Okulda Hiç Sevmediğiniz Hoca, Hocalar Kim?

Carpe Diem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,295
Puanı
860
Gerçekten beni okuldan, hayattan soğutmuştu o Geometrici, asla afetmiycem. Asla.. :T

Senin dinci nasıldı :A

0 veren elleri dert görmesin ahahahah :A
Pislik ya :(

Valla benim dinci çok saf biri ve adam hiç kızmıyorum neler yaptım adamın dersinde jhiç uyarmadı kızmadı bile :A

Yok be :A ama ben asla öyle birşey yapmam :A

• Güldürdün
Reactions: mrt-06

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Say say bitmez :A
Ortaokulda Türkçe öğretmeni bana takmıştı. Her olayda bana kızıyordu ben de hocam sınıfta tek ben mi varım herkes konuşuyor diyince terbiyesiz arkadaşlarını satmak he falan demişti :A Yazılı notlarım 95-100 olmasına rağmen sözlüme 65-70 falan veriyordu beni hiç sevmedi ben de onu hiç sevmedim.

Lisedeki geometri hocası ilk başta bana ayar oldu. En sonunda sınıf önünde sınavları okurken ben de yanına gittim. Benden öncekilere yanlış da yapsalar gidiş yolunda 5-6 puan verirken benim en ufak hatamda direkt 0 veriyordu o soruya. Hocam ne yapıyorsun herkese bol keseden verip bana niye vermiyorsun dedim. Sen karışma dedi nasıl sen karışma yaptığın iş mi dedim delirdi bağırdı çağırdı. Elinden kağıdı aldım zahmet olmasın okuma direkt 0 ver dedim o dönem geometrim 1 düştü :A Lise sonda Aykut çok değişmiş ya çok efendi diyordu vicdanını rahatlatmak için :A
Lise 2'deki müzik öğretmeni erkek düşmanıydı. Erkekler salak erkekler pis diyip duruyordu. En sonunda sınıftaki 4-5 erkek ayağa kalkıp hocam özür dilemezseniz bir daha dersinize falan girmeyiz haddinizi bilin dedik sonrasında düzeltti davranışlarını :A
Lise 2'deki biyoloji hocası afedersiniz ama hayvanın tekiydi. Bir gün gelip derste dalmışken kulağımın dibinde bağırdı ben de refleks olarak baya ağır sövmüştüm :A

Üniversitede muhasebe hocası tam bir çift düşmanıydı. Bir gün derste konuşurken siz ikiniz niye gülüyorsunuz dedi. Hocam sizi ilgilendirmez falan derken ortam kızıştı en son dersi yarıda kesti. 1 gün sonra gelip sert çıktım özür dilerim dedi :A
Geçmişin çok çalkantılıymış :A :A
İlk okul tecrüben maalesef çok olunan birşey. Bir öğrenci göze battımı ilk o günah keçisi seçiliyor başkaları yaramazlık yapsada:A

Lisede hakkını savunmuşsun :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Geçmişin çok çalkantılıymış :A :A
İlk okul tecrüben maalesef çok olunan birşey. Bir öğrenci göze battımı ilk o günah keçisi seçiliyor başkaları yaramazlık yapsada:A

Lisede hakkını savunmuşsun :A
Yok ya o ilkokul hocasının başka bir sorunu vardı benle bence öyle ilk göze batmalık bir şey değil :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Pislik ya :(

Valla benim dinci çok saf biri ve adam hiç kızmıyorum neler yaptım adamın dersinde jhiç uyarmadı kızmadı bile :A

Yok be :A ama ben asla öyle birşey yapmam :A
Yaa eğitimci dediğin Afet Güçverir gibi olmalı, o Geometrici gibiler hayattan, eğitimden soğutuyor.. :T

Lisedeki öyleydi benim de, saf bir adamdı. Notu da yüksekti. :A

• Güldürdün
Reactions: Carpe Diem

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Keyifli bir konu ki katılımdanda belli ,eline sağlık Minik.

Aslında geri tuşuna basıp düşünmem lazım bu konuyu....

Hayatım boyunca rakamları sevemedim ama bankacıyım.

