Teknoloji Telegram

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dünyanın gelmiş geçmiş en güvenilir mesajlaşma uygulaması. 🥰🥰🥰

Verileri hiçkimseyle paylaşmayan, sadece kişiye özel kılan kullanıcı dostu uygulama. 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Ben çok sevdim bu uygulamayı, tema, çıkartma ve panel olarak kesinlikle WhatsApp'dan daha iyi.

Ayrıca en büyük artısı çoklu oturum açılabiliyor, WP'de bu yok. Örneğin hem telefonda hem tablette oturum açtım, dosya aktarımı da yapıyorum.

Fakat WhatsApp'ı silip bunu tercih etmek de pek güvenilir değil, neticede Rusların. :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
Ne zaman kullanmaya başladım hatırlamıyorum ama uzun süredir kullanıyorum grup sohbetleri falan çok iyi ben sevdim telegramı :D
------

Ben çok sevdim bu uygulamayı, tema, çıkartma ve panel olarak kesinlikle WhatsApp'dan daha iyi.

Ayrıca en büyük artısı çoklu oturum açılabiliyor, WP'de bu yok. Örneğin hem telefonda hem tablette oturum açtım, dosya aktarımı da yapıyorum.

Fakat WhatsApp'ı silip bunu tercih etmek de pek güvenilir değil, neticede Rusların. :A

Bizim bir grup var sesli konuşma açılıyor çok kişi katılıp konuşuyorlar :D

• Beğendim
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Arka Planda erişebileceklerini okurken 1 sayfanın sığmadığı uygulama....
Amerikalılar göreceğine Ruslar görsün diyelim abicim. :A
Ne zaman kullanmaya başladım hatırlamıyorum ama uzun süredir kullanıyorum grup sohbetleri falan çok iyi ben sevdim telegramı :D
------

Bizim bir grup var sesli konuşma açılıyor çok kişi katılıp konuşuyorlar :D
Anket özelliği de çok eğlenceli. :D
------

Bugün kullanmaya başladığım uygulama. En azından yüklediğim uygulama. :A
BİP hakkında ne düşünüyorsun? Bu hafta 1+ milyon kullanıcı arttırmış :D

• Beğendim
Reactions: Angelica

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Turkcell'e gizlilik konusunda zerre güvenmiyorum maalesef. Halka açık mesajlaşmalar için twitter misali olarak kullanılabilir. :A
Ben de tıpa tıp aynı şeyi düşünüyordum da yazmıyım dedim. :A

SİGNAL var birde, nerden türedi bu kadar şey. İşin sonunda SMS / MMS'e dönersek iyi. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de tıpa tıp aynı şeyi düşünüyordum da yazmıyım dedim. :A

SİGNAL var birde, nerden türedi bu kadar şey. İşin sonunda SMS / MMS'e dönersek iyi. :A
Signal en güvenlisi diyorlar, onu da kurdum. :A Gerçi gizli bir şey mesajlaştığımız da maksat açık açık gizlilik ihlali yapacağını ilan eden Mark'a tepki koyabilmek. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Signal en güvenlisi diyorlar, onu da kurdum. :A Gerçi gizli bir şey mesajlaştığımız da maksat açık açık gizlilik ihlali yapacağını ilan eden Mark'a tepki koyabilmek. :A
Signal'in biraz sıkıntılı bir geçmişi varmış, yazamıyorum buradan. Google'ye "Signal F" yazıp ilk çıkana bassana. :A

Aynen çok abartıldı, ben ciddiye almıyordum ama en son açıklamadan dolayı tepki göstermek adına Telegram'ı kurdum. Avrupa'daki vatandaşlar bu sözleşmeyi onaylamak zorunlu değil açıklaması yapılmış. Resmen bize ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor. :D

