Sizce Olimpiyatlar Hangi Şehre Verilir?

Sizce Olimpiyatlar Hangi Şehre Verilir?

• Madrid

Oy: 3 16.7%
  • İstanbul

Oy: 13 72.2%
  • Tokyo

Oy: 2 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Adamlar bizi hala kara çarşaflı sanıyorlar. :(

Zaten ülkeye gelen her futbolcu Türkiye'yi böyle bilmezdik baya modern diyorlar. Tanıtım da berbat olmuş zaten. :(

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Adamlar bizi hala kara çarşaflı sanıyorlar. :(

Zaten ülkeye gelen her futbolcu Türkiye'yi böyle bilmezdik baya modern diyorlar. Tanıtım da berbat olmuş zaten. :(
ne alaka ya saçmala mö 200 de yaşamıyoruz yılda milyonlarca turist geliyo gidiyo o kadar teknoloji gelişirken öyle saçma bişey mi olur modernlik hayvanlar gibi soyunmak değildir bunu kafanızdan atın biz hepsinden daha moderniz

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
öyle diyosun ama bu olimpiyat komitesinin anketinde istanbul %87 istiyo olimpiyatları tokyo %70
kesinlikle istemiyoruz ve istemiyoruz diyenlerin oranı tokyo da %16 da bizde sadece ve sadece %3
Bizimkiler istiyor ama öylesine yani. Karşı olmamız için bir sebep yok, sözde hepimiz sporu severiz. :) Ama kimse hayatında judo maçı izlememiştir. O %87'nin %40'ı judo nedir diye sorsan cevap veremez. :):)

Japonlar'ın istemeyenleri ekonomik sebeplerden dolayıdır. Eğitim seviyeleri çok daha yüksek. Ne olursa olsun gelsin diye düşünmüyorlardır. Kabul etmek gerekir ki olimpiyatların yararları kadar zararları da oldukça ciddi. :)

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
ne alaka ya saçmala mö 200 de yaşamıyoruz yılda milyonlarca turist geliyo gidiyo o kadar teknoloji gelişirken öyle saçma bişey mi olur modernlik hayvanlar gibi soyunmak değildir bunu kafanızdan atın biz hepsinden daha moderniz
Felipe Melo geçen sezon Türkiye'ye gelmeden buradaki kadınların çoğunu kara çarşaflı sanıyordum ama buradaki kadınlar çok modern dedi. Alex de verdiği bir röportajda Türkiye çok modern bir yer dininizi,hayatını rahatça yaşıyorsunuz demişti. Çoğu Avrupalı insanlar bizi hala orta çağda kalmış kara çarşaflı ve fesli sanıyorlar.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Bizimkiler istiyor ama öylesine yani. Karşı olmamız için bir sebep yok, sözde hepimiz sporu severiz. :) Ama kimse hayatında judo maçı izlememiştir. O %87'nin %40'ı judo nedir diye sorsan cevap veremez. :):)

Japonlar'ın istemeyenleri ekonomik sebeplerden dolayıdır. Eğitim seviyeleri çok daha yüksek. Ne olursa olsun gelsin diye düşünmüyorlardır. Kabul etmek gerekir ki olimpiyatların yararları kadar zararları da oldukça ciddi. :)
%87 nin %70 i judo nedir bilmez bence :D ama mesele o değil biz çok istedik herşeyimizle hazırız dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri bizde rakiplerimize göre çok daha iyiyiz şehrimiz dünyanın en büyük medeniyeti istanbul ve daha önce 5 kez aday olduk kaybettik falan
sporu severiz ama futboldan başkası yalan spor futboldur gerisi hikaye

Kubi-Lay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
98
Puanı
174
%87 nin %70 i judo nedir bilmez bence :D ama mesele o değil biz çok istedik herşeyimizle hazırız dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri bizde rakiplerimize göre çok daha iyiyiz şehrimiz dünyanın en büyük medeniyeti istanbul ve daha önce 5 kez aday olduk kaybettik falan

Şimdi her şeyi anladım ama ekonomiden vuramazsın Tokyo'yu. :D

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Felipe Melo geçen sezon Türkiye'ye gelmeden buradaki kadınların çoğunu kara çarşaflı sanıyordum ama buradaki kadınlar çok modern dedi. Alex de verdiği bir röportajda Türkiye çok modern bir yer dininizi,hayatını rahatça yaşıyorsunuz demişti. Çoğu Avrupalı insanlar bizi hala orta çağda kalmış kara çarşaflı ve fesli sanıyorlar.
buradaki kadınlar çok modern derken hepsinin herşeyi ortada demek istemiş kadınlar öyle açık seçik giyinmesi günahdır haramdır ne modernliğinden bahsediyon

Şimdi her şeyi anladım ama ekonomiden vuramazsın Tokyo'yu. :D
bizim ekonomimiz onlardan da iyi adamlar söylüyodu hepsini dinledim sabahtan beri izliyorum :D

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
buradaki kadınlar çok modern derken hepsinin herşeyi ortada demek istemiş kadınlar öyle açık seçik giyinmesi günahdır haramdır ne modernliğinden bahsediyon
Ne alakası var yahu ne açık seçiği? Kara çarşaf başka türban başka. Demek istediğimi anlamıyor musun? Adamlar bizi orta çağdan kalmış sanıyorlar. Hala fesli okuma oranı %10'larda sanıyorlar. Onlar da çok iyi biliyorlar fakat öyle gösteriyorlar. Çoğu yabancı çizgi filmde Türkiye'yi nasıl gösterdiklerini araştır.

