Sizce Her Okuyan Cidden Bilgili mi?

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ne okuduğuna bağlı. Sadece okumakla da olmaz. Bu arada seni böyle bir konu açarken görmek güzel oldu.

• Beğendim
Reactions: cokiyitvci

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Cevabım hayır
Artı kitap okuyan kişilerden zarar gelmez derler ama bu da maalesef doğru değil.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,200
Puanı
1,060
Çok okumak ,herşeyi bildiğin anlamına gelmez. Sadece bir adım önde olabilirsin fikir beyan ederken.
Fazla bilgide seni cahil edebilir.
Okadar çok düşünürsün ki aslında çok basit birşeyi çözemezin,arkadan gelen itekler seni,tek hamle ile çözer.

Fen Liseleri vardı benim zamanımda;yüksek puanla girilirdi. Ordan mezun arkadaşlarım böyleydi; kafa farklı çalışırdı ama en ufak şeylerde armut gibi kalırlardı.

• Sinir Bozucu
Reactions: dreamy

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Bence çok bilgili mi tabiki hayır ama iyi kötü bir bilgi düzeyleri vardır(hepsinin değil tabiki) yani bilgiyi temel anlamıyla kullanırsak davranışla alakası yok bence bir de bazen bilgiler havaya uçabiliyor bu yüzden tüm okumuşlar bilgili değildir bence.

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Tabii ki değildir. Bu, ne okuduğuna ve kitabı kendi içinde sindirip sindirememene bağlıdır bence. Tutup da fantastik türünde bir kitaptan ne kadar bilgi alabilirsin ki? Veya bir kişisel gelişim kitabından kendince çıkarımlar yapmadığın sürece okumanın ne anlamı var?

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Çok okumak ,herşeyi bildiğin anlamına gelmez. Sadece bir adım önde olabilirsin fikir beyan ederken.
Fazla bilgide seni cahil edebilir.
Okadar çok düşünürsün ki aslında çok basit birşeyi çözemezin,arkadan gelen itekler seni,tek hamle ile çözer.

Fen Liseleri vardı benim zamanımda;yüksek puanla girilirdi. Ordan mezun arkadaşlarım böyleydi; kafa farklı çalışırdı ama en ufak şeylerde armut gibi kalırlardı.
Aynen abi hala fen liselerine gidenler sanki süperim muhteşem bilgi birikimim var havasındalar yalnız 1 sınavla giriyorlar. (Bu arada her fen lisesine giden de böyle olmuyor tabiki) bir de bu arada artık düşük alan fen liseleri de var onlar daha da havalılar.