M TV Sorgu-Sezon 1.Bölüm 2.

Ask_101

Banlı
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
54
Puanı
19
unnamed.png

Bu hikayede anlatılanların tümü hayal ürünü olup,gerçek kişi ve olaylarla hiç bir alakası yoktur.
SAHNE 1.EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ/HIRSIZLIK BÜRO SORGU ODASI İÇ-GÜN
Sorgudaki kişi: Eda Batır,Hırsızlık büro amiri: Mahir Cantek,Sahneye sonradan giren: Komiser Fatih.

Hırsızlık Büro Amiri Mahir Eda'nın sorgusuna devam etmekte...

EDA: Sonra mı ne oldu? Yalandan,göstermelik olarak 1-2 kişiye 3-5 yıl hapis cezası verildi,medyadan da süslenmiş olarak duymuşsunuzdur zaten.

MAHİR: Tekrar başınız sağ olsun,Peki ya anneniz?

EDA: Annem çok şükür hayatta,ama buna yaşamak denirse tabi.

MAHİR: Neden? Ne oldu Annenize?

EDA: 2016 Yılında felç geçirdi,dayım benim emekli emniyet amiridir oda özel bir hastahaneye yatırdı.

MAHİR: Çok üzüldüm.

Komiser Fatih kapıyı 2 kez tıklatarak sorgu odasına girer,elinde çay tepsisi ve 2 çay.

MAHİR: (Takılarak) Hayırdır Fatih? Polis maaşı yetmeyince çaycılığa da mı başladın? Ama eline yakışmış doğrusu,böyle devam et istersen sen.

FATİH: Size hizmet etmek benim için bir şereftir Amir'im,her zaman.

MAHİR: Benim tayinim falan çıksa,yerime başka birisi atansa ona da bunları söylersin sen,ben seni bilmiyor muyum oğlum? Tam bir dalkavuksun.

FATİH: Aşk olsun Amir'im kalbimi kırıyorsun ama

MAHİR: Ne zamandır birlikte çalışıyoruz ama hala benim yalakalığı ve dalkavukluğu sevmediğimi öğrenemedin gitti.

FATİH: Başka bir emriniz yoksa ben çıkıyorum Amir'im.

MAHİR: Hadi! çık,çık...

Fatih,tam sorgu odasından çıkacakken...

MAHİR: Ha! Şu diğer arkadaşı gözaltına aldınız mı? Eda'nın arkadaşı olan.

FATİH: Aldık Amir'im nezarethanede sorgu için bekletiyoruz.

MAHİR: Onun sorgusuna da bizzat ben kendim gireceğim.

FATİH : Peki! Amir'im.

Fatih sorgu odasından çıkar.

MAHİR : Buda böyle işte! Üstlerine yaranmak için yapmayacağı şey yoktur,yalakalık ve dalkavukluk insanın gözünü kör eder ve zamanla yalakalık yaptığın o kişi yalancı,üç kağıtçı,hırsız,yolsuz olsa dahi o körlükte sen sadece yükselme hırsını düşünürsün.

EDA: Bugün ülkemizde Adaletin eksikliği de sanırım bundan kaynaklı,şuraya baksanıza! Beni sorguluyorsunuz,küçük hırsızları tutukladığınız da bu ülkede size bi madalya takmadıkları kalır ama büyük hırsızları tutuklamaya çalıştığınızda ise yeriniz ya cezaevi,ya da sürgün olur.

MAHİR: Benim yerimde başka bir polis amiri olsaydı bu cesur kız,nerede olursam olayım ağzıma geleni,düşündüğümü söylerim ayakları sonrası yerin o soğuk duvarların arkası olurdu.

Mahir,ayağa kalkıyor,sorgu odasından çıkacaktır.

MAHİR: Neyse! Bugünlük bu kadar sorgu yeter,yarın devam ederiz.

Mahir tam sorgu odasının kapısını açmış çıkacakken birden duraksar.

