Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
sila-2-bb-e7If.jpg

Sıla'nın 6 yıl sonra yayınladığı yeni albümü 'Şarkıcı' dinleyiciyle buluştu!

Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan, şiirle başlayan ve şiirle biten albümde 15 parça yer alıyor. İşte albümdeki şarkıların isimleri:

1. Şarkıcı
2. Kalksın Uyuyanlar
3. Velhasıl
4. Sek
5. Başgan
6. Ansızın
7. Arz
8. Sen Ağla
9. Yemyeşil
10. Suskun
11. Metelik
12. Öpücük ve Kurabiye
13. Mektup
14. Altango
15. Yolcudur Abbas

Albümün Spotify bağlantısı:

Albümü Youtube üzerinden de aşağıdaki playlist ile dinleyebilirsiniz:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Albümü ilk dinlemede beğendim. Direkt çok etkileyen bir şarkı olmadı ama genel olarak 2000'ler sonu, 2010'lar başından kopup gelmiş bir albüm gibi olmuş. Favorilerim birkaç dinlemeye netleşir diye umuyorum. :Z

• Harika
  • Beğendim
Reactions: kerem and Yiğitt

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Albümü ilk dinlemede beğendim. Direkt çok etkileyen bir şarkı olmadı ama genel olarak 2000'ler sonu, 2010'lar başından kopup gelmiş bir albüm gibi olmuş. Favorilerim birkaç dinlemeye netleşir diye umuyorum. :Z
Mürekkep albümünden sonra düşüşe geçer diyordum ama neyse ki üstüne koyarak gelmiş. Bu dönemde 15 şarkılık albüm yapmak herkesin hakkı değil, ne desem bilemiyorum. :bhr:

'Kalksın Uyuyanlar' benim favorim oldu, albümün hiti o şarkı olur bence. Cem Adrian'la birlikte yazdığı 'Ansızın' şarkısını da çok beğendim. 'Suskun' şarkısının melodisi ve sözlerini ayrı beğendim. Çıkış şarkısı pek benlik değil ama dinledikçe güzelleşiyor. 'Başgan' ve 'Sek' şarkıları da hit olur gibi geliyor, özellikle 'Sek' şarkısı ses getirecek gibi görünüyor. :Z

• Beğendim
Reactions: kerem and bazinga

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
Arka arkaya dinlediğim 2 3 şarkısı oldu albümünden... Şuan güne tekrardan albümü dinleyerek başlıyorum... Daha detaylı yazacağım sonradan ama kaliteli buldum ki özlemişim Sılayı 🔥🤗

• Harika
Reactions: Yiğitt

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Kısa kısa bakındım tüm şarkılara. Normalde klipsiz albüm şarkılarını çok dinlemem ama Yiğit zorladı :A 30 dakikamı harcadım @Yiğitt :A

Genel olarak başarılı bir albüm olmuş. Farklı tarzların olması güzel. Sesine gitmiş hepsi. İçlerinden sadece şarkıcıyı beğenmedim. Albümün adı da hepsine baktıktan sonra sebebini daha iyi anladım. Şarkıcılar farklı tarzları söyleyebilmeli ve onu yapmış Sıla :A

Sıla anlamlı sözler ile yine farkını ortaya çıkarmış.
Arz şarkısının giriş kısmını müziğini ayrıca sevdiğimi belirteyim. Sözleride ayrı güzel. Aralarında ilk favorim diyebileceğim şarkı o oldu. 2. kez açtım onu. Diğer şarkılarda kliplenince eminim yeni favorilerim olur.
Yalnız şarkılarında sigara içki kelimeleri fazla var :A
Şarkıların çoğunda başka şarkıları biraz anımsama vardı nedense.

Son düzenleme:
  • Harika

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Kısa kısa bakındım tüm şarkılara. Normalde klipsiz albüm şarkılarını çok dinlemem ama Yiğit zorladı :A 30 dakikamı harcadım @Yiğitt :A

Genel olarak başarılı bir albüm olmuş. Farklı tarzların olması güzel. Sesine gitmiş hepsi. İçlerinden sadece şarkıcıyı beğenmedim. Albümün adı da hepsine baktıktan sonra sebebini daha iyi anladım. Şarkıcılar farklı tarzları söyleyebilmeli ve onu yapmış Sıla :A

Sıla anlamlı sözler ile yine farkını ortaya çıkarmış.
Arz şarkısının giriş kısmını müziğini ayrıca sevdiğimi belirteyim. Sözleride ayrı güzel. Aralarında ilk favorim diyebileceğim şarkı o oldu. 2. kez açtım onu. Diğer şarkılarda kliplenince eminim yeni favorilerim olur.
Yalnız şarkılarında sigara içki kelimeleri fazla var :A
Şarkıların çoğunda başka şarkıları biraz anımsama vardı nedense.
Eski şarkılarına göndermeler var, ''Bizde böyle bundan sonra'' sözünü mesela bu albümdeki Başgan şarkısında ''Bizde böyle dedik ya başgan'' diye vurgulamış. :bhr:

Şarkıların sözleri çok güzel gerçekten... Sezen Aksu'nun yıllar önce 'Sen Ağlama' şarkısını yazıp yıllar sonra 'Sen Ağla' şarkısını Sıla'ya vermesi...

• Beğendim
Reactions: Dosi

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,343
Puanı
860
  • Sek
  • Arz
  • Velhasıl
  • Yemyeşil
  • Başgan
  • Kalksın Uyuyanlar
  • Ansızın
Çok güzel olmuş :Z :bhr: diğerlerini beğenmedim.

Son düzenleme:
  • Harika

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
Evet; albümü dinledim .

Hatta dayıoğlu @denizz19 ilede kritik yaptık @Yiğitt :A:A:A:A

Sıla her zaman başarılı ve dobra bulmuşumdur.

Şarkılarında ki anlam,derinlik her zaman etkiler beni..

Bu albümüde beğendim ama özellikle Şarkıcı,Kalksın Uyuyanlar;Mektup ve Velhasıl playlistimde en çok dönenler oldu.

İstediği ve beklediği ilgiyi göreceğini düşünüyorum.
------

Hepsi birbirinden kötü.
Senin şarkı anlayışın sadece Barışla sınırlı olduğu içindir :mad::mad::mad::mad:

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Evet; albümü dinledim .

Hatta dayıoğlu @denizz19 ilede kritik yaptık @Yiğitt :A:A:A:A

Sıla her zaman başarılı ve dobra bulmuşumdur.

Şarkılarında ki anlam,derinlik her zaman etkiler beni..

Bu albümüde beğendim ama özellikle Şarkıcı,Kalksın Uyuyanlar;Mektup ve Velhasıl playlistimde en çok dönenler oldu.

İstediği ve beklediği ilgiyi göreceğini düşünüyorum.
------

Senin şarkı anlayışın sadece Barışla sınırlı olduğu içindir :mad::mad::mad::mad:
Mektup şarkısını bu sabah keşfettim, daha doğrusu ilk dinleyişimde çok bağlanamamıştım ama o sözler ne öyle... Müzik falan aşırı beğendim, onu da ayrı kattım önüme. :bhr: Beğendiğine sevindim.

Deniz nasıl bulmuş? Gerçi Twitter'da yorumlarını gördüm, beğenmiş. :Z

• Harika
Reactions: The_Erinch