2018 Sofra Sırları - Film Yorumları

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
AFEF14E1-09A9-47B0-B304-535CF66A17BC.jpeg

Sofra Sırları (2018)

Tür:
Komedi
Yönetmen: Ümit Ünal
Senarist: Ümit Ünal

Oyuncular:
Demet Evgar
Fatih Al
Alican Yücesoy
Elit Andaç Çam
Fırat Altunmeşe
Ferit Aktuğ
Emrah Kolukısa

Filmin Konusu
eslihan hayatını kocasına ve evine adamıştır. İstanbul'da doğup büyüdüğü halde, kocasının işi yüzünden hayatını Anadolu kasabalarında geçirmiştir. Yıllardır çok sakin, hiçbir olağanüstü olay olmayan uzak taşra şehrinde yaşamaktadırlar.Neslihan utangaç, sevimli bir kadındır. Günü akşama ne pişireceğini düşünerek geçer. Çok da iyi bir aşçıdır. Kocası aile dostları, Neslihan'ın yemeklerine çok düşkündür.

Neslihan'in çevresindekilerin esrarengiz ölümü tüm gözleri ona çevirir.

Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika'da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser, Neslihan'ın bir şeyler çevirdiğini ve peş peşe cinayetlerde parmağı olduğunu anlar ama bir türlü gerçek bir kanıt bulup Neslihan'ı yakalayamaz. Neslihan her cinayetten tereyağından kıl çeker gibi, son derece masum hafif çatlak görünerek sıyrılmayı başarır.​

Filmin Fragmanı

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Filmin konusunda da dediği gibi
Neslihan her cinayetten tereyağından kıl çeker gibi, son derece masum hafif çatlak görünerek sıyrılmayı başarır.
Harika bir filmdi bence. Bu yazın sıcağinda soğuk atmasforiyle güzel gitti. Demet Evgar harika bir performans sergilemiş. Filmde en sevdiğim detay ise karakterin "yemek" takıntısını hiç bozmamalarıydı.

6.5 filan veresim var ama Demet Evgar her şekilde +1 ekletir. 7.5/10

• Beğendim
Reactions: Aserat and bazinga

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Uzun zamandır aklımdaydı bu filmi izlemek. Hatta @Aserat üstteki mesajda videoyu paylaşınca izlerim demiştim ama kalmıştı öyle. :A

Her neyse bugün izledim sonunda. :Z Bir iki kısım dışında her şeyiyle iyi bir film. Çok güzel sahneler var. Ama en önemlisi Demet Evgar. Sen nasıl muhteşem bir oyuncusun. Bu filmdeki her sahnede öyle devleşmiş ki. Harika performans. :bhr:

Neslihan’ın o kadar sakin, sessiz konuşması bir yandan da bu kadar açık sözlü olması ortaya muhteşem bir karakter çıkarmış. Yemek delisi olması, her olayda tepki olarak yemek yapması güzeldi. :F

Önce kocasının ölümü, sonra Meral’i zehirlemesi derken cinayetlerin arkası geliyor. :A

Neslihan’ın o genç çocukla tam sevişirken sarılmak istiyorum demesi aslında ne kadar sevilmemiş, eşi tarafından unutulmuş olduğunu gösteriyor.

TV programı kısımları çok güzeldi. Neslihan’ın sürekli kendini orada hayal etmesi, hikayesini anlatması güzeldi.

Dolar salatası kısmını biraz abartılı buldum. Ama sonra Neslihan’ın Ahmet ve Mehmet’in eşlerine sizinkiler parayı yedi zaten demesi komikti. Sırf buna bağlanması için yazılmış bir sahneydi büyük ihtimalle. :F
Kısaca beğendiğim ve keşke daha önce izleseydim dediğim bir film oldu. :Z

7.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ben filmi fazla da beğenemedim, öyle çok büyük bir beklentiyle açmamıştım zaten ama öyle çok da beğenerek izleyemedim. Demet Evgar çok güzel iş çıkarmış, onu izlerken aklıma Ezgi Mola geldi. Konuşması, tavırları falan çok benziyor gerçekten. Filmin kadrosu da güzeldi.
Neslihan'ın konuşmaları, tavırları soğukkanlılığıyla yansıtması çok güzeldi. Kocası Ethem ile olan filmin ilk yarım saatlik kısımları da ilgi çekiciydi, Ethem'den erken kurtuluşa sevindim. :A

Televizyon programı kısımları güzeldi aslında, yani farklılık katmıştı kesinlikle.

Fırat Altunmeşe ile Demet Evgar sürpriz oldu bir anda, beklenmedik bir çift oldu denebilir kendi açımdan. Neslihan Ramo'yu da şok etti sonda tabi. :F

Neslihan yalnız başına kaldı...

Yani öyle çok da içine çekemedi film kendini ama ilgi çekici, farklı bir iş olmuş en azından.

6/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Netflix’e eklenince neyin nesiymiş diyerek izlemeye başladım ve bir çırpıda da bitti, oldukça sürükleyici ve farklı bir film olmuş. O karanlık daha doğrusu kasvetli hava atmosferini çok iyi yansıtmışlar. Demet Evgar gerçekten de muhteşem oynamış ve oynadığı Neslihan karakteri de bence unutulmaz bir karakter olmuş.

Anadolu’nun daha doğrusu toplumun yozlaşmışlığına dair çok iyi bir kara komedi bence. Keşke böyle güzel filmler çoğalsa…

Neslihan’ın yakalanamamış olmasına sevindim. Zaten yakalansaydı klişe olurdu.

7.5

• Beğendim
Reactions: Aserat