Netflix'in Trendler Listesinde Neler Var?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Friends'in zirveden giriş yapması şaşırtmadı, aylarca kalması lazım eğer bu listeler doğru ise. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Friends ilk günden beklendiği gibi zirveye yerleşmiş. :Z Blutv'de de aylardır zirvede zaten. 27 senelik dizi hala deli gibi izlenip yayınlandığı bütün platformların reklam yüzü oluyor resmen. Rakipsiz diye boşa demiyoruz. :A @xdragxx

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Friends ilk günden beklendiği gibi zirveye yerleşmiş. :Z Blutv'de de aylardır zirvede zaten. 27 senelik dizi hala deli gibi izlenip yayınlandığı bütün platformların reklam yüzü oluyor resmen. Rakipsiz diye boşa demiyoruz. :A @xdragxx
Beklenen sonuç :A Blu Tv'de hala devam ediyor mu? :A
Seinfeld'dan bu konuda umudum yok ilk 5 bile başarı :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Beklenen sonuç :A Blu Tv'de hala devam ediyor mu? :A
Seinfeld'dan bu konuda umudum yok ilk 5 bile başarı :A
Listeye girmesi bile başarı olur. Himym bile Türkiye'de olması gerekenden çok popüler olduğu halde 4-5'ten öte gidemedi sanırım. :A
Bence Seinfeld de çok iyi başlayacak meraktan bakacaktır çoğu kişi ilk günden. :A

Türkiye'de az popüler olmasının sebeplerinden biri de kolay ulaşılabilir yerlerde doğru düzgün gösterilmemesi. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Bence Seinfeld de çok iyi başlayacak meraktan bakacaktır çoğu kişi ilk günden. :A

Türkiye'de az popüler olmasının sebeplerinden biri de kolay ulaşılabilir yerlerde doğru düzgün gösterilmemesi. :A
Sanmıyorum, bence top10'a bile giremez. Friends de yıllarca hiçbir platformda yer almadı ama yine de çok popülerdi. Seinfeld yabancı dizi kültürü olan insanlar arasında bilinen bir dizi olsa da halka inemedi henüz maalesef. :A

Son düzenleme:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Bu da bir sebep fakat Seinfeld sanki Friends, Himym tarzı sitcomlara göre daha farklı bir yapıda olduğu için yayınlandığı dönemden sonra bir Friends kadar popüler olmadı gibi.
Nasıl diyim sitcomların öne çıkmasında arkadaşlık ortamının çok büyük bir artısı var. Seinfeld'da da arkadaşlık var fakat klasik sitcomlar gibi arkadaşlık çok önemli mesajını hiçbir zaman veren bir dizi olmadı mesela :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sanmıyorum, bence top10'a bile giremez. Friends'de yıllarca hiçbir platformda yer almadı ama yine de çok popülerdi. Seinfeld yabancı dizi kültürü olan insanlar arasında bilinen bir dizi olsa da halka inemedi henüz maalesef. :A
Tespitin çok doğru da zaten Friends ile popülerlik yarışına girmek imkansız. Dünyanın en popüler dizisidir belki de. Fakat mesela Community de ilk geldiği zamanlar Top 10'a girmişti diye hatırlıyorum. O da öyle çok popüler bir dizi değil ana akımda...

Ayrıca Friends, Digitürk'te yıllarca gösterildi. Bein Connect'te vardı, BluTV'de de vardı. Zamanında ATV'de bile yayınlanmış. :A

Bu da bir sebep fakat Seinfeld sanki Friends, Himym tarzı sitcomlara göre daha farklı bir yapıda olduğu için yayınlandığı dönemden sonra bir Friends kadar popüler olmadı gibi.
Nasıl diyim sitcomların öne çıkmasında arkadaşlık ortamının çok büyük bir artısı var. Seinfeld'da da arkadaşlık var fakat klasik sitcomlar gibi arkadaşlık çok önemli mesajını hiçbir zaman veren bir dizi olmadı mesela :A
Ben içeriğine çok bağlamıyorum ya herkese rahatlıkla hitap edebilecek bir içeriği var. Friends'ten bile 5 yıl daha eski bir dizi olması, başlangıcının da vasat olması daha büyük etkenler bence.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tespitin çok doğru da zaten Friends ile popülerlik yarışına girmek imkansız. Dünyanın en popüler dizisidir belki de. Fakat mesela Community de ilk geldiği zamanlar Top 10'a girmişti diye hatırlıyorum. O da öyle çok popüler bir dizi değil ana akımda...

