Sabah Yaşadığım Üzücü Olay :(

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
denizz19 post: 1370319' Alıntı:
Like ve dislike çok umrumda değil. Zaten gereksiz bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Çünkü tam anlamıyla doğru kullanılmıyor sitede. Onun dışında hiçbir canlı sebepsiz saldırmaz. Bizim yazlık evin orada pek çok başıboş köpek var. Yanlarından geçerim ama saldırmazlar. Ama bir yaşlı teyze var o geçtiği zaman ona havlıyorlar. Neden mi çünkü o kişi bu köpeklere daha önce taş attığı için. Yani hayvanları bu kadar hakir görme çünkü yeri geldiğinde insanlardan daha akıllı yaratıklardır. Onun dışında köpek insanın en kadim dostlarından biridir. İnsandan insana da zarar geliyor hayvandan insana gelmiş çok olmamalı. Yani anlatmak istediğim bir sokağın sokak hayvanları sizden korkmuyorsa ve ya saldırmıyorsa oranın insanları iyi insanlardır. Ama eminim ki o sokak köpekleri yabani yetiştiklerinden dolayı o kediye saldırdılar. Normalde hiçbir köpek hele ki sürü halinde kediyi yakalayıp da bırakmamacasına parçalamaz. Bir iki savurur ve bırakır. Bu bizzat benim gözlemlerim. Ben köpek besledim ben her türlü hayvanı besledim. O köpekler beni gördüğünde inanır mısın şuan kaçıyorlar. Ve inanır mısın yemek götürdüğüm halde benden kaçıyorlar. Bu insanların onlara nasıl davrandığının bir göstergesi aslında. Onları bu yabani hayata zorlayan yine insanoğlu. Eğer dışarıda sen bu köpeklerin saldırısına uğruyorsan üzgünüm ki bu insanların hatasıdır. Onlara zalimce davranan ve onları aç susuz bırakan insanlarda.

Ortadan sonra okumadım öyle bir yazı yazmışsın ki amacın ne yani ? söylede bilek ? tüfek yok mudu evde dedik neler neler anlamsız yerlere çektin .Öyle bir yazı yazmışsın ki hayvan düşmanı ilan etmişsin beni .Ortadan sonra okuma gereksinimi duymadım.Sana cevap yazmak Allah nasip etmesin bir daha bana .

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061

Ortadan sonra okumadım öyle bir yazı yazmışsın ki amacın ne yani ? söylede bilek ? tüfek yok mudu evde dedik neler neler anlamsız yerlere çektin .Öyle bir yazı yazmışsın ki hayvan düşmanı ilan etmişsin beni .Ortadan sonra okuma gereksinimi duymadım.Sana cevap yazmak Allah nasip etmesin bir daha bana .
Ben sana hitaben yazmadım ancak o yazıyı. Genel olarak her şeyi o yazıda anlattım. Sadece senin mesajına alıntı olarak cevapladım hepsi bu. O kadar farklı insanlarsınız ki sanalda bile bu kadar kin duyabiliyorsunuz insanlara. Ne diyeyim yazma o zaman cevap bir daha. Hey Allah'ım.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Ben sana hitaben yazmadım ancak o yazıyı. Genel olarak her şeyi o yazıda anlattım. Sadece senin mesajına alıntı olarak cevapladım hepsi bu. O kadar farklı insanlarsınız ki sanalda bile bu kadar kin duyabiliyorsunuz insanlara. Ne diyeyim yazma o zaman cevap bir daha. Hey Allah'ım.
Benim mesajıma alıntı yapmışsın kendi üstüme alınmıyacamda kimin üstüne alınacam benim yazılarıma göre açıklama yapmışsın ama olayı başka yöne çekmişsin ufacık bir mesajımı .Herşeyde siz haklısınız zaten eleştilere tahammülünüz yok .

