Türkiye Süper Lig - Genel Transfer & Sohbet Konusu 🥅

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Başakşehir'in herhangi bir büyüklüğü yok. 3 büyük şişirilmiş taraftarın bazı sezonlarda korkudan yılana sarıldığı bir takım sadece. 100 sayfalık bir TSL Tarihi kitabında 1 cümlelik yer kaplar: "2019/2020 sezonunda Başakşehir isimli takım şampiyon olmuştur."
Öyle zaten de söz konusu olduğu için yazayım dedim :A 3-4 şampiyonluk daha alırsa Ts'ye yaklaşır ama...

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Öyle zaten de söz konusu olduğu için yazayım dedim :A 3-4 şampiyonluk daha alırsa Ts'ye yaklaşır ama...
3 büyükler toparlanmazsa (bunun için bayağı bir beceriksiz olmak lazım), Emre Belözoğlu gönderilmezse ve Trabzonspor düşüş yaşarsa mümkün tabii. İğrenç bir senaryo bu arada maalesef. Asla hiçbir şekilde, hiçbir büyüklüğe sahip olamayacak olan bir takımın 5 kere şampiyon olması. Öğhh.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Galatasarayı ilgilendiren maçlar var bugün...Rakiplerinin skorlarını heyecanla bekliyorlardır...

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,424
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
3 büyükler toparlanmazsa (bunun için bayağı bir beceriksiz olmak lazım), Emre Belözoğlu gönderilmezse ve Trabzonspor düşüş yaşarsa mümkün tabii. İğrenç bir senaryo bu arada maalesef. Asla hiçbir şekilde, hiçbir büyüklüğe sahip olamayacak olan bir takımın 5 kere şampiyon olması. Öğhh.
Ligler iptal edilebilir

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Öyle değil ama diyelim hadi öyle olsun Trabzonspor ve Başakşehir ile aynı seviyeye konulup alt seviye kulüp demezsin herhalde:A
Mesajımı tekrar oku demedim zaten :A
Fenerbahçe Galatasaray A plus Beşiktaş A sınıfı bir takım diyorum lig için :A Fifa'daki gibi yıldız vereyim hadi...
Büyüklük olarak bizim lig için Fb Gs 5 yıldız Beşiktaş 4.5,Ts 3.5, Başakşehir 2.5

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Mesajımı tekrar oku demedim zaten :A
Fenerbahçe Galatasaray A plus Beşiktaş A sınıfı bir takım diyorum lig için :A Fifa'daki gibi yıldız vereyim hadi...
Büyüklük olarak bizim lig için Fb Gs 5 yıldız Beşiktaş 4.5,Ts 3.5, Başakşehir 2.5
Başakşehir 2.5 mu? :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Visca transferine kötü transfer diyenleri gördük daha neler göreceğiz inanılmaz. 32 yaşındaymış bilmem neymiş. Adam 1.5 sene katkı verecek sana 2 şampiyonluk alabilir demek bu ki birini aldı bile. 30+ her oyuncuya öcü gözüyle bakmayı ne zaman bitirecek insanlar merak ediyorum. Genç oyuncu fetişistlerine acayip darbe vurdu bu sezon o açıdan mutluyum. Bence yaş aralığı 27-29 arası takım iyidir. Bu sezon Trabzon'u ve gençleşme vaadiyle saçma sapan oyunculara milyonlar sayan GS'nin hali ortada işte. Boey dışında genç oyuncu da yok da neyse. Trabzon biraz işin ucunu kaçırdı ki bunun dezavantajlarını yaşadılar. Gervinho, Hamsik, Peres sık sakatlandı. Seneye Avrupa da var Trabzon ciddi düşer bence. Hatta bu ikinci yarı yaşadılar biraz bunu ama Visca gibi bir adam tarihi değiştirmeye yetebiliyo işte. 32 yaşında diye gelmesini istemeyen FB taraftarı izlemeye devam etsin Visca'yı.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Visca transferine kötü transfer diyenleri gördük daha neler göreceğiz inanılmaz. 32 yaşındaymış bilmem neymiş. Adam 1.5 sene katkı verecek sana 2 şampiyonluk alabilir demek bu ki birini aldı bile. 30+ her oyuncuya öcü gözüyle bakmayı ne zaman bitirecek insanlar merak ediyorum. Genç oyuncu fetişistlerine acayip darbe vurdu bu sezon o açıdan mutluyum. Bence yaş aralığı 27-29 arası takım iyidir. Bu sezon Trabzon'u ve gençleşme vaadiyle saçma sapan oyunculara milyonlar sayan GS'nin hali ortada işte. Boey dışında genç oyuncu da yok da neyse. Trabzon biraz işin ucunu kaçırdı ki bunun dezavantajlarını yaşadılar. Gervinho, Hamsik, Peres sık sakatlandı. Seneye Avrupa da var Trabzon ciddi düşer bence. Hatta bu ikinci yarı yaşadılar biraz bunu ama Visca gibi bir adam tarihi değiştirmeye yetebiliyo işte. 32 yaşında diye gelmesini istemeyen FB taraftarı izlemeye devam etsin Visca'yı.
Eleyebilecekleri takım gelse bile bilerek elenirler. Şu zamanda ŞL'de vakit kaybetmek kerizlik olur. Ben olsam AL'den de elenirim. :A

• Güldürdün
Reactions: HeisenBerg

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Tam güzel gidiyordun sonda dağıldın. Gervinho bir kere sakatlandı komple gitti. Hamsik bir kere sakatlandı 1 ay oynamadı. Peres de bir kere sakatlandı oynamadı. En önemlisi biz oyunculara bağlı bir takım değiliz. Hocanın oyununa göre kadro kurulduğu için bir oyuncunun yokluğu aman aman bir etki yaratmıyor. Bunu bir tek Hamsik için diyemem o kadar. Yoksa biz bu sezon ilk kez bu hafta tam kadro oluyoruz.

