Sohbet & Muhabbet Konusu

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Anlam aramakla alakalı olabilir... :A
Sadece söz olarak bakmamak lazım, sound ve müzikal kalite olarak da mor ve ötesinin üstünlüğü var aslında. Ama şarkıları genel olarak toplumsal olaylara değinen veya üstü kapaşı anlamları olan şarkılar. Küçük Sevgilim uzaktan bir aşk şarkısı gibi anlaşılabilir mesela ama bir şizofrenin hislerini anlatır. :A
O albümü de dinleyip bu tartışmaya son noktayı koyacağım. :A

Aşk şarkıları demek de abartı. maNga sanki full ayrılık, aşk acısı gibi kavramlar üzerine şarkı yazıyor gibi anlaşılıyor ama öyle değil. :A
O albüm daha bireysel temaların işlendiği ve daha az rock tınıları içeren bir albüm. Onu da çok severim. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Sadece söz olarak bakmamak lazım, sound ve müzikal kalite olarak da mor ve ötesinin üstünlüğü var aslında. Ama şarkıları genel olarak toplumsal olaylara değinen veya üstü kapaşı anlamları olan şarkılar. Küçük Sevgilim uzaktan bir aşk şarkısı gibi anlaşılabilir mesela ama bir şizofrenin hislerini anlatır. :A

O albüm daha bireysel temaların işlendiği ve daha az rock tınıları içeren bir albüm. Onu da çok severim. :A
Nedense Mor ve Ötesi'nin bütün şarkılarında bir anlam arıyorsun ama konu maNga'nın şarkılarına gelince direkt ergen, basit aşk ve ayrılık şarkıları demekten de çekinmiyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Nedense Mor ve Ötesi'nin bütün şarkılarında bir anlam arıyorsun ama konu maNga'nın şarkılarına gelince direkt ergen, basit aşk ve ayrılık şarkılar demekten de çekinmiyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? :A
Basit şarkılar çünkü çoğu, güzel sözleri olan şarkıları var evet ama benim basitlikten kastım derinlik ve açıklık. Mor ve Ötesi şarkılarının sözleri daha felsefik, kapalı anlamlı ve sıradan konulardan uzaktır. :A

Neyse bu konuyu kapatabiliriz bence artık, yeterince konuştuk. :A Bir dahaki sefere farklı kişileri veya grupları mı tartışsak? Katy vs Taylor olabilir mesela veya Şebnem vs Sertab. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and kerem

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Nedense Mor ve Ötesi'nin bütün şarkılarında bir anlam arıyorsun ama konu maNga'nın şarkılarına gelince direkt ergen, basit aşk ve ayrılık şarkıları demekten de çekinmiyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? :A
@phoebebuffay sözlerinin 6 satırdan oluştuğu ve aşk şarkısı olduğu 150 km öteden belli olan Sevda Çiçeği hakkında ne düşünüyor merak ediyorum. :A

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
O şarkı cover, sözleri Mor ve Ötesi'ne ait değil. :A
Sonuçta seslendirmiş. :A
Basit şarkılar çünkü çoğu, güzel sözleri olan şarkıları var evet ama benim basitlikten kastım derinlik ve açıklık. Mor ve Ötesi şarkılarının sözleri daha felsefik, kapalı anlamlı ve sıradan konulardan uzaktır. :A

Neyse bu konuyu kapatabiliriz bence artık, yeterince konuştuk. :A Bir dahaki sefere farklı kişileri veya grupları mı tartışsak? Katy vs Taylor olabilir mesela veya Şebnem vs Sertab. :A
İki sorunun cevabı da çok açık, ben onlarda tarafsız olamam maalesef... 2. kıyaslamada yalnız savaşacağım gibi... @kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060

@phoebebuffay sözlerinin 6 satırdan oluştuğu ve aşk şarkısı olduğu 150 km öteden belli olan Sevda Çiçeği hakkında ne düşünüyor merak ediyorum. :A
Yarın Taylor Swift antiliğiyle uyanıyor olacağım. :A

Şebnem'i seviyorum ama Sertab'la son MS Şampiyonları oldukları için güzel bir münazara çıkarım. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559

Şebnem'i seviyorum ama Sertab'la son MS Şampiyonları oldukları için güzel bir münazara çıkarım. :A
Şebnem ve Sertab tarzları çok farklı olsa da ikisinin de sesi çok güçlü olduğu için çok kıyaslanan sanatçılar ama şu bir gerçek ki : Sertab hem ses hem de şarkılar bakımından fersah fersah önde... :A

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Evet ama sonuç olarak sözleri kendilerine ait değil.

Tarafların birinin fanı olunca zevki çıkıyor tartışmanın zaten. :A
Evet hem 4 tarafa da yeterli düzeyde hakim sayılırım. Bu arada Katy mi Taylor mı? :A
------

Ben de forumdan Sertab Erener antisi olarak ayrılmam umarım. Zaten geçen gün yaptılarınızdan sonra kıyısından dönmüştüm. :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
  • Güldürdün
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Buradan devam edelim. :A @slhttnmtl

Çağlar Erturğul, Evrim Alasya, Behzat Uygur, Işın Karaca ve Enes Batur. :eek: Kafayı yemiş bunlar.
Okey, zaten buradan devam etmezsek de sonumuz sanırım burası olacaktı. :A

Tek tek isimlerini yazmış işsizler. :A

Ekran Görüntüsü (153).png

Gerçi şunu atan kişilerden de doğru düzgün ne beklenir ki... :A

• Güldürdün
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
  • Üzücü

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
192 kişi, 192 ailenin çocuğu ve 192 sa.ak :(

Neyse ki bir kısmı çok şükür yabancı da cidden böyle a.tallarla aynı ülkede yaşadığım için çok üzgünüm. :T
Sırf yakışıklı diye diziye alınan ve doğru düzgün Türkçe konuşamayan biri oyuncu oluyor ama bu işin okulunu okuyanlar, sayısızca tiyatro, film, dizide yer alanlar oyuncu olmuyor... Cidden akıl alacak gibi bir şey değil.

Zaten kitlesinin %90'ı yabancı ergenler. :A

Son düzenleme:
  • Beğendim