Türkiye Süper Lig - Genel Transfer & Sohbet Konusu 🥅

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Bu şampiyonluk mevzusu derin bir mevzu ben uzun bir mesajla Fenerbahçe'nin neden haklı olduğunu yazacaktım ama baktım yeterli bilgiye sahip değilim vazgeçtim. Bu forumda da Fenerbahçe'nin bu konuda karşısında olanların yeterli bilgiye sahip olmadıklarını şu son atılan mesajlarda net bir şekilde anladım mesela 6-7 maç yapıp Fenerbahçe şampiyon olmuş savı direkt yanlış. :A Tarih hafife alınacak, bilgi sahibi olmadan üzerinde konuşulacak kadar ucuz bir konu değil o yüzden forumda bu topa çok girilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
------

Fenerbahçe şampiyonluk sayısında öndeyken de, 2014'de eşitken de bu şampiyonlukları istiyordu. Yirmi yıldır bu işin peşinde olan kulübe şu denmez. Süper Lig ile sayılsın tüm şampiyonluklar diyorsan 59 öncesi size verilen ve sayesinde 15. şampiyonluğa ulaştığınız şampiyonlukları verin. :D
Fenerbahçe hakkı olduğunu iddia ettiği 9 şampiyonluğa karşı 9 kere Şampiyonlar Ligine gitti mi?

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
  • Beğendim
Reactions: 12.Adam

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
  • Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Real Madrid 1930 şampiyonluklarında Şl'ye gidebildi mi skljgsklkg
------

Aynen federasyon ikiye bölündüğü için iki farklı lig var ve 1 sezonda 2 şampiyon var :A
Konuyla alakasız. Türkiye'de şampiyonlukları veren kişiler belli başlı şartlar koymuşlar, düzenleme yapmışlar vs. Beşiktaş da bu şartları karşıladığı için 2 şampiyonluğu verilmiş.

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Konuyla alakasız. Türkiye'de şampiyonlukları veren kişiler belli başlı şartlar koymuşlar, düzenleme yapmışlar vs. Beşiktaş da bu şartları karşıladığı için 2 şampiyonluğu verilmiş.
Beşiktaş'a verilen 2 şampiyonluğua laf eden yok zaten :A
O şampiyonluklar geri alınsın diyen yok. Üstüne Bjk'a 5 şampiyonluk da verilsin :A
------

Milli takım neden dünya kupasına gitti
Güzeeeel yeeerdeeeen :A

• Beğendim

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
İki farklı lig aynı anda diyorlar yalan, biri bitince diğeri başlıyor.

Ulusal değildi diyorlar yalan, Türkiye Futbol Şampiyonası'nda yarışabilmek için birçok farklı şehirden takım kendi bölgesel liginde mücadele ediyor, Milli Küme'de de üç farklı şehirden en iyi takımlar mücadele ediyor. Üç farklı şehir takımı yeterli değil diyorlar Süper Lig'in ilk 8 sezonunda da durum aynı.

O zaman futbol amatördü diyorlar ama tüm dünya amatör zamandaki şampiyonlukların hakkını sonuna kadar teslim ediyor. Futbol amatör ama koskoca üç tane Dünya Kupası düzenleniyor. Türkiye'nin Letonya'yı 97 yıl öncesinde yendiğinin istatistiği paylaşılıyor.

O dönemki şampiyonluklarla milattan önce gazozunaydı diyerek dalga geçiyorlar, Gündüz Kılıç gibi efsanelerinin emeklerine dahi laf atıyorlar.

Korkuyorlar çünkü lobileriyle sayılmasına izin vermedikleri şampiyonlukları Fenerbahçe saydırma yolunda iyi ve güçlü bir yolda. Korkuyorlar çünkü Fenerbahçe bu şampiyonlukları saydırdığı an lobilerinin de artık eskisi gibi güçlü olmadığı gerçeği yüzlerine vurulacak. Korkuyorlar çünkü lobileri olmadan onlar da yoklar.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,614
Puanı
860
Fenerbahçe önceden gerçekten büyük camiaydı. Futbolcuları olsun, taraftarı olsun, yöneticileri olsun belirli bir seviyeleri vardı. Şimdi twitterda ki 15 yaşında çocukların gazını almak için açıklama yapan, onların isteğine göre yönetilen bir camia oldu. Fenerbahçe bu şekilde yönetilmeye devam ederse uzun yıllar daha şampiyonluk göremez.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Eric Gerets'in müthiş başarısıydı bu ama şans da çok yanınızda bu sezon. :A Ben GS, Terimsiz şampiyon olamadı demiyorum ki sana ama Terim'in olmadığı sezonlarda biz üstünüz. :A Bu attığın sezonda da sizi iki maçta da yendik gol bile atamadınız mesela.