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
AlemTo post: 1370779' Alıntı:

Benim mesajıma alıntı yapmışsın kendi üstüme alınmıyacamda kimin üstüne alınacam benim yazılarıma göre açıklama yapmışsın ama olayı başka yöne çekmişsin ufacık bir mesajımı .Herşeyde siz haklısınız zaten eleştilere tahammülünüz yok .
Peki öyle olsun bakalım. Eleştiriye tahammülüm var ama bu konu altında eleştirinin amacını çözemediğim için haklı olarak yorumda bulundum. Burada açtığım konu bir üzüntümü sizle paylaşmaktı. Ama siz hayvanları sevmiyoruz köpeklerden zaten nefret ederim yorumları yaptınız. Ben bir hayvanseverim ama gerçek anlamda. Yani evimde muhabbet kuşu besleyince hayvansever oldum diyenlerden değilim. Yanlış anlama bu söz sana değil ama sana hitaben söylüyorum çünkü bu cümleyi kullanmıştın. Kendimi yanlış ifade ettim sanırım kusura bakmayın o halde. Bu konu hakkında genelde taviz vermedim kimseye ama sana ağır konuştuysam özür dilerim. Ama eleştiriyi hakedecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Ama emin ol bu sitede eleştiriye en çok açık olan kişilerden biriyim. :)

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
denizz19 post: 1371358' Alıntı:
Peki öyle olsun bakalım. Eleştiriye tahammülüm var ama bu konu altında eleştirinin amacını çözemediğim için haklı olarak yorumda bulundum. Burada açtığım konu bir üzüntümü sizle paylaşmaktı. Ama siz hayvanları sevmiyoruz köpeklerden zaten nefret ederim yorumları yaptınız. Ben bir hayvanseverim ama gerçek anlamda. Yani evimde muhabbet kuşu besleyince hayvansever oldum diyenlerden değilim. Yanlış anlama bu söz sana değil ama sana hitaben söylüyorum çünkü bu cümleyi kullanmıştın. Kendimi yanlış ifade ettim sanırım kusura bakmayın o halde. Bu konu hakkında genelde taviz vermedim kimseye ama sana ağır konuştuysam özür dilerim. Ama eleştiriyi hakedecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Ama emin ol bu sitede eleştiriye en çok açık olan kişilerden biriyim. :)
Yuh diyorum başka birşey demiyorum .Köpeklerden nefret ederim yorumu yapan yok hey allahım sen nasıl bir yere çekiyorsun Benim hayvansever olup olmamı sen mi karar veriyon? herşey senin etrafında dönmüyor sen şusun ben buyumla olmuyor ;).He sana birşey diyim bu kadar ben buyum filan deme başka insanların çevresindende bak etrafa.

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
AlemTo post: 1371757' Alıntı:

Yuh diyorum başka birşey demiyorum .Köpeklerden nefret ederim yorumu yapan yok hey allahım sen nasıl bir yere çekiyorsun Benim hayvansever olup olmamı sen mi karar veriyon? herşey senin etrafında dönmüyor sen şusun ben buyumla olmuyor ;).He sana birşey diyim bu kadar ben buyum filan deme başka insanların çevresindende bak etrafa.
Neden anlamak istemiyorsun. Yukarıdaki yorumları tek tek okur musun rica etsem. Kaç kişi köpekleri sevmem nefret ederim gibi yorumlarda bulundu. Zaten sana demedim farkındaysan genel olarak siz dedim. Sen köpekleri seviyor olabilirsin ama yorumların genelinde bu vardı. Senin hayvansever olup olmadığına elbette ben karar vermiyorum bunu en iyi kendin bilirsin. Kendimi ispat etme gibi bir durumum söz konusu değil zaten. Hayvanları seviyorsan onları sevip kolluyorsan inan bu benim için daha önemlidir. Aslında burada şuan tartışma içinde bulunmamız gereksiz oldu. Ben şahsım adına diyeyim hatalı bir üslup yahut kırıcı bir şey kullandıysam özür dilerim.

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Aynı köpekler biraz önce yavru bir kediyi yakaladılar anneleri saldırdı ama ne yazık ki bir şey yapamadı. Tam anneye de saldırıyorlardı ama anne kendini kurtardı. Yavru için her şey bitti. :( @mrt-06