Kubi-Lay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
98
Puanı
174

Modernlik nedir biliyor musunuz? Açık kapalı hiç fark etmez!

Modernlik; herkes istediği gibi giyinsin demektir. İşte modernlik budur.

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tokyo'dan iyi falan değiliz maalesef adamlarda kişi başına düşen milli gelir aylık 42.000 dolar. Bizim Olimpiyatlar için vereceğimiz para daha çoktu.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
o zaman biz fazlasıyla moderniz herkes istediğini giyiyo mu giyiyo

ispanya kaçıncı bi baksana ona bide yunanistana merak ettim
Biz zaten moderniz bizi modern göstermiyorlar işte sorun orada.
Çoğu kişi İran'daki gibi başörtüsüz dışarı çıkılmıyor sanııyor.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok istedik ama istemekle olmuyor. Mesela daha bu yıl U18 Dünya Kupası düzenledik. Sözde çok spor sever, futbola tapar ülkeyiz ya... Tribünler bomboştu ve en kötü organizasyonlardan biri olmuş.

Doğruya doğru ben de sadece futbol maçı izlerim, arada basketbol izlerim. Diğer sporları öyle çok çok nadir takip ederim. Ama bu yanlış yani. Bu nedenle de daha çocuk yaşta olimpik sporların içinde olmalıyız. Mesela 10 yıl boyunca beden eğitimi dersi görüyoruz ama anca takla attırıp yürüyüş yaptırsınlar... Orada kişinin eğilimli olduğu olimpik dalı belirleyeceksin ve o konuda temeli verip gerekli yolu göstereceksin... Ne yazık ki bizde bunun olması belki de yüzlerce yılı alacak. Ama ABD'de, Japonya'da, Çin'de durum böyle değil.

Tabii bu boyut sadece bir boyutu siyasi boyutu da var, dini boyutu da var. Bu etkenler olmasa yine kazanabilirdik de. Güçlü lobisi olan Atina'nın 2004'ü kazandığı gibi...

Almamızı çok isterdim gerçekten çok sevinecektim ama bence eğer alsaydık son yıllardaki en vasat olimpiyatlar olurdu gösterilen ilgi bakımından...

Kubi-Lay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
98
Puanı
174
ispanya kaçıncı bi baksana ona bide yunanistana merak ettim

İspanya 13. (büyüme eksi oranı yüzde 1.42), Yunanistan 32. (büyüme oranı eksi yüzde 6) sırada.

Türkiye tabi daha hızlı büyüyor ama Japonya'nın büyümesi de hiç fena değil 2013 Nisan tahminlerine göre.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
admin u18 dünya kupası dediğin nedir ki ben başka ülkelerde düzenlenen bu düzeydeki dünya kupalarına vs. bakıyodum tribünler boştu oralarda da dünyanın hiçbi yerinde dolmaz zaten
olimpiyatları alsaydık tribünleri hınca hınç doldururduk eminim buna bi usain boltun olması bile yeter dicem de o zamana daha 7 sene var :D ama dünyaca ünlü sporcular gelince dolar hemde ne dolar :D

İspanya 13. (büyüme eksi oranı yüzde 1.42), Yunanistan 32. (büyüme oranı eksi yüzde 6) sırada.

Türkiye tabi daha hızlı büyüyor ama Japonya'nın büyümesi de hiç fena değil 2013 Nisan tahminlerine göre.
evet beklediğim gibi ispanya önümüzde ama adamlar ekonomik krizle boğuşuyo biz ise müthiş durumdayız imf ye borç bile yok :D ve hızla büyüyoruz bu da iyi bişey tabi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
admin u18 dünya kupası dediğin nedir ki ben başka ülkelerde düzenlenen bu düzeydeki dünya kupalarına vs. bakıyodum tribünler boştu oralarda da dünyanın hiçbi yerinde dolmaz zaten
olimpiyatları alsaydık tribünleri hınca hınç doldururduk eminim buna bi usain boltun olması bile yeter dicem de o zamana daha 7 sene var :D ama dünyaca ünlü sporcular gelince dolar hemde ne dolar :D
Tamamen dolmaz ama yine de ortalamanın çok altında kalmışız futbol olmasına karşın. Bolt tarzı çok popüler kişilerin yarışları vs dolar ama öyle topu topu 3-4 isim var zaten. Ama yüzlerce spor dalı var bunun dışında. :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

“İstanbul hele hele farklı kültürlerin, medeniyetlerin buluştuğu bir şehir olması bakımından çok farklı. Özellikle de 7 yıllık program içerisinde önemli yatırımları yapabilecek potansiyeldeydi. Demek ki böyle uygun gördüler. Nasip değilmiş. Finale kalmak bile önemliydi. Bundan sonrasında çok daha farklı adımların atılmasına nasip olur. Türkiye pek çok spor organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiş bir ülke. Komite buna hazır olmadığımıza karar vermiş oldu ki bu sonuca vardılar. Bizim şu anda tek hedefimiz olimpiyatlarda çok daha başarılı neticelere alabilmek, ilk hedef madalya sayılarını arttırmak. Sultanahmet Meydanı’ndaki heyecanı takip ettim, oradaki bütün vatandaşlarıma da selamlarımı gönderiyorum. İnşallah sonunda başaracağız.”

Tamamen dolmaz ama yine de ortalamanın çok altında kalmışız futbol olmasına karşın. Bolt tarzı çok popüler kişilerin yarışları vs dolar ama öyle topu topu 3-4 isim var zaten. Ama yüzlerce spor dalı var bunun dışında. :)
her türlü doldururuz abartma o kadar da değil :D gerekirse paralı seyirci alırız yine doldururuz :F