RTÜK'ten Halk Tv'ye Bir Ceza Daha!

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
U4E5Zlct3F9hGc2b8RySfRGi.jpg

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)'ten Halk Tv'ye bir ceza daha geldi!

RTÜK, Halk Tv'de yayınlanan bir 'filmde sigaranın mozaiklenmediğini' gerekçe göstererek rekor bir ceza; 146 bin TL ceza kesti! Ayrıca RTÜK Halk Tv'yi 'Uydu kanalı değil ulusal yayıncı' sayarak en üst dereceden cezayı verdi.

Daha önce de Halk Tv ve üç televizyon kanalına daha Gezi Parkı'ndaki olayları gösterdiğinden 'şiddete özendirmekten' 11 bin'er lira ceza kesmişti.

Son düzenleme:

mhmt53

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6
Puanı
149
Rtük aptal değil cezayı suçsuz olsa vermezler bi ceza verdi diye halk tvde ne yaygara koparıyolar sanki suçsuzmuş gibi

Kubi-Lay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
98
Puanı
174
Aynısı 2011 seçimlerinde de olmuştu. Halk Tv, CHP'nin mitinglerini çok fazla verdi diye ceza yedi ama sadece AKP'nin mitinglerini yayınlayan, 24 TV gibi kanallar hiçbir ceza almadılar.

Artık kabak tadı vermeye başladı. Bu ülkeye demokrasi lazım.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061
Aynısı 2011 seçimlerinde de olmuştu. Halk Tv, CHP'nin mitinglerini çok fazla verdi diye ceza yedi ama sadece AKP'nin mitinglerini yayınlayan, 24 TV gibi kanallar hiçbir ceza almadılar.

Artık kabak tadı vermeye başladı. Bu ülkeye demokrasi lazım.
Katılıyorum sabah akşam AKP mitingi yayınlayan kanalların çoğuna ceza verilmedi.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,195
Puanı
1,061

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Bilindiği üzere; 4207 Sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunun 3. maddesinde; televizyonlarda yayınlanan programlarda, filmlerde, dizilerde, müzik kliplerinde, reklam ve tanıtım filmlerinde tütün ürünleri kullanılamayacağı ve tütün görüntülerine yer verilemeyeceği hüküm altına alınmıştır. Aynı kanunun 5. Maddesiyle, bu yasağı ihlal eden; yerel yayın kuruluşlarının bin Türk Lirasından beş bin Türk Lirasına, bölgesel yayın kuruluşlarının beş bin Türk Lirasından on bin Türk Lirasına, ulusal yayın kuruluşlarının ise elli bin Türk Lirasından yüz bin Türk Lirasına kadar idari para cezası ile cezalandırılmaları öngörülmüştür. Söz konusu kanun hükümlerini ihlal eden yayın kuruluşlarına ceza verme konusunda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yetkili kılınmıştır.

Burada maksimum 100 bin verilmesi gerekir diyor ulusal kanallara.46 bin'in nereden geldiğide merak konusu.

RTÜK para cezasını abartmış. Verilen ceza haklı fakat para konusunda bir sıkıntı var.

Son düzenleme:

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,332
Puanı
1,060
İlk verdiği ceza azmış. İkinci verdiği ceza ile bunu eşitleştirmiş. :D

Ben olayları Halk TV'den izlerken adam ana avrat küfretti ve sansür denen bir şey yoktu. Sonra kapattım TV'yi, bu nasıl bir yayın dedim. :D

İlk verilen ceza çok azmış.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
[h=5]Halk Tv ve Ulusal Kanal adlı LAĞIM KANALLARI halkın caddelere çıkması şeklinde anoslarla provakasyon yapıyorlar.

Lütfen bu PROVAKATOR LAĞIM KANALLARINI RTÜK'e ve Polise şikayet edin !!!

Rtük tel: 4441178[/h]