Türkiye Neden AB'ye Üye Olamadı/Olamıyor?

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
nüfusu fazla olanlardan; almanya 1440 euro fransa 1466 euro ingiltere 1376 euo asgari ücrete sahip adam gibi yönetilen ülkelerde nüfus bir engel değil))

bence denemeli bunu bir meteor atalım giresuna
Yahu Allahın adamı, Kızılcahamam kadar nüfusu olan iskandinav ülkeleriyle Çin Halk Cumhuriyetini kıyaslıyorsun sonra diyorsun ki "ama bizi niye almıyorlar .s" Avrupa Ekonomisi yerlerde sürünüyor, çok değil birkaç ay sonra İtalya da ayrılacak İngiltere gibi. Dımdızlak kalacaklar ortada Parça pinçik olması pek muhtemel olan birliğe girmeye can atmak ancak sizin gibi loser muhalif tayfasına yaraşır, yine şaşırtmadınız tebrik ediyorum

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,722
Puanı
1,061
yahu teyyip amcayı savunucam diye rakamlara kafa atan adamı iskandinav ülkelerinden az aşağı in balkan ülkelerine gel cücük kadar nüfuslarıyla nasıl rezil olduklarını gör sonra AB batacak de)) ayrıca asyada,latin amerikada da cücük kadar çok yer var kaç tanesi ab deki gibi yaşıyor önemli olan boyutu değiş nasıl işletildiği dmeek ki)

ayrıca bir yanda trump amca diğer yanda putin oldukça ortada kalan birlik zor parçalanır)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
AB kapıları açsa bizim nüfusun yüzde sekseni koşup ab ülkelerine kapağı atar, ama sorsan bir çoğu ab ye karşıyım der ilginç bir fantazi yaşıyor sevgili halkım, saygı duymaktan başka yapacağımız bişey yok

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,722
Puanı
1,061
bugün okudum merkel iktidara geldiğinden bu yana 11 yılda italyada 6; ingiltere 4; fransada 3 kez iktidar el değiştirmiş; adamlarda işleyen demokrasi var başarısız olan şutlanıyor sandıkta bizdeki gibi gelen koltuğunda vefat etmiyor)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aaa bak bundan 7-8 yıl önce türkiye ab birliğine katılırsa istanbula vize çıkacak dediler neymiş istanbulagitmek için vize alınıcakmıs diğer ilelrden gelen kişileri engellemek göçleri engellemek istiyorlarmış bizim ülkemizde kan çıkar ab ye gidersek daha bunun gibi 100 tane uyduruk kural çıkartırlar ayoll @xemrexxx

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,722
Puanı
1,061
bence ab güzellik standartı da çıkarılmalı seni hindistana yollarız böylece

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Avrupa birliğini güllük gülistanlık sanıyorsunuz ama maalesef değil 220 dünya ülkesinden sadece 20'sini sömüremeyen, dünyanın en tilki devleti İngiltere "ben kaçtım beyler ne haliniz varsa görün" diyip ayrılıyorsa hatta senin Trump amcan "çok zekice bir hamle" olarak yorumluyorsa orada sıkıntı vardır, girmemek hayrımızadır. Allahtan devleti yönetenler sizin gibi vizyonsuz değil

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
benim ikametgah istanbul ben rahatım giresunlarda yaşayanlar düşünsün ama seni almadan gitmem için rahat olsun

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Almanya demişken, yıllık ihracat rakamları 1 trilyon 500 milyar Euro. Yani Türkiye'nin 10 katı.

Dediğim gibi, bizim ekonomimiz üretim üzerine kurulu değil. Akp İktidara gelmeden önce Türkiye'nin borcu 200 milyar dolardı. Şimdi ise 800 milyar dolar.

Akp'liler diyor ki, Tayyip Erdoğan yol, su, köprü yapmış. Borçlanarak yapıyor işte, rakamlar net ortada. 600 milyar dolara dünyadaki eksik tüm yolları yaparsın.