MAHİR: Ama aramızda kalsın sevdim bu tavrını,bazen gerçekleri duymaya hepimizin ihtiyacı var sonu hüsran da olsa.

Mahir sorgu odasının kapısını kapatarak çıkar.

SAHNE 2.EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ/GENEL GÖRÜNTÜ DIŞ/GÜN

SAHNE 3.EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ/HIRSIZLIK BÜRO,AMİR ODA İÇ/GÜN

Mahir.

Mahir,odasında oturuyor,Elindeki ses kayıt cihazıyla Eda'nın söylediklerini düşünceli bir şekilde tekrar dinliyor,cihazın tuşuna basarak kapatır.

SAHNE 4.ISSIZ BİR ALAN/FATİH ARABA/GİZEMLİ KİŞİ SİYAH JİP DIŞ/GÜN
Fatih Komiser,yüzünü görmediğimiz gizemli kişi.

Fatih arabasıyla ıssız bir alana gelir,arabasını durdurur bu sırada Lüks bir siyah Jip gelir oda durur,Fatih yanına yaklaşınca aracın arka camı açılır,Fatih yüzünü göstermediğimiz gizemli kişiye bilgiler veriyor.

FATİH: Eda Batır'ın sorgusu devam ediyor,bende sorgu odasına gizlice yerleştirdiğim böcek sayesinde her şeyi kayıt halinde tutuyorum.

SAHNE 5.FLASHBACK-EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ/HIRSIZLIK BÜRO SORGU ODASI İÇ/GÜN
Komiser Fatih,Eda.

Fatih Eda'yı sorgu odasına getirir,Eda sorgu sandalyesine oturur Fatih ise karşısına geçip emirler veriyordur bu sırada bir eliyle de gizlice sorgu masası altına elindeki dinleme böceğini yerleştirdiğini görürüz.

FATİH: Burada uslu,uslu oturup Amir'imi bekleyeceksin,ayağa kalkma ve cama yaklaşmakta yok.

Fatih bu emirler sonrası sorgu odasından çıkıyor,kamera sorgu masası altına yerleştirilen Dinleme böceğine ''ZOOM''Yapar.

SAHNE 6.ISSIZ BİR ALAN/FATİH ARABA/GİZEMLİ KİŞİ SİYAH JİP DIŞ/GÜN
Fatih Komiser,yüzünü görmediğimiz gizemli kişi.

FATİH: Tüm konuşmalar bilgisayarda kayıt altında.Devlet'in gizli bilgilerinin olduğu o laptop polisten önce sizin elinize geçecek,bundan emin olabilirsiniz.

Gizemli kişi konuşmaz ama elinde bir zarf uzatıyor Fatih'e,Fatih zarfı alırken Gizemli kişinin orta parmağında parlayan kocaman yıldızlı yüzüğü görürüz.
Fatih zarfı kontrol ediyor,içinde 2 miktar para var,araç camı kapanır jip hareket ediyor,Fatih'te aracına binerek uzaklaşıyor.

SAHNE 7.EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ/NEZARETHANE İÇ/GÜN
Eda.
Eda,nezarethanedeki banka oturuyor,ayaklarını da üzerine koymuş,sıkılmış bir şekilde dizleri havada eliyle başını koyuyor.

SAHNE 8.EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ/HIRSIZLIK BÜRO AMİR ODA. İÇ/GÜN
Mahir Amir,Komiser Fatih,KHK'lı Ahmet.

Mahir odada ifadeleri incelerken,Fatih ise kapısını tıklatarak içeri girer.

FATİH: Ne oldu Amir'im? Sorgu bitti mi?

MAHİR: Yarın devam edeceğiz,savcılıktan ek gözaltı işte.

FATİH: Tamam Amir'im,o iş bende.

MAHİR: Bizim mesleğin cilvesi de bu işte,bazen bir suçlunun neden bu hale geldiğini merak edersin,hayatını incelemek istersin,altında yatan sebepleri,geçmişini.

FATİH: Haddim olmayarak bi şey söylemek istiyorum.

MAHİR: Söyle Fatih.

