Spotify, 2022'nin Enlerini Açıkladı!

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,815
Puanı
559
1669821729461.png

Dünya genelinde en çok kullanılan müzik servisi Spotify, kullanıcıların 2022 özetlerini görebileceği Spotify Wrapped'i üyeleriyle buluştururken global ve yerel bazda yılın en çok dinlenenlerini de açıkladı.

Dünya çapında en çok dinlenen sanatçı Bad Bunny, en çok dinlenen şarkı "As It Was" olurken Türkiye'de ise en çok dinlenen sanatçı Uzi, en çok dinlenen şarkı "Bi Tek Ben Anlarım" oldu. İşte 2022'nin en çok dinlenenleri...

2022’de Türkiye’de en çok dinlenen sanatçılar

1. UZI
  2. cakal
  3. Ezhel
  4. Lvbel C5
  5. Sefo
  6. Sezen Aksu
  7. Batuflex
  8. Motive
  9. Duman
  10. Emir Can İğrek

2022’de Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar

1. KÖFN – Bi’ Tek Ben Anlarım
  2. UZI – ARASAN DA
  3. cakal – İmdat
  4. UZI – PAPARAZZI
  5. Güneş – Suçlarımdan Biri
  6. Can Koç – Gökyüzünü Tutamam
  7. Madrigal – Seni Dert Etmeler
  8. Ezhel – Nerdesin
  9. Lvbel C5 – GELMEZSEN GELME
  10. Sefo – Affettim

2022’de Türkiye’de en çok dinlenen kadın sanatçılar

1. Sezen Aksu
  2. Güneş
  3. Zeynep Bastık
  4. Taylor Swift
  5. Melek Mosso
  6. Ebru Gündeş
  7. Lana Del Rey
  8. Sertab Erener
  9. Gülşen
  10. Lil Zey

2022’de Türkiye’de en çok dinlenen gruplar

1. Duman
  2. Dolu Kadehi Ters Tut
  3. Yüzyüzeyken Konuşuruz
  4. Madrigal
  5. Pinhani
  6. mor ve ötesi
  7. Mavi Gri
  8. Dedüblüman
  9. maNga
  10. Adamlar

2022’de Türkiye’de en çok dinlenen albümler

1. UZI – EL CHAVO
  2. UZI – Kan
  3. Lvbel C5 – C5MODE
  4. Güneş – Atlantis
  5. cakal – Paradoks
  6. Dolu Kadehi Ters Tut – Karanlık
  7. Motive – 22
  8. Rei 6 – Dibe İniyorum
  9. Yüzyüzeyken Konuşuruz – Akustik Travma
  10. No.1 – Kron1k

2022’de dünya genelinde en çok dinlenen sanatçılar

1. Bad Bunny
  2. Taylor Swift
  3. Drake
  4. The Weeknd
  5. BTS

2022’de dünya genelinde en çok dinlenen şarkılar

1. As It Was – Harry Styles
  2. Heat Waves – Glass Animals
  3. STAY (with Justin Bieber) – The Kid LAROI
  4. Me Porto Bonito – Bad Bunny feat. Chencho Corleone
  5. Tití Me Preguntó – Bad Bunny

2022’de dünya genelinde en çok dinlenen kadın sanatçılar

1. Taylor Swift
  2. Doja Cat
  3. Dua Lipa
  4. Billie Eilish
  5. Ariana Grande

2022’de dünya genelinde en çok dinlenen gruplar

1. BTS
  2. Imagine Dragons
  3. Coldplay
  4. Maroon 5
  5. Arctic Monkeys

2022’de dünya genelinde en çok dinlenen albümler

1. Un Verano Sin Ti, Bad Bunny
  2. Harry’s House, Harry Styles
  3. SOUR, Olivia Rodrigo
  4. =, Ed Sheeran
  5. Planet Her, Doja Cat

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: bazinga and 12.Adam
Rica etsem bir moderatör başlığa virgül ve ünlem ekleyebilir mi? :A

Bu yıl rap müziğin maalesef listeleri istila etmeye devam ettiği, pop müziğin iyice irtifa kaybettiği, alternatif müziğin ve yeni nesil alternatif müzik gruplarının yükseldiği bir yıl oldu. İlk 30'da 8 müzik grubu var. :A

Globalde de en çok dinlenen şarkı ve kadın sanatçı dışında pek uyuşmamışız. Bad Bunny listeleri nasıl bu kadar domine edebiliyor, anlamıyorum. Gruplarda Coldplay'den birincilik bekliyordum. :A

Rica etsem bir moderatör başlığa virgül ve ünlem ekleyebilir mi? :A

Bu yıl rap müziğin maalesef listeleri istila etmeye devam ettiği, pop müziğin iyice irtifa kaybettiği, alternatif müziğin ve yeni nesil alternatif müzik gruplarının yükseldiği bir yıl oldu. İlk 30'da 8 müzik grubu var. :A

Globalde de en çok dinlenen şarkı ve kadın sanatçı dışında pek uyuşmamışız. Bad Bunny listeleri nasıl bu kadar domine edebiliyor, anlamıyorum. Gruplarda Coldplay'den birincilik bekliyordum. :A
Eklemişsin zaten. :A

Charlie Day Reaction GIF

Yaşlandığımı hissettiren bir şeye dönüştü bu yıllık listeler. Pop müzik artık 30+ yaşın dinlediği bir azınlık tarzına dönüşme yolunda. :(

Listedekilerin çoğunu sokakta görsem tanımam. :A

Sadece Türkiye değil yabancı listede de çok örtüşememişiz. Kadın sanatçı listesi hariç...

