Okul Takdir-Teşekkür Belgesi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Özellikle ilköğretim ve kısmen lise döneminin heyecan ve prestij verici karne ödüllerinden ve çocukluk-okul döneminin unutulmazlarından. Genel olarak karne ortalaması 85 ve üstü olanlara takdir; 70 ve üstü olanlara teşekkür verilirdi fakat derslerden biri bile zayıf, yani "bir" ise ortalamaya bakılmaksızın belge alma hakkı ortadan kalkardı.

Takdir belgesi Şampiyonlar Ligi ise, Teşekkür belgesi UEFA Kupası gibiydi. Teşekkür belgesi kısmen teselli eder fakat Takdir alamamanın burukluğunu da yaşatırdı, ancak Takdir belgesi her türlü iyi hissettirdi...

İkisini de alamamak ise, Cuma günü dağıtılan karne etkinliğini çok daha efkarlı, buruk bir sonla tamamlayıp eve dönmeyi sağlardı...

391

Takdir-tesekkur-hesaplama-5-Sinif-MEB-E-Okul-ders-notu-ogrenme-5720.jpg

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • İlginç
  • Güldürdün
Reactions: xdragxx and Dosi

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Eskiden çok heyecanlandırırdı da şimdi pek önemi kalmadı. Çok şükür bütün kupalarım (son 2 karneyi vermeseler de) Şampiyonlar Ligi. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fazla kolay alınan belgelerdi. :A

İlk öğretimde 8 sene 15 takdir aldım sanırım. Sadece bir dönem İş Eğitimi dersim 1 geldiği için hiçbir şey alamamıştım. :A

Lisede yanlış hatırlamıyorsam 7 takdir 1 teşekkür almış olabilirim. Aslında hafızamda hiç teşekkür aldığım yok nedense ama şimdi eokul'a baktım (yıllar sonra girdim, hala duruyor olmasına sevindim. :A) 9. sınıf ortalamam 84'müş. Bu durumda iki dönemden birinde teşekkür almışımdır mantıken. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Fazla kolay alınan belgelerdi. :A

İlk öğretimde 8 sene 15 takdir aldım sanırım. Sadece bir dönem İş Eğitimi dersim 1 geldiği için hiçbir şey alamamıştım. :A

Lisede yanlış hatırlamıyorsam 7 takdir 1 teşekkür almış olabilirim. Aslında hafızamda hiç teşekkür aldığım yok nedense ama şimdi eokul'a baktım (yıllar sonra girdim, hala duruyor olmasına sevindim. :A) 9. sınıf ortalamam 84'müş. Bu durumda iki dönemden birinde teşekkür almışımdır mantıken. :A
Yalnız ilkokulda 4.sınıftan başlanıyordu takdir teşekkür olayına :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Tepe seviye bir lisede değilsen önemi olmayan belgelerdir. 490 puanlık bir lisenin 95 ortalamalı öğrencisi bununla gurur duyabilir veya alış sayısını belirtebilir, hakkıdır. Ama diğerleri...

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Tepe seviye bir lisede değilsen önemi olmayan belgelerdir. 490 puanlık bir lisenin 95 ortalamalı öğrencisi bununla gurur duyabilir veya alış sayısını belirtebilir, hakkıdır. Ama diğerleri...
Gurur duyulacak bir şey değil zaten şu ana kadar neredeyse hiç çalışmadım hep takdir geldi. Daha bu yıl ilk defa düzgün çalışıyorum

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bizim zamanımızda çok değerliydi bunlar...1987 ve 1999 arasından bashediyorum.
Şimdi uçana kaçana veriyorlar....

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Bir de ‘üstün başarı belgesi’ vardı. Üst üste takdir alınca veriyorlardı. Bir kere dahi teşekkür alıp o seri bozulursa ‘başarı belgesine’ dönüyordu. Benzetmeler artık sana kalmış @Tolstoyevski :A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bir de ‘üstün başarı belgesi’ vardı. Üst üste takdir alınca veriyorlardı. Bir kere dahi teşekkür alıp o seri bozulursa ‘başarı belgesine’ dönüyordu. Benzetmeler artık sana kalmış @Tolstoyevski :A
Onur belgesi.
Çok kıymetliydi. Bizde tüm okulun önünde ismin anons edilirdi.

• Beğendim
Reactions: dreamy

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,145
Puanı
860
Lise de asla ne Taktir ne de Teşekkür alabildim çünkü bizim okul da ilk sınavlar test değil ve ben testten başka sınav yapamıyorum Matematik ve Tarihim hep 05 :F ama test 2. Sınavlar test olunca döktürüyorum :Z

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Onur belgesi.
Çok kıymetliydi. Bizde tüm okulun önünde ismin anons edilirdi.
O bizim dönemimizde de kıymetliydi ama tüm okulun önünde anons edilmiyordu tabii ki. :A Genelde davranış, okulu iyi temsil etme gibi durumlardan ötürü veriliyordu. :A

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Verilme nedeni aynıda bizde törenle verilirdi. 1 kere alabildim.
Ben 2 veya 3 kere aldım hatırlamıyorum. :D Şimdi diğer belgeler gibi değersizleştiğinden şüphem yok. Önceden her dönemden bir kişiye verilirdi, sonradan her sınıftan bir kişiye dönmüşlerdi. :A

• İlginç
Reactions: The_Erinch