FATİH: Bence biz direkt neden yaptığını? ve nerede sakladığını sorsak daha yerinde olmaz mı?

MAHİR: Olmaz Fatih,bu iş kolay ve basit bir iş değil.Altında çok başka şeyler yatıyor ve uzantıları çok farklı o yüzden pat sorguya dosyayı kapat! olmaz.

FATİH: Haddimi aştıysam özür dilerim Amir'im.

MAHİR: Tamam! Sıkıntı yok.

Fatih odadan ayrılırken,Mahir'in bir arkadaşı çok zor durumda olduğunu halinden de görürüz Mahir'in odasına girer.

MAHİR: Aa! Ahmet...Meraba,hoş geldin.

AHMET: Meraba Mahir.

MAHİR: Geç otur söyle,bi sıkıntı mı var? ne oldu?

Ahmet,Mahir'in karşısına oturur.

AHMET: Mahir benim çok acilen paraya ihtiyacım var,ne olur bana yardım et! Herkese gittim,bütün tanıdıklara gittim,eş dost akraba hiç biri yardım etmedi.

MAHİR: Anlıyorum seni zor bi durum.

Ahmet ağlıyor.

Mahir,yumruğunu sıkarak hafif masaya vurur.

MAHİR: Tamam! ben ne gerekiyorsa yapacağım.

Mahir,cüzdanını çıkartır,yüklü miktarda para veriyor Ahmet'e

MAHİR: Al şunu! ilaç masrafları,geri kalanla da yiyecek bi şeyler alırsın.

Ahmet,parayı alır.

AHMET: Çok sağ ol Mahir,inan sende olmasan gidecek hiç bir yerim yoktu.

MAHİR: Sen merak etme,canını sıkma,bu karanlık günler de elbet bitecek,her şey çok güzel olacak.

Ekran kararır.

2.BÖLÜMÜN SONU...

• Beğendim
Reactions: Angelica and STAR

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Çok güzel bir bölüm olmuş gerçekten tam senaryo şeklinde yazıyosun...Konu da harika...Tebrik ederim...
Diğer zanlının acaba ne hikayesi var...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ask_101

Banlı
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
54
Puanı
19
Çok güzel bir bölüm olmuş gerçekten tam senaryo şeklinde yazıyosun...Konu da harika...Tebrik ederim...
Diğer zanlının acaba ne hikayesi var...
Teşekkürler güzel yorumların için...:)Diğer zanlı zaten Eda'nın gey olan arkadaşı,birlikte bu hırsızlık olayını gerçekleştirmişlerdi.Konunun daha başındayız,aslında öyle şeyler ortaya çıkacak ki dumura uğratacak resmen.;)

• Harika
Reactions: STAR

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Teşekkürler güzel yorumların için...:)Diğer zanlı zaten Eda'nın gey olan arkadaşı,birlikte bu hırsızlık olayını gerçekleştirmişlerdi.Konunun daha başındayız,aslında öyle şeyler ortaya çıkacak ki dumura uğratacak resmen.;)
Bakalım neler olacak..

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Hikayenizi beğendim; anlaşılır ve net ilerliyor.

Anlatış şeklinizde akıcı.

Başarılarınızın devamını dilerim.

Ufak tavsiyem: Çok fazla siyasi konuların içine dalmayın.

Teşekkürler.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Ask_101

Banlı
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
54
Puanı
19
Hikayenizi beğendim; anlaşılır ve net ilerliyor.

Anlatış şeklinizde akıcı.

Başarılarınızın devamını dilerim.

Ufak tavsiyem: Çok fazla siyasi konuların içine dalmayın.

Teşekkürler.
Eleştirel içerikli,cesur sosyal mesaj verme yönü olduğu için bu yönünü bozmak istemem ama yinede tavsiyen için teşekkürler. :)

Ask_101

Banlı
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
54
Puanı
19
SORGU ''Adalet Herkes İçin'' Çok konuşulacak yeni bölümüyle Salı 19.00'da...

• Beğendim
Reactions: Angelica