2013 The Hunger Games: Catching Fire (2013) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
1951264.jpg

Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak - The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Türü: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu, Dram
Yönetmen: Francis Lawrence
Senaryo: Simon Beaufoy, Michael Arndt, Suzanne Collins

Oyuncular:
Jennifer Lawrence
Josh Hutcherson
Liam Hemsworth
Elizabeth Banks
Sam Claflin

IMDb Puanı: 7.9 (11,822 oy)
IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Katniss Everdeen’ın futuristik ve bir o kadar da despotik dünyada geçen sürükleyici maceraları devam ediyor. Genç kadın bu sefer “Quarter Quell” için yarışıyor.

Tüm dünyada ses getiren Açlık Oyunları serisinin ikinci filminde kadroda yine Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Woody Harrelson yer alırken yönetmen koltuğunda bu sefer ilk filmden farklı olarak Francis Lawrence oturuyor. Suzanne Collins’in romanından bu sefer beyazperdeye uyarlayanlar ise Küçük Gün Işığım filminin senaristi Michael Arndt ve 127 Saat’e imza atan Simon Beaufoy. Filmin ülkemizde Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak adıyla 2013 kasımında sinemalarda olması planlanıyor.

Filmin Fragmanı

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bugün izledim sıcak sıcak yorumumu yapayım.:D

İlk filme göre çok daha iyi olacağını tahmin ediyordum ama beklediğimin üstünde çıktı.Süperdi bir kaç eksik dışında.:D

Kitaba uygun olsun diye aynı gidince filmin başları biraz sıkıcı olmuş.Müzikler acayip berbattı çok daha iyi olabilirdi bu görselliğe bu kadar az heyecanlandıran müzik kötüydü.Birde gece çekilen sahneler berbattı.Kim kim diye seçmeye uğraştığım vakitler olmuştu kötü çekimler vardı.

Ama herşeye rağmen çok iyi çok abartılacak bir film yapmışlar yine beğendim.:D

Puanım 8/10

Son düzenleme:

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,710
Puanı
1,060
Film gayet güzeldi. İlk film kadar güzel olmuş. Çok beğendiğimi söyleyebilirim. :) Şu Katniss kime aşık anlamadım gitti bu arada. (b) Oyun sahneleri de çok iyiydi ama bazı savaş sahnelerinde kimin kim olduğunu anlamıyorduk. Filmin sonu da ucu açık bitti. Yeni filmin 3.serisi de gelecek güzel. :Z

Filme Puanım: 8.8/10

primavera

Favori Üye
Reaksiyon puanı
526
Puanı
234
film beklendiği gibi çok güzeldi ilk filme göre oyun sahnelerinin az olması biraz kötü olmuş ama hertürlü açığı kapatıyo

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,908
Puanı
1,060
Filmi izledim :oley: Yine seyirlik bir iş çıkmış ortaya, yne söylüyorum bu film kesinlikle yarişma olarak YA-PIL-MA-LI :X
Katniss'in kıyafet yine göz alıcıydı (gelinlikli hali) ben Black Swan'a benzettim zaten sonradan "alaycı kuş" olunca aha işte dedim ama çok güzeldi:X Katniss'in antreman yaptiği sahneleri yaşadim desem yalan olmaz sanal ortam çok güzel yaratilmiş. Efektlerde iyiydi ayrıca.
Filmin birtek başlari çok sıkıcıydı az daha kapatıyordum ki heycana geldi film sonraki 1 saat nasıl geçtiğini anlamadan filmin bitmesi gelmişti:X

Dipnot: Show programındaki studyo Veliaht'ın studyosuna cok benziyor :F:F Yandan merdivenler arkada dev bir ekran, sahnenin ortası boş :X
Filmin içindeki müzikleri dinleyemedim ama sonda Coldplay'in solistin sesini duyunca bitiş jeneriğinide kapatmadım:X Hatta şarkıyı paylaşalım:cool: Paylaşmadan önce filme puanım başlardaki sıkıcı ve akıcı olmayan sahnelerden ötürü 7.5 ile 8.0 paun arasında gidiyorum. Yorum yapanlar küsüratlı vermiş bende 7.9 vereyim :X

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ve serinin 2. filmini de izledim. Öncelikle kitabını yarıda bıraktığımı söylüyor ve filme geçiyorum.

Bir sahnesinde bile sıkılmadım.

Başlarındaki devrim olayları filan çok iyiydi. Ben devrim olayının filmin genelini kapsayacağını düşünüyordum. En azından filmin ilerleyen dakikalarında mıntıkalardaki durumlar gösterilebilirdi.
Belki bu bir eksik sayılabilir.

