"Survivor Fav10" Yarışması Yeni İçeriğiyle Dönüyor!

Billy Kane

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Herkese iyi geceler diliyorum. :) @adımutlulukk üyemizin sunumuyla yayınlanan "Survivor Fav10" adlı yarışmamız yeni içeriğiyle, bizzat benim sunumumla yayınlanacaktır. :):)

Yarışmamızın yeni ismi "Survivor Fav7" olarak değişmiştir.

7 olmasının amacı ise 7 yarışmacı arasında geçecek olan çetin mücadeledir. :)

Formatımız şu şekildedir;

- 7'şerli 2 takım oluşturulacak;

- Yerliler - Yabancılar şeklinde olmayacak. Forumumuzda yerliler bir tık önde oluyor ve denge kayboluyor. Bunun önüne geçmek için ise;

- A takımında 4 yerli 3 yabancı;
- B takımında 4 yabancı 3 yerli; şeklinde takımlar oluşturulacak;
- Takımlardan ilk 7 hafta yarışacak sanatçıların listesini isteyeceğim;

Örneğin;

A takımı:
1.Hafta: Gülşen - Ya tutarsa
2. Hafta: Sıla - Kafa
3. Hafta: Rihanna - Diamonds

B takımı:
1. Hafta: Shkira - Vaka Vaka
2. Hafta: Mustafa Sandal - Kadere Bak

- Takımlar nasıl ayarlanacak derseniz; kura ile takımları belirleyeceğim;

Tabii bu sanatçıları "MusicSurvivor"da yarışmış ise seçemiyoruz. Yeni sanatçılar olması lazım.

- İki takımında şarkılarını hiç bir şekilde hangi haftada yayınlayacağına dair açıklama yapması kesinlikle yasaktır, heyecanın kaybolmaması için.

- Şu konuyada açıklık getirmek istiyorum. mesela, Gülşen ilk hafta Shakira'yı eledi düşüncesiyle, 2. haftaya da onu çıkaralım diyemezsiniz. Sıraya uygun gideceğiz. Yani burada strateji çok ön plana çıkıyor. Oda sizin kendi aranızda konuşup kararlaştırmanıza kalıyor.

- 11 jürimiz olacaktır.

- Jürilerimiz nasıl oylama yapacaktır? Şöyle; 2-4-6-8-10 puan olacak. İki şarkıyı da, bu puanlardan hangisine uygun görürüse o şekilde oylayacak.

Örneğin:

Gülşen - Ya tutarsa: 8 puan
Shakira - Vaka Vaka: 6 puan gibi;

- Eğer bir takımda tüm yarışmacılar elenmiş ise, kalan kişiler bireysele dönmüş olacak. Yani bireysele dönmek için bir takımda tüm yarışmacıların elenmesi gerekiyor.

- Elenen yarışmacılarımız mantıkken oy kullanamayacaklar ancak bireysele dönülünce oy kullanabileceklerdir.

- Her hafta kura sonucu eşleşen 2 sanatçı arasında geçecektir.

- Yani ilk 7 haftada 7 kişi elenecektir.

- Bu 7 kişi arasında en yüksek puana sahip olan 1 sanatçımız direk 3. tura kalacaktır ve rakibini bekleyecektir.

- İkinci tur 6 kişi arasında geçecektir. 6 kişiden 3 kişi, üçüncü tura kalacaktır.

- 3. tur 4 kişi arasında gerçekleşip final mücadelesine 2 sanatçımız kalacaktır.

- Şimdi en önemli detaya geldik... Finalde takımdaki kişiler toplamda jüriden kaçar puan almışlarsa, o puanlarla başlayacaklar.

- Örnek: A takımındaki 7 kişi 11 jüriden toplamda 100 puan kazanmış;

B takımı ise 50 puan kazanmış. Bu durumda A takımında ki sanatçımız finale 100 puan ile başlayıp, B takımındaki sanatçımız finale 50 puanla başlayacaktır.

Varsa sorularınız ve ya önerileriniz bekliyorum, ve katılacaksanız özel mesaj yoluyla bekliyorum. :):)

YARIŞMACILARIMIZ;

1. EnveR ---> Kolpa
  2. Harunnn60 ---> Shakira
  3. Aserat ---> Ajda Pekkan
  4. denizz19 ---> Ziynet Sali
  5. Bully ---> Gökhan Türkmen
  6. sokak sanati ---> Florida
  7. Yiğitt ---> Soner Sarıkabadayı
  8. adımutlulukk ---> David Guetta
  9. HachiKo ---> Ebru Gündeş
  10. Çiğdem- ---> Ayna
  11. ozgur2113 ---> Pinhani