• Beğendim

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Tam güzel gidiyordun sonda dağıldın. Gervinho bir kere sakatlandı komple gitti. Hamsik bir kere sakatlandı 1 ay oynamadı. Peres de bir kere sakatlandı oynamadı. En önemlisi biz oyunculara bağlı bir takım değiliz. Hocanın oyununa göre kadro kurulduğu için bir oyuncunun yokluğu aman aman bir etki yaratmıyor. Bunu bir tek Hamsik için diyemem o kadar. Yoksa biz bu sezon ilk kez bu hafta tam kadro oluyoruz.
Tamam ama bu kadronun geleceği pek yok bir sonraki sene de randıman alırsın sonra tekrar kadro kurmak, doğru hamleleri yapmak gerekecek. Her zaman tutturamıyorsun da transferde, risk var. Bu tarz oyuncuları almak seni tekrar kadro yapılandırma durumunda bırakıyo ve bu çok da iyi bir şey değil.
------

Eleyebilecekleri takım gelse bile bilerek elenirler. Şu zamanda ŞL'de vakit kaybetmek kerizlik olur. Ben olsam AL'den de elenirim. :A
Aynen AL de sıkıntı. GS muhtemelen Avrupa'ya gidemeyecek seneye belki yukarıya oynayabilir sırf bu durumdan ötürü. Avrupa'da olmamak ciddi avantaj. :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Tamam ama bu kadronun geleceği pek yok bir sonraki sene de randıman alırsın sonra tekrar kadro kurmak, doğru hamleleri yapmak gerekecek. Her zaman tutturamıyorsun da transferde, risk var. Bu tarz oyuncuları almak seni tekrar kadro yapılandırma durumunda bırakıyo ve bu çok da iyi bir şey değil.
------

Aynen AL de sıkıntı. GS muhtemelen Avrupa'ya gidemeyecek seneye belki yukarıya oynayabilir sırf bu durumdan ötürü. Avrupa'da olmamak ciddi avantaj. :A
Taraftara "ŞL'ye gidiyoruz, Messi'yi alın, Ronaldo'yu alın, almazsanız istifa edin hüloğğğğ" diye kafa şişirme fırsatı da vermiyorsun, oh ne güzel. :A

Şimdi aklıma geldi, bence Önder Karaveli'yi hafife alıyoruz. :A Adam resmen 5. veya 6. olup Avrupa kupalarına katılmamak için büyük çaba sarf ediyor. :A Son dakikalarda gol yiyip ikişer ikişer puan kaybetmesinin sebebi bu olmalı. :A Bu adam harbi Beşiktaşlı. :A @Gerekli24

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
------

Devre arası 5 tane genç oyuncuyu boşuna almadık. Önümüzdeki sezonun transfer çalışması Nisan ayının sonunda başlanacak. Hocanın kafasında gidenler ve gelecekler az çok belli oldu. Hoca kaldığı sürece benim transferlerden korkum yok.

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yahu @HeisenBerg şu gelecek fantezisini bırak Fm oynamıyoruz ulan. 2 senede 1 kez şampiyon olsa bu kadro başarılıdır 2-3 takviye yapa yapa yoluna devam edersin. Futbol çok basit ama zorlaştırıyorsunuz kendi kendinize.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Yahu @HeisenBerg şu gelecek fantezisini bırak Fm oynamıyoruz ulan. 2 senede 1 kez şampiyon olsa bu kadro başarılıdır 2-3 takviye yapa yapa yoluna devam edersin. Futbol çok basit ama zorlaştırıyorsunuz kendi kendinize.
Geçen sene Sivas maçı kaçmasa kötü Fener şampiyon oluyordu. Şu ortamda aslında aşırı zor değil bence herkes kötü gidiyor :A

Düzgün bir hoca ile GS FB BJK net şampiyonluğa oynar rahat. Kadrodaki adamlar her türlü Anadolu takımlarından iyi.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Öyle diyon da son 4 sene 4 farklı şampiyon. Demek ki beceremiyor kimse 3-4 takviye yapıp istikrarlı bir şekilde başarılı olmayı. :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Konyaspor, ŞL yarışında büyük darbe aldı. Bizim maçtan sonra da demiştim yanlış yere hedef koydular. Türkiye Kupası'nı hedef seçmeleri gerekirken bizim maçı hedef gördüler ve yıkım yaşadılar. Alttan Adana, Başakşehir ve Alanya geliyor. Sezon sonunda ilk 5 dışında kalırlarsa hiç şaşırmam.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Hakemzon diyenleri Konyaspor maçına alalım. 😃 Sırf fark açılmasın diye gitti adamın kolları iki yana aşağıya salınık şekilde açıkken çarpan topa penaltı verdi. 😃

Bu adam bundan para kazanıyor. 😃

• Güldürdün
Reactions: mesmeso