Kişisel listeme gelince...

Bu yıl Apple Music de liste yayınladığı için geri döndüm. :Z

Beyonce'nin Break My Soul'u en çok dinlediğim şarkı olmuş. Genel olarak da Beyonce epey damga vurmuş listeme. Yerlilerden Tarkan ve Gülşen en çok dinlediğim şarkıcılardan olmuşlar. Melis Fis'in Uyku Yok'u da güzel bir yer almış. :A

Genel listeyle tek uyuştuğum nokta Güneş'in "Suçlarımdan Biri" şarkısı olmuş. Tebrik ederim kendisini. :A

"Bi Tek Ben Anlarım" da güzel şarkıydı.

Lana Del Rey'in Türkiye'de bu denli popüler oluşu de enteresan ama güzel. :Z

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.
Yaşlandığımı hissettiren bir şeye dönüştü bu yıllık listeler. Pop müzik artık 30+ yaşın dinlediği bir azınlık tarzına dönüşme yolunda. :(

Listedekilerin çoğunu sokakta görsem tanımam. :A

Sadece Türkiye değil yabancı listede de çok örtüşememişiz. Kadın sanatçı listesi hariç...

Kişisel listeme gelince...

Bu yıl Apple Music de liste yayınladığı için geri döndüm. :Z

Beyonce'nin Break My Soul'u en çok dinlediğim şarkı olmuş. Genel olarak da Beyonce epey damga vurmuş listeme. Yerlilerden Tarkan ve Gülşen en çok dinlediğim şarkıcılardan olmuşlar. Melis Fis'in Uyku Yok'u da güzel bir yer almış. :A

Genel listeyle tek uyuştuğum nokta Güneş'in "Suçlarımdan Biri" şarkısı olmuş. Tebrik ederim kendisini. :A

"Bi Tek Ben Anlarım" da güzel şarkıydı.

Lana Del Rey'in Türkiye'de bu denli popüler oluşu de enteresan ama güzel. :Z
Hande Yener hit çıkaramadığından beri Türkçe pop azalarak tükenmekte maalesef. :A

Break My Soul benim genelde 6.sırada ama 2022 şarkıları arasında en çok dinlediğim olmuş, birkaç ay sonra Grammy ile taçlandırılacak inşallah. :A

Yılın en iyi rap şarkıları açık ara NKBİ ve Suçlarımdan Biriydi, katılıyorum. :A

• Harika
Reactions: bazinga
Hande Yener hit çıkaramadığından beri Türkçe pop azalarak tükenmekte maalesef. :A

Break My Soul benim genelde 6.sırada ama 2022 şarkıları arasında en çok dinlediğim olmuş, birkaç ay sonra Grammy ile taçlandırılacak inşallah. :A

Yılın en iyi rap şarkıları açık ara NKBİ ve Suçlarımdan Biriydi, katılıyorum. :A
Tek Hande Yener değil ki kimse çıkaramıyor. :A

İşin kötüsü şimdiki popçular emekli olunca komple bitecek gibi. Yeni gelen Zeynep Bastık, Edis gibi tek tük birkaç kişi var. Diğerlerinin çoğu EYT’li kıvamında. :A Böyle giderse sanat müziği, halk müziği gibi 3-5 yaşlı duayeni olup genç başarılısı çok nadir olan bir türe evrilecek. :A

Tabii dönemsel bir düşüş de olabilir göreceğiz. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay
Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada müzik zevkleri son 10 yılda epey değişti. 2012'e böyle bir liste görsem Türkiye'yi işgal ettiler herhalde derdim. Tüm hayatın hızlanması hızlı akan müziklerin de ön plana çıkmasına zemin hazırlıyor galiba. Yeni çıkan müzik tiplerinde hiç bir şekilde zevk alamadığım gibi dinleyenleri de eleştirmeden duramıyorum. 20'li yaşlarımda boomer olmayı başardım.

En çok dinlediğim şarkı Geri Dönemem, en çok dinlediğim şarkıcı Bilal Sonses olmuş. :bhr: Listedeki şarkılardan da sadece Bi' Tek Ben Anlarım kendi listemde yer alıyor. :A

• Beğendim
Reactions: Angelica