FK8 The Hidden Face / Gizli Oda (2011) - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1586804763365.png

The Hidden Face / Gizli Oda

Tür:
Dram, Gizem, Gerilim
Yönetmen: Andres Baiz

Oyuncular:
Quim Gutiérrez
Martina García
María Soledad Rodríguez

Filmin Özeti:
La cara oculta; aşk, kıskançlık ve ihanetin sınırlarını keşfe çıkan bir psikolojik gerilim. İspanyol çift Adrian ve Belen, içinde panik odası bulunan, II. Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiş Kolombiya’daki bir eve taşınır. Adrian’la ilgili şüpheleri bulunan Belen, panik odasına girerek Adrian’ı kontrol etmeye karar verir ve geri dönüşü olmayan korkunç bir yola girer.

Filmin Fragmanı:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
ve kapanışı bu film ile yaptım.
Çok beğendim filmi. Gerilimi çok iyi yansıtmışlar. Özgün ve farklı bir senaryoya sahip.
Adamda daldan dala atlayan biriymiş. Belen bir oyun oynadı, zarar gördü ama en azından bazı gerçekleri görmesine vesile oldu. Diğer kız nankörlük yaptı ama o sonu haketmedi. Bir süre sonra çıkartılabilirdi. Sonu açık bitti yani. Filmin süresi kısaydı ve sonrasında gelişecek olayları da bize izlettirebilirlerdi.
O gizli odanın sadece 1 yoldan çıkabilmesi kısmını çok beğenmedim. Oradan çıkmanın başka yoluda olmalıydı. Belen ve diğer kızın iletişim yolunu beğendim. O sahneler iyi yansıtıldı.

8.8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sürekli banyo yapan çok güzel ama bir o kadar da aptal bir hanımefendinin başrolünde oynadığı eğlenceli bir film. :A

Çok özgün, çok güzel bir konusu var filmin ama olaylar biraz pembe dizi seviyesinde gelişiyor.

Gizli oda konularına hep özel ilgim olmuştur. Bir filmde gizli oda çıkınca direkt +1 puan alıyor benden. :) Fakat bir gizli odanın bu kadar güzel işlendiğini hiç görmemiş olabilirim. Evet kızın yaptığı aşırı büyük aptallık hadi oraya gireceksin diyelim insan ne bileyim su stoğu yapar, yiyecek stoğu yapar.

Filmin saçmalıkları aslında en başında başlıyor. Fabiana'nın tuhaflıklarıyla ilgi çeken, ilk gördüğü an kavgaya karışan bir adamı evine alması?

Neyse bu gibi şeyleri görmezden geleceğimiz bir film olduğunu anlamak 3-5 dakika alıyor. Sonra dedim banyonun altında gizli bir oda var ve Adrian kızı orada zorla tutuyor. Bu kadar göstere göstere yapabiliyor olabilirler mi diye düşündüm ama neyse ki filmin asıl sürprizi başkaymış. Belen'in bakışına geçtikten sonra olaylar aşırı ilgi çekici hale geliyor. Özellikle su aracılığıyla konuştuğu sahneye bayıldım...

Şu konudan 10 puanlık bir film çıkarmış.

8/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sürekli banyo yapan çok güzel ama bir o kadar da aptal bir hanımefendinin başrolünde oynadığı eğlenceli bir film. :A

Çok özgün, çok güzel bir konusu var filmin ama olaylar biraz pembe dizi seviyesinde gelişiyor.

Gizli oda konularına hep özel ilgim olmuştur. Bir filmde gizli oda çıkınca direkt +1 puan alıyor benden. :) Fakat bir gizli odanın bu kadar güzel işlendiğini hiç görmemiş olabilirim. Evet kızın yaptığı aşırı büyük aptallık hadi oraya gireceksin diyelim insan ne bileyim su stoğu yapar, yiyecek stoğu yapar.

Filmin saçmalıkları aslında en başında başlıyor. Fabiana'nın tuhaflıklarıyla ilgi çeken, ilk gördüğü an kavgaya karışan bir adamı evine alması?

Neyse bu gibi şeyleri görmezden geleceğimiz bir film olduğunu anlamak 3-5 dakika alıyor. Sonra dedim banyonun altında gizli bir oda var ve Adrian kızı orada zorla tutuyor. Bu kadar göstere göstere yapabiliyor olabilirler mi diye düşündüm ama neyse ki filmin asıl sürprizi başkaymış. Belen'in bakışına geçtikten sonra olaylar aşırı ilgi çekici hale geliyor. Özellikle su aracılığıyla konuştuğu sahneye bayıldım...

