Teknoloji PCR/ Antijen Testleri

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
1456807.jpg

Covid19'un tüm dünyaya yayılması üzerine ülkeler arası kovidsiz seyahat yapılabilmesi için şart konulan testlerdir.
Bir çok ülke uçuş saatinden en az 72 saat önce yapılmış PCR testi veya 48 saat önce yapılmış Antijen testi şartını koyuyorlar.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Burnu uzun süre kötü etkide bırakan bir test çeşidi. Daha iyi bir yöntem bulmalı bilim bu işe. :A

Umuyorum ki çok yakında tüm ülkeler sadece iki doz aşıyı yeterli görmeye başlar...

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
PCR testi, kış ayında hastanede olduğum bu testte çubuk ağız (boğaz) ve burundan içeri sokuluyordu örnek alınması amacıyla. Boğaz kısmı sorun olmuyor fakat burun aşamasında göz yaşarması ve biraz fazlasıyla zorlanma yaşıyor insan :A

Burnu uzun süre kötü etkide bırakan bir test çeşidi. Daha iyi bir yöntem bulmalı bilim bu işe. :A

Umuyorum ki çok yakında tüm ülkeler sadece iki doz aşıyı yeterli görmeye başlar...
Aslında ben yolculuk için istenilen o belgeyi düşünerekten açmıştım konuyu :A PCR tabirinide ilk kez böyle duyduk yoksa o covid için yapılan testin adı olduğunu bilmiyordum. Bu ara sağda solda bunlarla uğraşmakla geçti vaktim. Araştırma vs yani. Ailemden nerdeyse herkes yurt dışına gitti. Aşı kısmında ise daha bir netlik yok buralarda. Aşı olanlar cerfika getirsin diyorlar ama 1 Temmuz'a kadar dijltal durumu yok. Direk o küçük aşı defteri yeterli mi o da belli değil. Aşı olan insanlar uçağa alınmama durumu olmasın diye test yapıyorlar. Ailemde aşı olanlar direk defterini gösterdiler ve sorun olmadı ama bazen sıkıntı çıkıyormuş. Hava limanlarındaki süreçte çok karmaşık hale gelinmiş. Yolculuk etmek eziyet nerdeyse.