gibi sıkılınabilir (?) ancak boş değildi. :(

Ne oldu ki o arada.Katniss ile Peta Mıntıkaları dolaştı.Gale ile buluşup buluşup durdu.Birde dayak sahnesi vardı ve mıntıkalarda ki ayaklanma ki onu ilk filmde göstermişlerdi.:(Pek bir şey yoktu.

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Spoi içine akşamki yorumda örnek vermiştim. :X

Gördüm şimdi. :D Oyunlardan sorumlu adamın öyle olması şaşırttı daha çok beni. :D

Ne oldu ki o arada.Katniss ile Peta Mıntıkaları dolaştı.Gale ile buluşup buluşup durdu.Birde dayak sahnesi vardı ve mıntıkalarda ki ayaklanma ki onu ilk filmde göstermişlerdi.:(Pek bir şey yoktu.

Bu kadar yoğun bir şekilde göstermemişlerdi ayaklanmaları. Neyse zevk meselesi. Başları çok hoşuma gitmişti benim. :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Gördüm şimdi. :D Oyunlardan sorumlu adamın öyle olması şaşırttı daha çok beni. :D

Bu kadar yoğun bir şekilde göstermemişlerdi ayaklanmaları. Neyse zevk meselesi. Başları çok hoşuma gitmişti benim. :D

Bu arada kitabı okumaya devam et.Şiddetle tavsiye ederim.:)Özellikle 3'ü.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Ben aslında onu anlamıştım yani emin olamamıştım ama tahmin etmiştim. :D

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
Filmi izledim Filmin ikinci ilkine oranla daha güzeldi ama ben yinede begenmedim
senaristler ellerindeki konulari pek kullanamiyor gibi geldi bana.Finali pek sasirtici olmadi benim icin .
En begendigim sahneler :
oyunun saat oldugunu anladiklari sahne favorim
ayrica o oyunu da pek kullanamadilar . Benim film de anlamadigim katniss kime asik Gale e mi yoksa Peeta ya mi ? Ayrica kitap´ta Cinna cok önemli bir karakter mis deniyor... ama Film de pek etkisi yok gibi ?

Puanim : 5.5
@OzaN

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Filmi izledim Filmin ikinci ilkine oranla daha güzeldi ama ben yinede begenmedim
senaristler ellerindeki konulari pek kullanamiyor gibi geldi bana.Finali pek sasirtici olmadi benim icin .
En begendigim sahneler :
oyunun saat oldugunu anladiklari sahne favorim
ayrica o oyunu da pek kullanamadilar . Benim film de anlamadigim katniss kime asik Gale e mi yoksa Peeta ya mi ? Ayrica kitap´ta Cinna cok önemli bir karakter mis deniyor... ama Film de pek etkisi yok gibi ?

Puanim : 5.5
@OzaN

Cinna'nın pek önemi yoktu kitapta da. :)

Bence bu kadar düşük puanları hak etmiyor. :( Puanımda ben de abartmış olabilirim o etkiyle ama 5.5'u asla hak etmiyor. :(

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
Cinna'nın pek önemi yoktu kitapta da. :)

Bence bu kadar düşük puanları hak etmiyor. :( Puanımda ben de abartmış olabilirim o etkiyle ama 5.5'u asla hak etmiyor. :(

Yapma berkann bence asiri derecede sıkıcı geciyor senaristlerin düsünceleri iyi ama kullanamıyorlar :)
Su katniss peeta ve gale soruma bir cevabin varmi ? :D

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Yapma berkann bence asiri derecede sıkıcı geciyor senaristlerin düsünceleri iyi ama kullanamıyorlar :)
Su katniss peeta ve gale soruma bir cevabin varmi ? :D

Sana öyle gelmiş olabilir ama ben hiç sıkılmadım. :D (Bu konuda abartmıyorum.) Belki başları sıkıcı gelebilir ama oraları da kitaptan okuduğumdan dolayı sıkılmamıştım.

Peeta da Gale de Katniss'i seviyor. Katniss'in kimi sevdiğinden emin değilim. Zaten kitapta da bir kesinlik yoktu. Ama tahminim Gale ile mutlu son olabilir. :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aslında izlerken ilk filmin kopyasıymış gibi izledim. Bu kez her şey farklıydı tabi. Yönetmen farklıydı mesela.

Bu filmde, ilk filmdeki gibi sonradan açılıyor. Açıldıktan sonra çok hareketli oluyor. İlk filme göre hareketlilik anlamında çok büyük farklar var. Tek sorun var, ilk filmin kopyası gibi gözüküyor. İşin içine akıl oyunu da katmış olmaları iyiydi. Daha güçlü karakterler vardı ama o kadar da gözükmedi gerçi.

Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen) yine mükemmeldi. Hatta bu filmdeki performansı daha bir üst düzeydeydi. Hareketlilik, yüz ifadeleri gibi. Josh Hutcherson (Peeta Mellark) bu kez biraz fazla sönük kaldı gibi. Liam Hemsworth (Gale Hawthorne) eskiye göre daha çok ön plana çıktı.

8/10