8/10
Yorumundaki her bir detaya katılıyorum, ikimiz de beğenimizde ayni sahneden söz etmişiz. Benim güldürü atmamın sebebi dünkü Flight filmine gitti kafam :A bu baya hoşuna gitmiştir bu yüzden de :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yorumundaki her bir detaya katılıyorum, ikimiz de beğenimizde ayni sahneden söz etmişiz. Benim güldürü atmamın sebebi dünkü Flight filmine gitti kafam :A bu baya hoşuna gitmiştir bu yüzden de :A
Flight'taki görüntüler daha hoştu ama bu da başarılıydı tabii. Ekran süresi gayet başarılıydı. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Bu filmi çok önceden izlediğim için etkinlikte lehine oy kullanmamıştım. Ancak ne var ki karşıma çıktı maalesef.. :A

İspanyollar bu işin bugını bulmuş resmen. Adamların hangi gerilim-gizem filmini izlesem efsane bir şey çıkıyor ortaya. El Cuerpo ve The İnvisible Guest zirve işleri. Bu filmde onlar ayarında olmasa da güzel bir gerilim-gizem filmi. Değişik bir konusu var. Tabi ilk izleyişimdeki aldığım tadı bu sefer alamadım ve yer yer sıkıldım.. :( Ha tabi ilk kez izleyenler filmi çok sevecektir, ona şüphem yok. :)

Banyo yapan abla ilgi çekiciydi.. :A

Belen'in intikamı çok iyi yalnız.. Oh olsun diğer kıza :A

7.5/10 (İlk izleyişimde 8 üstü vermiştim :A)

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ben bu filmin yerli versiyonunu izlemiştim. 45. Dakikaya kadar anlamadım. Ev sahibinin Belen ile konuşmasından sonra anladım olayı.
Neyse orijinalinide izlemiş olduk.:X

Filmin gerilim tadı güzel. Ağlak hale getirmeden soğuk soğuk işlenen karakterleri beğendim. Baya orjinaller.
Özellikle sonunu baya beğendim.

Belen ne kötü kalpli bir kız çıktın yaa.:( Geç olsun güç olmasın deyip bırakmazdım ben sanırım. Yada bırakırdım:A

Bu arada Adrian'ın yeni partneri müzik ekibinde ki kız olacak ve Fabiana'ya o kurtaracak galiba. Hep aynı döngü :A

Yerli versiyonda Özcan Deniz, Aslı Enver ve Meryem Uzerli oynuyor yerli versiyonunda. Yer versiyonunu 2 yıl önce falan izlemiş olmam lazım. Sadece sonu farklı Öteki Taraf filminde. Onun dışında 1.15 dakika aynı.:D
Filmin sonunu ben aynı biter sanıyordum ama burada farklı bitti. Biz olayın suyunu baya çıkartmışız:F Bizim versiyonda daha olayı polisiye hale sokup, daha fazla kavga sahnesine yer vermişlerdi.
Yerli versiyonda Meryem (Fabiana ) Aslı Enver (Belen) rolünde. Son 40 dakikasını açıp hızlıca izleyebilirsiniz:A

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben bu filmin yerli versiyonunu izlemiştim. 45. Dakikaya kadar anlamadım. Ev sahibinin Belen ile konuşmasından sonra anladım olayı.
Neyse orijinalinide izlemiş olduk.:X

Filmin gerilim tadı güzel. Ağlak hale getirmeden soğuk soğuk işlenen karakterleri beğendim. Baya orjinaller.
Özellikle sonunu baya beğendim.

Belen ne kötü kalpli bir kız çıktın yaa.:( Geç olsun güç olmasın deyip bırakmazdım ben sanırım. Yada bırakırdım:A

Bu arada Adrian'ın yeni partneri müzik ekibinde ki kız olacak ve Fabiana'ya o kurtaracak galiba. Hep aynı döngü :A

Yerli versiyonda Özcan Deniz, Aslı Enver ve Meryem Uzerli oynuyor yerli versiyonunda. Yer versiyonunu 2 yıl önce falan izlemiş olmam lazım. Sadece sonu farklı Öteki Taraf filminde. Onun dışında 1.15 dakika aynı.:D
Filmin sonunu ben aynı biter sanıyordum ama burada farklı bitti. Biz olayın suyunu baya çıkartmışız:F Bizim versiyonda daha olayı polisiye hale sokup, daha fazla kavga sahnesine yer vermişlerdi.
Yerli versiyonda Meryem (Fabiana ) Aslı Enver (Belen) rolünde. Son 40 dakikasını açıp hızlıca izleyebilirsiniz:A

8/10
Banyo sahneleri aynı cüretkarlıkta mı yerli versiyonda? Meraktan sadece. :A

• Güldürdün
Reactions: sokak sanati

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Öncelikli olarak filmin kendine has bir konusu olduğunu ve bunda da başarılı olduğunu söyleyebilirim. Filmin ilk yarım saati çok düz geldi, samimiyetsizlik de vardı. Sonrasında, esas karakterin devreye girmesiyle keyifli hale geldi ve taşlar yerine yavaş yavaş oturmaya başladı.