Galatasaray, Mancini getirebilecek kadar iyi çıkış yakalamıştı bir dönem ama artık o kalitede yabancı hoca da zor getirir. Gerçi o Mancini de Sneijder ve Drogba ile Nisan'da Fener şampiyonluğu gördü. :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Eric Gerets'in müthiş başarısıydı bu ama şans da çok yanınızda bu sezon. :A Ben GS, Terimsiz şampiyon olamadı demiyorum ki sana ama Terim'in olmadığı sezonlarda biz üstünüz. :A Bu attığın sezonda da sizi iki maçta da yendik gol bile atamadınız mesela.

Galatasaray, Mancini getirebilecek kadar iyi çıkış yakalamıştı bir dönem ama artık o kalitede yabancı hoca da zor getirir. Gerçi o Mancini de Sneijder ve Drogba ile Nisan'da Fener şampiyonluğu gördü. :A
Ya yendik yenildik orası ayrı ama sonuçta efsanevi bir şampiyonluktu :A İki sezondur sizi sahanızda yeniyoruz ama ortada kupa mupa hiçbir şey yok. Bu seneki galibiyet de çok kesmedi beni :A

O sezona da anlam verememiştim :A Bir ara puan farkını epey kapattık da aslında ama deplasmanlarda yokları oynaya oynaya şampiyonluğu verdik malesef :A Genel olarak yabancı hocalar bizim ligde olmuyor ya. Klopp gelsin, iki günde adam istifasını verip kaçar buralardan :A

• Güldürdün
Reactions: HeisenBerg

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Ya yendik yenildik orası ayrı ama sonuçta efsanevi bir şampiyonluktu :A İki sezondur sizi sahanızda yeniyoruz ama ortada kupa mupa hiçbir şey yok. Bu seneki galibiyet de çok kesmedi beni :A

O sezona da anlam verememiştim :A Bir ara puan farkını epey kapattık da aslında ama deplasmanlarda yokları oynaya oynaya şampiyonluğu verdik malesef :A Genel olarak yabancı hocalar bizim ligde olmuyor ya. Klopp gelsin, iki günde adam istifasını verip kaçar buralardan :A
Evet mucizevi bir şampiyonluk o maalesef. :A

İşte onu anlatmaya çalışıyorum sen kaparız diyorsun farkı da kolay değil o kadar Terim olmadan. :A Yerli teknik direktörlerin hali ortada Okan Buruk da bence ideal bir büyük takım hocası değil. Yabancılar bence hala başarılı olabilir ama iyi seçmek lazım.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Evet mucizevi bir şampiyonluk o maalesef. :A

İşte onu anlatmaya çalışıyorum sen kaparız diyorsun farkı da kolay değil o kadar Terim olmadan. :A Yerli teknik direktörlerin hali ortada Okan Buruk da bence ideal bir büyük takım hocası değil. Yabancılar bence hala başarılı olabilir ama iyi seçmek lazım.
Yerli teknik direktörler beter ya :A Anadolu turnesine çıkıyorlar her sezon. Bizi şampiyon yapan Hamza Hamzaoğlu bile kaç tane takım değiştirdi. Bunlar mı Türk futbolunu ileriye götürecek. Okan Buruk'un yönettiği tüm takımlar ertesi sezon dibe vuruyor. Birde büyük maç performansı iyi değil :A Yabancı iyi hoş ama bize iyisi gelmiyor ki :A Tudor, Cocu, Riekerink gibi hocalardan medet uman yönetimler bence futboldan net olarak anlamıyordur.