Umarım ofis kurmazlar da Türkiye'ye, herkes Telegram'a geçer. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bu uygulama her şeye izin veriyor galiba bunu Instagramda kıyamadıkları şeyleri buradan atacağız diyen bazı sayfalar görüyorum arada.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
Amerikalılar göreceğine Ruslar görsün diyelim abicim. :A

Anket özelliği de çok eğlenceli. :D
------

BİP hakkında ne düşünüyorsun? Bu hafta 1+ milyon kullanıcı arttırmış :D
Evet anketlerde oluyor ben pek bakmıyorum da gruplar işte :D
------

Signal'in biraz sıkıntılı bir geçmişi varmış, yazamıyorum buradan. Google'ye "Signal F" yazıp ilk çıkana bassana. :A

Aynen çok abartıldı, ben ciddiye almıyordum ama en son açıklamadan dolayı tepki göstermek adına Telegram'ı kurdum. Avrupa'daki vatandaşlar bu sözleşmeyi onaylamak zorunlu değil açıklaması yapılmış. Resmen bize ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor. :D

Umarım ofis kurmazlar da Türkiye'ye, herkes Telegram'a geçer. :A

Çoğu kişi Telegrama geçti zaten :A

• Beğendim

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Umarım. 1 tane arkadaşım var aktif kullanan :A
Gelirler zamanla. :A

Yoo ben kendimi niye 2.sınıf insan olarak göreyim. bence sen de görmemelisin. :A

Evet anketlerde oluyor ben pek bakmıyorum da gruplar işte :D
------

Çoğu kişi Telegrama geçti zaten :A
Benim listemin hala bir kısmı geçmedi. :A

Şu gruplar şey gibi mi? Mesela Milliyet gazetesini takip edebiliyorsun vs.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
WhatsApp'a alternatif olarak Signal, Threema, Bip ve Telegram öneriliyor. İlk ikisi teknik olarak çok güvenliymiş. Hiç kullanmadığım için özellikleri konusunda bir şey diyemeyeceğim ama Telegram'ı uzun zamandır kullanıyorum. Başta desktop uygulaması olmak üzere WP'ye bin basar.

Telegram'ın kurucusu Rus ama Telegram'ın Rusya'da sunucusu yok. 2018-2020 arasında Telegram Rusya'da yasaklandı. Kurucusu yurt dışına kaçtı. Hatta Putin'e meydan okumak adına üstsüz foto falan paylaştı. Kısaca Rus hükumetiyle kavgalı.

Rusya 2020'de yasağı kaldırdı. Bir Rus yetkili Telegram'ın anti terörizm konusunda yardımcı olma konusunda istekli olduğu için kaldırdık dedi. Telegram'ın şimdilik savaşı kazandığını söylediler.

Sunucuları sürekli IP değiştirdiği için yasaklamak mümkün olmadı. Bildiğim kadarıyla Telegram'ın şifreleme algoritması kendine özel. Bu yüzden de güvenlik açığı aslında diyenler var. Çok anladığım bir konu değil. Sonuç olarak yine, kim ne yapsın senin mesajlarını da Telegram'ını hacklesin?

Telegram şimdiye kadar bazı yatırımcıların fonlarıyla ayaktaydı. Artık çok büyüdüğü için yakın zamanda bundan sonra eklenecek bazı özelliklerin, bazı sticklerların falan ücretli olacağını açıkladı.

WP'ye kıyasla benim gördüğüm en önemli eksik grup görüntülü görüşme yok. Onun dışında her özelliği bin basar.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
Gelirler zamanla. :A

Yoo ben kendimi niye 2.sınıf insan olarak göreyim. bence sen de görmemelisin. :A

Benim listemin hala bir kısmı geçmedi. :A

Şu gruplar şey gibi mi? Mesela Milliyet gazetesini takip edebiliyorsun vs.

Sohbet grupları işte barışın grubu ardy bmyfc diye adını değiştirdiler işte hani sana göndermiştim burda demiyim şimdi yasak demem :F atacan şimdi yanlış anlaşılacam he :F

• Güldürdün