Belen anlatılmadan direkt Adrian ile Fabiana ilişkisine geçildi. Dümdüz gidiyor diye düşünmüştüm başlangıçta, ancak öyle olmadığını ilk yarım saatten sonra anladım. Belen'in sahneleri geldi, taşlar yerine oturmaya başladı. Adrian'dan şüphe eden Belen, onu sınamak için sığınağa gider ve olaylar başlar. Bu aklı veren de Almanya'da yaşayan ev sahibi olan Emma'dır. İşte taşlar sığınakta yaşamaya başlayınca oturuyor. Acele eden Belen'de hatlar karıştı, hazır olmamasına rağmen sığınakta mahsur kaldı. Adrian'ın üzüntüsünü gördü, sonrasında ise Fabiana ile bütün çıplaklığıyla ilişkilerini gördü. İster istemez o sahneler güldürdü. Komik değildi ama istemsiz gülüyorsun. Karşındalar, göz göre göre bir şeyler yaşıyorlar ama onlar seni göremiyor. Biraz komik geliyor insana ama aynı zamanda da sinir bozucu. Fabiana'nın olayı tıklamalarla çözmesi de çok iyi detaydı. Erkek dediğin örneğin bu kadar detaya takılmaz ama görüldüğü üzere kadının huyudur, detaylarla yaşar. Fabiana'nın kıskanıp verdiği tepki, sonra da Adrian'ın gerçek yüzünü görüp insancıl yanını hatırlayıp Belen'i kontrol etmesi ve sonra da Belen'in uyanıp kafasına camı indirmesi çok iyi detaylardı. Hemen hemen çoğu kişinin girebileceği reaksiyonlardı; kıskançlık, kaybetme korkusu ve kin, öfke.

Olumsuz yönler:
Filmin başı çok samimiyetsizdi. Belen dahil olmasaydı diziye, muhtemelen o sahneler insanı bayardı. Polisiye sahneler de çok sıkıyordu. Polisiye sahnelerin altını doldurmaları gerekiyordu. Bu adamlar ne oldu da aramaya başladı, o yoktu örnek vermek gerekirse. Sanki polisiye sahneler öylesine çekiliyor gibiydi. Sonu da filmlerin soru işareti şeklinde bitirme çabası olur ya, işte bu filmde de o vardı. Belen sahnelerinin bağlantısını beğendim de, sonu daha iyi biterdi sanki. Bir de açık sahne de çok vardı ve Adrian'ın çizdiği karakter de biraz havada kalıyordu. Müzikal sahneler de daha iyi olabilirdi ama tabii o sahneler o kadar da önemli değil.

Film müzikleri:
Bana nedense film müzikleri, Harry Potter'dan esinlenmiş gibi geldi.

Bence filmin en iyi performans sergileyen oyuncusu, Belen'i canlandıran Clara Lago'ydu. Rol aldığında daha 21 yaşındaydı. Anna Kendrick'i andıran bir yüzü vardı. Film esnasında verdiği reaksiyonlar çok başarılıydı. Fabiana'yı canlandıran Martina García da, hafiften Eva Mendes'i andırıyordu. İkisinin güzelliklerini de bol bol gördük. Adrian'ı canlandıran Quim Gutiérrez çok iyi değildi. Nedense yüz ifadesi baştan sona neredeyse aynıydı. Dediğim gibi, en başarılısı Clara Lago'ydu bana göre.

İlginç bir şeyden de bahsedeyim; Fabiana'yı canlandıran Martina García, Narcos'ta, Veronica'yı canlandıran Marcela Mar ise, El Chapo'da rol aldı. Bu iki oyuncu da, uyuşturucu baronunun hayatını anlatan filmde rol almış oldu.

Özgünlüğüne, kurgusuna:
8/10

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,825
Puanı
1,060
Filmi az önce bitirdim ve çok beğendim
Belen e kızıyordum ama Adamın daldan dala atladığını kemancı kıza senden hoşlanıyorum dediğini görünce kızgınlığım geçti ama Belen hata yaptı kendini oraya kilitlemekle ama gerçekleride gördü nankörlük yapmasına rağmen o sonu hak etmemişti

9/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Gerçekten özgün bir film.

İlk 30-40 dakikalık kısımda gidişatı tahmin ettiğinizi zannediyorsunuz ve kadının kaybolmasından Adrián'ın sorumlu olduğunu düşünüyorsunuz, daha doğrusu filmin senaryosu ister istemez size bunu düşündürüyor. Bu yemi yuttuğunuz için de hem film size twisti yedirmeyi başarıyor, hem de filmi Belén'in gözünden izlemeye başladığınız an cidden keyif alıyorsunuz.

Suyun dalgalanması yoluyla iletişim kurulduğu an filmin en başarılı sahnesi olabilir, onun dışında panik odasını gördüğümüz an ve o andan sonrası oldukça başarılı zaten işleniş olarak.

Olayların gelişim aşaması ve karakter gelişimleri biraz daha kuvvetli ve akıcı olsa cidden 10'luk bir film ortaya çıkabilirmiş.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Parasite? :A

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060

8/10
arkadaşlar böyle gizli odalı film önerilerini söyler misiniz gerilim olsun. Ve ayrıca korku filmi önerisi de? :) @Maskeli Fedai @sokak sanati