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,722
Puanı
1,061
konuyu okursan ab nin ingiltereye ya da diğe büüyük ülkelere ekonomik faydadan çok zararı olduğunu görürsün))

ayrıca trump şu ana kadarki en düşük destekçili abd başkanı halkın sadece %43 ünün desteğine sahip sen halkın desteğine önem verir halkın adamlarını savunurdun noldu

evet vizyon önemli: israilden para alır susarız, rusyadan özür dileriz, 13 yıl ab üyeliğ ideriz sonra almazsanız almayın , abd dostumuzdur ama fetönün-ypg nin n büyük destekçisidir aynı zamanda) bu vizyonla 2023 ü tek parça olarak görürse bu ülke süper valla))

imf ye borç veriyoruz ya keşke verdiğimiz şu borçları geri alsak da dolar-euro düşse

zaten yukarıda dediğim örnekteki gibi ab de iyi yönetemeyen şutlanıyor merkel 11 yıllık gerçek istikrar abidesi g-20 de bütçesi devamlı fazla veren tek ülke almanya ihracatı abd ile yarışıyor) geçtiğimiz yıl almanyanın en büyük 2. ve 3. bankaları 10 milyarda dolardan fazla ceza yedi etkisi bile olmadı adamlara türkiyede darbe girişimi üstüne döviz kurunun üstüne bir de o haberlergelse halimiz ne olurdu düşünmek bile istemiyorum)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Konudan sapıp saçmalamaya başlamana bayılıyorum, ne kadar doğru düşündüğümüzü tescil ediyorsunuz tişikkirlir sipirmin

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,722
Puanı
1,061
Konudan sapıp saçmalamaya başlamana bayılıyorum, ne kadar doğru düşündüğümüzü tescil ediyorsunuz tişikkirlir sipirmin
vizyon diyen sendin ab de siyasi vizyonla ilgili bnm dedikleirm de)

ayrıca trump amca brexite tabi sevinir brexitten bu yana dolar ingiliz poundu karşısında %23 değer kazanmış ben olsam ben de sevinirdim ))

neyse iyi geceler sana yarın akşam devam ederiz

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Okudum güzel açıklama olmuş.
Ama üye olmaya aday ülkeler arasından çekilmeniz lazım bence.
İrelide aday ülkelere biz 3 Kafkasya ülkesi de katılacak, Gürcistan zaten Avrupa aşığı yakında girer.

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Cunku daha tam nüfusumuz bile belli değil... Daha ne diyiyim yani

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Yine mi AB hayalleri! Artık vazgeçin bu saçmalıktan konuda yazılanların çoğu bahaneden öteye gidemeyecek kadar saçma. Öncelikle bizi almamaları önümüze sürülen şartlardan değil üye ülkelerin bizim hakkında düşüncesidir. Sonuçta kriterler kesin ve nettir nasıl olurda bazı ülkeler destek verebilirken bazıları destek vermiyor? Buradan da asıl amaçlarının ne olduğunu anlamak için müneccim olmaya gerek yoktur.

Neredeyse 60 yıl olacak başvurumuz ama halen bir sonuç yok üstelik halen inatla diretiyoruz tıpkı 20 kere teklif edip hayır cevabı alan inatçı erkekler gibi uğraşmaya çalışıyoruz. Baştakiler artık tabana yani halka inip işi kökünde çözmeli.

Ayrıca AB'nin işsizlik oranı konuda verildiği kadar da az değil.

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,722
Puanı
1,061
kriterler nettir görüldüğü gibi ekonomiyle ilgili çoğu kriteri yerine getirecek güçte değil türkiye başvurunun üzxerinden 50 küsur yıl geçse de )) millete hizmet etmek yerine geçmişle ülkenin kökleriyle hesaplaşma derdindeki iktidarlar sağolsun
ayrıca bunlar bahane değil olan budur senin gerekçeni sun dicem konudaki gibi rakamlarla vb. destekleyemicen)

işsizlik oranı bu farklı bir bilgi varsa paylaşabilirsin