Türkiye'de En Çok Hangi İsimler Kullanıyor Acaba?

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
s-d8181b50d42433b2982d79c39610603706d060cd.jpg

2021 resmi kurum verilerine göre ülkemizde

1 milyon 47 bin 975 bebek dünyaya geldi.... Aileler evlatlarına isim seçerken nasıl davrandı diye bakarsak..

Erkek çocuklarında 7 bin 134'üne Yusuf, 6 bin 304'üne Alparslan, 5 bin 777'sine Miraç ismi konuldu.Bu isimleri Ömer Asaf,Eymen,Göktuğ,Ömer,Mustafa ve Aras takip etti. Erinç adı acaba kaç tanedir :)

Kız çocuklarında ise başı forumda bile bol bol olan ,Zeynep ismi 10 bin 130 bebeğe verildi.6 bin 546 bebeğe Elif, 6 bin 496 bebeğe ise Asel ismi konuldu.Bu isimleri ise Asya, Defne, Azra, Nehir, Zümra, Eylül ve Ecrin takip etti.

Genel Müdürlüğün istatistiklerine göre; en çok kullanılan soyadları listesinde ise Yılmaz, Kaya, Demir, Şahin ve Çelik ilk 5 sırada yer aldı.
Tu%CC%88rkiyede-En-C%CC%A7ok-Kullanilan-Kadin-I%CC%87simleri-1024x1024.png

Tu%CC%88rkiyede-En-C%CC%A7ok-Kullanilan-Erkek-I%CC%87simleri-4-1024x1024.png

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,008
Puanı
610
Tarihi dizilerin etkisini isimlerde bile görüyoruz. Neyseki güzel bir isim.

Yusuf ismini ben de çok seviyorum. Son Zamanlarda arttığını duymuştum.

Kızlarda da Zeynep her çağın ismi, Ayşe, Fatma ve leyla ya göre daha çok konulduğunu bilmiyordum.

Eline sağlık abi @The_Erinch 😊

• Harika
Reactions: The_Erinch

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,665
Puanı
560
O da tek isimli değil. Zeyneplerin kaderi galiba :A @Zeyno
Benim nüfusta ismim tek "Nefise" yazıyor "Zeynep" benim yeğenimin ismi facebooku yeni açtığımda daha çok küçüktü teyze bana da facebook açalım diye tutturunca ismimin başına "Zeynep" ekleyip bak bu ikimizin facebooku diye onu senelerce oyaladım :J Sonrada twitter, instagram facebookun etkisi ile de isim " Zeynep Nefise " oldu ama arkadaşlarım bildiğinden Zeyno diye bir buradakiler ve bir kaç kişi der ha bir de @Angelica :Z

Konu gerçekten güzel yine en çok konulan isimler (Zeynep, Elif, Fatma, Ahmet, Mehmet ve Mustafa) benim çevremde bolca bulunanlardan emeğine ve araştırmana sağlık @The_Erinch 👏🏼

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Benim nüfusta ismim tek "Nefise" yazıyor "Zeynep" benim yeğenimin ismi facebooku yeni açtığımda daha çok küçüktü teyze bana da facebook açalım diye tutturunca ismimin başına "Zeynep" ekleyip bak bu ikimizin facebooku diye onu senelerce oyaladım :J Sonrada twitter, instagram facebookun etkisi ile de isim " Zeynep Nefise " oldu ama arkadaşlarım bildiğinden Zeyno diye bir buradakiler ve bir kaç kişi der ha bir de @Angelica :Z
Ula 3 yıldır ayakta uyuttun bizi 🤪🤭🤪🤭

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,165
Puanı
1,060

Konu gerçekten güzel yine en çok konulan isimler (Zeynep, Elif, Fatma, Ahmet, Mehmet ve Mustafa) benim çevremde bolca bulunanlardan emeğine ve araştırmana sağlık @The_Erinch 👏🏼

Ha senin sadece Nefisemiydi gı ana bilmiyordum :D

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Zeyno