Böyle bir son beklemiyordum. Özellikle
Katniss oku atarken Snow'u hedef alıyor gibi gösterilmesi harikaydı.

Jennifer'ın oyunculuğu güzeldi. Ama American Hustle'da daha iyiydi.

Keşke Oscar'da şarkı dalında adaylık alabilseydi. Frozen ve Her'deki şarkılardan daha iyiydi. :(

İlk filminden daha iyi, sıkılmadan izleyebileceğiniz iyi bir film. Gelecek filmini merakla bekliyorum.

8,5/10 (tan 9)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk filmi genel olarak beğenmeme rağmen ikinci filme karşı en ufak bir heyecan beslemiyordum. Yine de aldığı yüksek IMDb puanı ve gelen ilk filmden daha iyi yorumları üzerine biraz olsun heyecan olmuştu. Fakat gördüm ki ilk düşüncem çok yerindeymiş. İlk filmden daha iyi değil aksine daha kötü bir film vardı karşımda.

Filmin ilk kısımları oldukça sıkıcıydı. Oyunlara kadar nasıl oyalanırız neyle doldururuz diye düşünülmüş resmen. Birkaç sahne dışında boştu.

Oyunlara yaklaşınca biraz olsun hareketlendi film ama yine de pek tatmin edici değildi.

Filmin en sonunda oyun alanından çıkarıldıktan sonra ne oldu onu anlamadım aydınlatıcı bir spoiler güzel olur.

Jennifer Lawrence yine iyi oynamış. Her rolün altından kalkabiliyor gerçekten önü çok parlak.

Filmdeki genç erkeklerin hepsi hem oyunculuk hem de karakter olarak çok zayıflar bence. Petea'ya zaten ilk filmde de ısınamamıştım karaktere o kadar soğuğum ki şu an 3-4 tane erkek resmi koyup hangisi o diye sorsanız bilemem herhalde. Karakterin bende yarattığı etki 0. Bunda oyuncunun yetersizliği de pay sahibi olsa gerek.

Filmin benim için belki de en büyük önemi biraz önce ölüm haberini aldığımız değerli oyuncu Philip Seymour Hoffman'i ölüm haberini almadan önce son kez izlemiş olmamdı. Çok da fazla rolü yoktu ama yine iyiydi performansı. :(

Neyse sonuç olarak ilk filmin altında kalan, IMDb'de 8'li puanları kesinlikle haketmeyen, yer yer sıkıcı olan fakat yine de iyi sayılabilecek bir filmdi. En azından her yıl 5-10 tane çekilmeye başlanan süper kahramanlık filmlerinin birçoğundan çok daha iyidir. :)

6/10

Ekleme: Şarkıdan bahsetmemiştim. Evet Atlas bu yılın iyi şarkılarından biri. Aday olsaydı iyi olurdu ama ondan önce Lana Del Rey vardı aday olamayan. :(

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,908
Puanı
1,060
6/10

Ekleme: Şarkıdan bahsetmemiştim. Evet Atlas bu yılın iyi şarkılarından biri. Aday olsaydı iyi olurdu ama ondan önce Lana Del Rey vardı aday olamayan. :(
Ama çok düşük vermişssin. Bence bu filmde oyunlar çok daha güzeldi. özellikle
Zehirli sis

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ama çok düşük vermişssin. Bence bu filmde oyunlar çok daha güzeldi. özellikle
Zehirli sis
Nesi güzeldi onun ya kolay akla gelebilecek basit bir oyun. :D

Bence en iyi olay saat olayıydı oyunlarda. Ama onu da tam kullanamadılar herhalde merkezden müdahale sonrası?

Sen sonunu anlat belki oradan yarım puan kazanır zor da olsa. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,908
Puanı
1,060
Nesi güzeldi onun ya kolay akla gelebilecek basit bir oyun. :D

Bence en iyi olay saat olayıydı oyunlarda. Ama onu da tam kullanamadılar herhalde merkezden müdahale sonrası?

