Portekiz 3-0 Türkiye | Euro 2024 - F Grubu - İkinci Maçı

Maç sonucu ne olur?

• Portekiz kazanır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,425
Puanı
1,060
Euro 2024'de A Milli Futbol Takımımız ikinci maçına Portekiz karşısında çıkıyor. İlk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup etmeyi başaran A Milli Takım'da Portekiz karşısında hedef mutlaka kazanmak.

Portekiz ise ilk maçında 1-0 geriye düşmesine rağmen Çekya karşısında 1-2 kazanmayı başardı.

Saat 19.00'da başlayacak maç ile ilgili yorum ve sohbet bu konudan yapılabilir.

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,798
Puanı
860
Normalde en kötü berabere kalırdık diyordum ancak komik bir kararla kaleye Altay'ın koyulması sonucu bol gollü ve sonunda maalesef mağlup olacağımız bir maç bekliyorum.

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,495
Puanı
561
Gönlüm ülkem kazanır dedim. İddaa oynadım onda da cüzi miktar Portekiz'e verdim maksat maç izlerken içecek çerez parası :)
------

Maç çok rahat üst biter gibi ama yine de Portekiz'e tek attım. Kg de olabilir top bu sonuçta yuvarlak :)

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: Hazem

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,798
Puanı
860
Tamamen destek verelim diyoruz sonra iki tane işgüzar çıkıyor tüm ortamın havasını bozuyor. Arda için kendi takımında oynamadan burada oynaması zor diyen adam bu sezon tek maçı olan herifi kaleye atmış. İleride değişik bir diziliş yapmış. Şu turnuva bitsin verin plaketini gönderin. Buranın yapısına uygun birisi gelsin.

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,425
Puanı
1,060
İlk 11'ler belli oldu:

Türkiye: Altay, Zeki, Samet, Abdülkerim, Ferdi, Kaan, Hakan, Yunus, Orkun, Kerem, Barış Alper

Portekiz: Costa, Cancelo, Pepe, Dias, Mendes, Vitinha, Palhinha, B. Fernandes, Bernardo Silva, Leao, Ronaldo

Tamamen destek verelim diyoruz sonra iki tane işgüzar çıkıyor tüm ortamın havasını bozuyor. Arda için kendi takımında oynamadan burada oynaması zor diyen adam bu sezon tek maçı olan herifi kaleye atmış. İleride değişik bir diziliş yapmış. Şu turnuva bitsin verin plaketini gönderin. Buranın yapısına uygun birisi gelsin.
Uğurcan bu sezon o kadar kötü performans gösterdi ki, ManU'da hiç maç oynamayan Altay bile ondan iyidir.

Ayrıca Altay karşı karşıya pozisyonlarda çok iyi. Bu durumla bu maçta çok karşılaşacağımızı düşünüyorum.

Aslında maç öncesi bunları konuşmak yersiz, özellikle önümüzde Samet gibi bir örnek varken. :A

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,798
Puanı
860
Kenan'dan daha iyi geçiş oynayabilecek bir oyuncu yok takımda. Geçiş kadrosu ile çıkıp ilk kesik yiyen onun olması çok şaşırtıcı. Golü yediğimiz an zaten bu defans ve merkez hattıyla dönmemiz mucizelere kalır. Üstelik kalede de 1 yıldır oynamayan adam var.

Uzun süreli bir lig oynamıyoruz. Turnuva bu. Yorgun diyip oynatmama bahanesi nedir? Ben menajerimin oyuncularını parlatmayı kendime öncelik olarak görüyorum de.

Portekiz'de tam vaktinde Palhinha oynatıyor. Çok dengeli bir orta üçlüsü oldu. Duvardan duvara vururlar bizim üçlüyü.

İlk 11'ler belli oldu:

Türkiye: Altay, Zeki, Samet, Abdülkerim, Ferdi, Kaan, Hakan, Yunus, Orkun, Kerem, Barış Alper

Portekiz: Costa, Cancelo, Pepe, Dias, Mendes, Vitinha, Palhinha, B. Fernandes, Bernardo Silva, Leao, Ronaldo

Uğurcan bu sezon o kadar kötü performans gösterdi ki, ManU'da hiç maç oynamayan Altay bile ondan iyidir.

Ayrıca Altay karşı karşıya pozisyonlarda çok iyi. Bu durumla bu maçta çok karşılaşacağımızı düşünüyorum.

Aslında maç öncesi bunları konuşmak yersiz, özellikle önümüzde Samet gibi bir örnek varken. :A
Uğurcan bu kötü sezonunda istatistik olarak kurtarış yüzdesi ve sayısı olarak Mert'ten öndeydi. Maç başı yedikleri gol sayısı ve gol yemedikleri maç sayısı eşitti.

Altay kariyerinin hiç bir döneminde Uğurcan'dan ne daha çok formda oldu ne de daha iyi oldu. Hiç bir zaman A seviyeye çıkamadı ama Uğurcan iki sezon öncesine kadar o seviyedeydi. Şu anda B seviye bir kaleci ama yine de ondan daha yetenekli ve seviye olarak defalarca kez burada oynamış bir oyuncu.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,854
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Montella ne yapmak nereye varmak istemektedir? Çok enteresan bir kadro, Altay'ı kadroya alması bile tuhafken ilk 11'de olması ilginç. Arda'nın oynamamasının inşallah gerçekten bir gerekçesi vardır. Yoksa tüm dünya Arda'yı izlemeyi beklerken oynatmamak üzücü...

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,425
Puanı
1,060
Montella ne yapmak nereye varmak istemektedir? Çok enteresan bir kadro, Altay'ı kadroya alması bile tuhafken ilk 11'de olması ilginç. Arda'nın oynamamasının inşallah gerçekten bir gerekçesi vardır. Yoksa tüm dünya Arda'yı izlemeyi beklerken oynatmamak üzücü...
Kaleci Mert'in sakatlığı var. Geriye ya Uğurcan ya da Altay kalıyor. Adam Altay'ı seçmiş. :)

Arda'yı ise hamle oyuncusu olarak alacaktır 60'lara doğru. :)

İyi bir Yusuf Sarı bu kadroda iş yapardı. :(

Kadro seçiminden hızlı oyunla sonuç almak istediğini anlıyorum ben. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,854
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kaleci Mert'in sakatlığı var. Geriye ya Uğurcan ya da Altay kalıyor. Adam Altay'ı seçmiş. :)

Arda'yı ise hamle oyuncusu olarak alacaktır 60'lara doğru. :)

Kadro seçiminden hızlı oyunla sonuç almak istediğini anlıyorum ben. :)
Memlekette başka kaleci mi kalmadı? Anadolu takımlarından formda kim var bilmiyorum ama bizim İrfan Can bile Altay'dan daha çok maça çıktı ve çıktığı maçlarda genel olarak hep iyiydi...

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,798
Puanı
860
Orkun & Hakan işinin bugüne kadar tuttuğu maç yok. Birbirlerinden rol çalıyorlar. İkisinin aynı anda iyi olma ihtimali yok. Abdülkerim ve Altay’ın da maşallahı var he. Ayaklar protez bugün.

• Aynen
Reactions: RüzgarGülü

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,495
Puanı
561
Ne biçim defans ne biçim kaleci var böyle. Bu şekilde maç yapınca böyle turnuvalara bizi almamaları gerektiğini düşünüyorum. Eskiden Rüştü sonra Volkan varken kale sağlamdı. Şimdi gelinen noktaya bak.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam