sarı çizmeli mehmet ağa 6.bölüm FİNAL

Onur_35

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
72
Puanı
184
aradan 2 ay geçmiştir esra ile berkin gönlünü kaptırdığı kişilerle beraberdir ahmet ve mehmetlerin kavgaları hala devam etmektedir
ahmet ve meral evden çıkacaktır
ahmet: oğlum biz faturayı yatırmaya gidiyoruz
can: en az bin kez sölediniz tamam yaww
meral ve ahmet çıkar mehmette aynı anda çıkar
mehmet: kavga etmeyemi geldin ?
ahmet: evet kavga etmeye geldim
mehmet: ya biz neden kavga ediyoruz hep bırakalım bu ne ya sen putperestsin ben müslüman hesabı ben medineye göç ediyorum sen mekkedesin aynı onun gibi
hümeyra çıkar
hümeyra: mehmet bak sakın evin yöneticisi benim tapuda benim benim üzerime yaptın kavga edilmeyecek dedim özellikle ahmetle
ahmet: ama biz düşmanız
mehmet: olabilir ama ben kavga taraftarı değilim
berkin sevgilisinin adı nisandır yolda beraberdirler
nisan: seni seviyorum
3 saniye sonra
nisa: e ama sende dee
berk: ne diyim ?
verk: anladım (türküyle bağırarak) beeeenn seeniii o kadarrrr çooookkk seeeviiiyoooruuum kiiii evvreniii yakarıııımm temmuzdaaa kar yağdırırııııımmm
herkes bakar
nisan: napıyon sen ?
berk: tamam okey sorun değil (dede dağını göstererek) o dağ dedi bak ahanda o dağ dedi
yarım saat sonra ahmet bankaya gelir
5 kişi kar maskesi takar ve koşarak bankaya girer
onlardan biri: kimse kıpırdamasın polis !
der silahı elinden kayar
başkası: ne diyon olum sen sahile gidip kendini denize atsan daha iyiydi
silahı düşüren: hadi yaa olum benim anlamadığım şehir şehir gezip soygun yapıyoruz sırasıyla yozgat , balıkesir , istanbul , ankara , amasya , adana , muğla , manisa , samsun , rize , trabzona gittik şimdide izmire geldik bir sonraki durak bursa bir şehir seçelim orada yapalım soygunumuzu abicim
der silahı yerden alır
polis görmüştür hemen gelirler
polis: (megafonla) sakın kıpırdamayın
biri: ne çabuk geldi lan bunlar
silahı düşüren soyguncu: yakarım sizi sakın kahramanlık yapmaya kalkmayın !
der havaya sıkar esra sevgilisi mert ile berk ve nisanda görür
esra: noluyo burada yaa
canda görür
can: babam değilmi bu yaa annemde gelmiş naptınız siz ?
mehmet ve hümeyrada görür
mehmet: polis abicim ne yapıyorlar bunlar yaa
mehmet megafonu almaya çalışır
polis: ya bırak !
mehmet: versene !
mehmet almayı başarır
mehmet: oğlum siz ne yapıyorsunuz ? iyimisiniz siz
biri dışarı çıkar
dışarı çıkan kişi: iyiyiz biz
mehmet: aman aman kendinize iyi bakın haa
diğeri: abi benim bünye kuvvatli ben annımdan 34 kez bacağımdan 132 kez kolumdan 149 kes göğsümden 77 kez sırtımdan 55 kez vuruldum artık alıştı valla
hümeyra: napıyosun sen ?
mehmet: (hümeyraya) sus bi bu soyguncular saf olur genellikle ne yapacağımı biliyorum ben (berke) berk oğlum sande ben motor deyiyince içeri dalıcaz
berk: yönetmenmisin sen ? motor diyiyorsun ?
mehmet aldırmaz
mehmet: içeri geçin sırtınızı kapıya dönün horon tepin ben horon çalıcağım
soyguncu: biz horon bilmiyoruz
mehmet: neyyy ?
soyguncu: (daha yüksek sesle) biz horon bilmiyoruuz ! rizemi burası ? horon tepicez
mehmet: misket oynayın o zaman
soyguncu: yaa bulunduğun yeri bi düşün ankaraya özgü misket harmandalı biliyoruz biz izmirli olarak hem daha uygun olur
mehmet: tamam (polise) polis bey harmandalı varsa çalın ben bu salakları kolayca yakalayım
polis: var
mehmet: ben eksın dediğimde çal (bağırarak megafonla) toprağım benim soyguncum benim içeriye girin harmandalı oynayın
soyguncu girer
mehmet: eksın !
polis çalar mehmette megafonu verir telefona dayar ses içeriye gider ve oynamaya başlarlar
mehmet: motor
mehmet koşarak içeri dalar kapıyı kırar arkasından berk sonra canda gelir ve hal ederler soyguncuların işini polis alır ve gider
ahmet mehmete gelir
ahmet: senin ben günahını almışım yaa gel barışalım
ahmet ve mehmet barışır sarılırlar
berk: yahu gel buraya
can gelir onlarda barışır
meral: kardeşim benim çok sağ olun
onlarda barışır sokaktaki kırgın küs herkes barışır sarılır sonra hep beraber toplanırlar
hep birlikte: yaşantımızı düşmanlık kin nefretle doldurmayalım gelin hep birlikte dostça yaşıyalım
aradan artık 10 yıl geçer
berk ile nisan evlenmiştir 5 yaşındaki bir çocukları vardır zil çalar
nisan: geldim
nisan kapıyı açar
berkin nisanın annesi babası esra ile mert bebeğiyle gelmiştir can ahmet ve meralde
nisan: hoşgeldiniz
içeriye geçerler
mehmet: yaa biz ahmetle çok kavga ederdik ama şimdi çok iyi dostuz birbirlerimizin günahını almışız asla unutmayacağım o 10 yıl önceki izmirdeki banka soygununu adını söyleyince duygulandım yaa
ahmet: evet yaa memleketim burnumda tütüyor şuan ne yaptık yani ne değişti istanbula taşındık hiç güzel değil insanın memleketi gibi yok
mehmet: yaa olurmu öyle şey her yer güzel bence beraber fotoğraf çektirelimmi ?
meral: çok iyi olur
hümeyra: aynen
mehmet kamerayı ayarlar hemen gelir ve çektirirler
VE HEPSİ SONSUZA DEK MUTLU BİR ŞEKİLDE YAŞAYIP GİTMİŞLER
6.BÖLÜMÜN SONU

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
6 bölüm boyunca büyük emeklerle yaptin bu diziyi. Ellerine saglik.. Keske daha da uzasaydi ama tadinda bitirilmesi de iyi olmus sanki. Diger dizilerde basarilar..

Bunu da unutma sakin Onur; Sen senaryo yazarken zevk aliyorsan gerisini unut. Senin zevk alman ve bu zevki bize tasiman binlerce kez daha önemli. :)