Sen sonunu anlat belki oradan yarım puan kazanır zor da olsa. :D
Ben o sis oyununu gerçeğe yorduğumdan çok sevdim:F:F Öyle bir olay yapılsa çoğalan nufus yok edilse falan filan:F Saat olayı da iyiydi dediğin gibi merkezden mudahale edilince ellerinde patladı 2 taraf içinde:(
Sondaki sahnede
Oyun alanı yıkılıp helikopterle alınması filan mı diyorsun? Yoksa Katniss'e anlatılanlari mi(b) Helikopterli olan yerde bişeyler kopuktu sanki:A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben o sis oyununu gerçeğe yorduğumdan çok sevdim:F:F Öyle bir olay yapılsa çoğalan nufus yok edilse falan filan:F Saat olayı da iyiydi dediğin gibi merkezden mudahale edilince ellerinde patladı 2 taraf içinde:(
Sondaki sahnede
Oyun alanı yıkılıp helikopterle alınması filan mı diyorsun? Yoksa Katniss'e anlatılanlari mi(b) Helikopterli olan yerde bişeyler kopuktu sanki:A
Alındıktan sonra neler oldu işte? Anlatılanlar yani. (b)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,908
Puanı
1,060
Alındıktan sonra neler oldu işte? Anlatılanlar yani. (b)
Anladiğim kadariyla seçilen yarişmacılarn hepsi özel seçilmiş.Sisteme karşi baş kaldırış başlıyor. Hani kendini gizleyebilen birisi vardı mesela o kendini maymunların önune attı isteyerek. Katniss'ın ilk filmde yaptiği baş kaldırışın devamı içten devam ediyormuş.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Anladiğim kadariyla seçilen yarişmacılarn hepsi özel seçilmiş.Sisteme karşi baş kaldırış başlıyor. Hani kendini gizleyebilen birisi vardı mesela o kendini maymunların önune attı isteyerek. Katniss'ın ilk filmde yaptiği baş kaldırışın devamı içten devam ediyormuş.
Orası öyle zaten de daha farklı atraksiyonlar olmuyor mu sonda? :D

Katness'ti herhalde başroldeki kız sordu "mıntıka 12'ye ne oldu" gibisinden karşısındaki de "gitti, hepsi gitti" gibi bir şey dedi. (b)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,908
Puanı
1,060
Orası öyle zaten de daha farklı atraksiyonlar olmuyor mu sonda? :D

Katness'ti herhalde başroldeki kız sordu "mıntıka 12'ye ne oldu" gibisinden karşısındaki de "gitti, hepsi gitti" gibi bir şey dedi. (b)
Gittiler derken ölmüşler demek istiyorlar heralde(b) 3.filmde mıntıka için "omlet yapmak için yumurta kırmak gerekir" gibi bişey duyarsak şaşirmam:F

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
İlk filmi genel olarak beğenmeme rağmen ikinci filme karşı en ufak bir heyecan beslemiyordum. Yine de aldığı yüksek IMDb puanı ve gelen ilk filmden daha iyi yorumları üzerine biraz olsun heyecan olmuştu. Fakat gördüm ki ilk düşüncem çok yerindeymiş. İlk filmden daha iyi değil aksine daha kötü bir film vardı karşımda.

Filmin ilk kısımları oldukça sıkıcıydı. Oyunlara kadar nasıl oyalanırız neyle doldururuz diye düşünülmüş resmen. Birkaç sahne dışında boştu.

Oyunlara yaklaşınca biraz olsun hareketlendi film ama yine de pek tatmin edici değildi.

Filmin en sonunda oyun alanından çıkarıldıktan sonra ne oldu onu anlamadım aydınlatıcı bir spoiler güzel olur.

Jennifer Lawrence yine iyi oynamış. Her rolün altından kalkabiliyor gerçekten önü çok parlak.

Filmdeki genç erkeklerin hepsi hem oyunculuk hem de karakter olarak çok zayıflar bence. Petea'ya zaten ilk filmde de ısınamamıştım karaktere o kadar soğuğum ki şu an 3-4 tane erkek resmi koyup hangisi o diye sorsanız bilemem herhalde. Karakterin bende yarattığı etki 0. Bunda oyuncunun yetersizliği de pay sahibi olsa gerek.

Filmin benim için belki de en büyük önemi biraz önce ölüm haberini aldığımız değerli oyuncu Philip Seymour Hoffman'i ölüm haberini almadan önce son kez izlemiş olmamdı. Çok da fazla rolü yoktu ama yine iyiydi performansı. :(

Neyse sonuç olarak ilk filmin altında kalan, IMDb'de 8'li puanları kesinlikle haketmeyen, yer yer sıkıcı olan fakat yine de iyi sayılabilecek bir filmdi. En azından her yıl 5-10 tane çekilmeye başlanan süper kahramanlık filmlerinin birçoğundan çok daha iyidir. :)

6/10

Bnde peeta yi tanimiyorum ve ayni sekilde bnim önumede 2-3 erkek resmi koysalar bnde hangisi peeta diye bilemem.Cok yetersiz oynuyor.Jenniferin yaninda siritiyor :( :T:

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Çok düşük vermişsin, o kadar düşüğünü hak etmiyor. @OzaN :(

Sonunda:
Muhtemelen 12. Mıntıka'da bir ayaklanma çıkıyordur ve o yüzden yok edilmiştir.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com