Matematik hocalarını sevmemem lazım ama rahmetli dedem Matematik Öğretmeniydi o yüzden saygımız var ama Lisede Analitik Geometri Hocamı geçrekten sevmezdim. Sanırım Hayatım "0" aldığım tek dersdir.

Sonra gene lise dönemlerimde Edebiyat Hocam vardı, "Palaz" soyadımızla sıkıntısı vardı,hem bana hemde kardeşime takıktı...Sıkıntı çektiğim olmuştur.

Genel olarak ılımlı yapım olduğu için çok düşmanca geçmedi öğretmenlerimle eğer geçseydi şuan halen İlkokul 1. Sınıf Öğretmenimle halen görüşüyor olmazdım.
------

Bu konunun içine aşık olduğunuz yada idolunuz hoca varmı diye misilleme yapmak gelmedi değil :A :A :A
Benim çok varda :bhr::bhr::bhr:

Carpe Diem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,295
Puanı
860

Matematik hocalarını sevmemem lazım ama rahmetli dedem Matematik Öğretmeniydi o yüzden saygımız var ama Lisede Analitik Geometri Hocamı geçrekten sevmezdim. Sanırım Hayatım "0" aldığım tek dersdir.

Sonra gene lise dönemlerimde Edebiyat Hocam vardı, "Palaz" soyadımızla sıkıntısı vardı,hem bana hemde kardeşime takıktı...Sıkıntı çektiğim olmuştur.

Genel olarak ılımlı yapım olduğu için çok düşmanca geçmedi öğretmenlerimle eğer geçseydi şuan halen İlkokul 1. Sınıf Öğretmenimle halen görüşüyor olmazdım.
Teşekkür ederim :A
Benim test olmayan sınavlarım hep düşük Matematik ve Tarih çok düşük 5 alıyorum ve hiç bir zaman Teşekkür Taktir alamadım bu yüzden ama Test olunca sınavlar döktürüyorum :Z
------

------

Bu konunun içine aşık olduğunuz yada idolunuz hoca varmı diye misilleme yapmak gelmedi değil :A :A :A
Benim çok varda :bhr::bhr::bhr:
Valla ben tüm hocalarımı şuan çok seviyorum :Z

Bankacı mısınız ne güzel :Z

Son düzenleme:

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Ortaokulda Din hocamızdan nefret ederdim, çok asabi bir kadındı. Her hafta ders kitabını üstümüze fırlatıyordu. :A ağzı da bozuktu...

Lisede ise Geometri hocasından nefret ederdim, onun yüzünden 1 senem kabusa döndü hakkımı helal etmiyorum. :T
"Hoca,camide" diye bir yorum bekledim senden :A :A :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Aynen :A 11. Sınıf ta Felsefeci ile baya kötüydü aramız şuan çok iyiyiz korona sağolsun :F
"Hoca,camide" diye bir yorum bekledim senden :A :A :A
Hoca ve öğretmenden ziyade bir anımdan bahsetmek istiyorum. İlkokul öğretmenim, o dönem annem ciddi bir ameliyat geçirmişti yani 6 ay kadar hastanede yattı daha sonra çok şükür sağlığına kavuştu. O 6 aylık dilimde ben öğretmenime "anne" diyordum. O benim çok üzüldüğümü bildiği için "ben de senin annenim" demişti. Hala da görüşürüm. İşte öğretmen ya da hoca ne denirse... böyle olmalı.. sonra Türkçe hocam iyidi onun dışında asla bu kadar yakın olduğum hocalar olmadı maalesef..

Carpe Diem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,295
Puanı
860
Hoca ve öğretmenden ziyade bir anımdan bahsetmek istiyorum. İlkokul öğretmenim, o dönem annem ciddi bir ameliyat geçirmişti yani 6 ay kadar hastanede yattı daha sonra çok şükür sağlığına kavuştu. O 6 aylık dilimde ben öğretmenime "anne" diyordum. O benim çok üzüldüğümü bildiği için "ben de senin annenim" demişti. Hala da görüşürüm. İşte öğretmen ya da hoca ne denirse... böyle olmalı.. sonra Türkçe hocam iyidi onun dışında asla bu kadar yakın olduğum hocalar olmadı maalesef..
Geçmiş olsun :) bence de böyle olmalı :)

• Beğendim
Reactions: mrt-06