Ayrıca Friends, Digitürk'te yıllarca gösterildi. Bein Connect'te vardı, BluTV'de de vardı. Zamanında ATV'de bile yayınlanmış. :A

Ben içeriğine çok bağlamıyorum ya herkese rahatlıkla hitap edebilecek bir içeriği var. Friends'ten bile 5 yıl daha eski bir dizi olması, başlangıcının da vasat olması daha büyük etkenler bence.
Öyle de hitap ettiği kesim olarak Friends kadar geniş bir kesime hitap ettiğini düşünmüyorum. Sadece 1 kadın karakterin olması bile bir etken bence gerçi TBBT de öyleydi başta ama sonra 1-2 kadın karakter daha gelmişti :A
Başlangıç bölümlerinin de etkisi olabilir bu arada ama keşke bir 6-7 bölüm sabredilse :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559

Evet ama Digiturk, Bein Connect falan ne kadar kullanılıyor ki ülkede? Blutv'nin de çok kullanıcısı yoktu Friends döneminde. Ki şu an bile çok fazla kullanıcısı olduğunu söyleyemeyiz. :(

Community'nin top10'a girdiğini bilmiyordum. Gerçi daha önceden hiç duymadığım bir dizi olmasına rağmen Netflix'e geldikten sonra popüler oldu. Ama mesela Modern Family önceden de popüler bir dizi olmasına rağmen Netflix'te çok da etki yaratmadı gibi. Bu biraz da Netflix'in diziyi ne kadar tanıtacağına bağlı, kötü diziyi bile insanların sürekli ana sayfasına düşürdüğüne dizi trendlere girebiliyor rahatlıkla. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öyle de hitap ettiği kesim olarak Friends kadar geniş bir kesime hitap ettiğini düşünmüyorum. Sadece 1 kadın karakterin olması bile bir etken bence gerçi TBBT de öyleydi başta ama sonra 1-2 kadın karakter daha gelmişti :A
Başlangıç bölümlerinin de etkisi olabilir bu arada ama keşke bir 6-7 bölüm sabredilse :A
Haklısın Seinfeld kadınlara biraz daha az hitap eden bir dizi gibi gözüküyor.

IMDb'deki kadın oyu oranlarını karşılaştırdım Seinfeld'de %13 ve Friends'te %20. Ayrıca puan ortalaması olarak da kadınların puanı Friends'e bariz şekilde daha yüksek.

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Sadece 1 kadın karakterin olması ciddi eksiklik bence bu arada. Ana karakter olmasa bile yan karakter olabilirdi ama yan karakterlerin bile hepsi erkek. Jerry'nin annesi dışında. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sadece 1 kadın karakterin olması ciddi eksiklik bence bu arada. Ana karakter olmasa bile yan karakter olabilirdi ama yan karakterlerin bile hepsi erkek. Jerry'nin annesi dışında. :A
O 1 kadın da başta pilot bölümdeki garson olacakmış :A Öyle olsa 3-4 bölümde 1 çıkardı ve 0 kadınlı bir dizi izlerdik :A Elaine ama tek başına 2-3 kadın gücünde çok fena bir karakter :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet ama Digiturk, Bein Connect falan ne kadar kullanılıyor ki ülkede? Blutv'nin de çok kullanıcısı yoktu Friends döneminde. Ki şu an bile çok fazla kullanıcısı olduğunu söyleyemeyiz. :(

Community'nin top10'a girdiğini bilmiyordum. Gerçi daha önceden hiç duymadığım bir dizi olmasına rağmen Netflix'e geldikten sonra popüler oldu. Ama mesela Modern Family önceden de popüler bir dizi olmasına rağmen Netflix'te çok da etki yaratmadı gibi. Bu biraz da Netflix'in diziyi ne kadar tanıtacağına bağlı, kötü diziyi bile insanların sürekli ana sayfasına düşürdüğüne dizi trendlere girebiliyor rahatlıkla. :A
Digitürk yakın zamana kadar ülkemizdeki en çok kullanılan platformdu. Milyonlarca üyesi olması lazım. :A

Modern Family için yazdığına hiç katılmıyorum. :A Netflix'e gelmeden önce kimseler izlemiyordu Türkiye'den Netflix'e gelince bir anda herkes izlemeye başladı. Forumda bile izleyici sayısı ikiye katlandı. :A Uzun süre Top 10'da da kaldı sanırım.

Netflix'in nasıl tanıtacağı kısmı çok doğru tabii ki. Seinfeld gibi dev bir diziyi aldıklarında herkesin önüne sık sık çıkaracaklarını varsayarak öyle bir tahminde bulunuyorum zaten. :A

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
TRENDLER (1 Nisan 2021)

Ve şaşırtmayan şekilde Friends zirveden giriş yapar BluTV şok. :Z Meryem'in filmi de iyi gidiyor @xemrexxx burada olsa şişinirdi yine. :A

GENEL
  1. Friends
  2. The Irregulars
  3. Who Killed Sara?
  4. Snowpiercer
  5. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2
  6. 47 Ronin
  7. Constantine
  8. Kovan
  9. New Amsterdam
  10. Kağıttan Hayatlar
DİZİLER
  1. Friends
  2. The Irregulars
  3. Who Killed Sara?
  4. Snowpiercer
  5. New Amsterdam
  6. Ginny & Georgia
  7. Sky Rojo
  8. Gerçek Aşk
  9. Gözlerinin Ardında
  10. Alice
FİLMLER
  1. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2
  2. 47 Ronin
  3. Constantine
  4. Kovan
  5. Kağıttan Hayatlar
  6. Sihir Gizli Servisi
  7. Sleepers
  8. Ma
  9. Katil Avcısı
  10. 365 Gün
Friends :bhr: farkını koymuş. İsveç'te de çocukluğumdan beri başa sarıp sarıp yayınlanır ve hâlâ ilgi ile izlenmekte. Türkiye'de de bu oranları görmek güzel :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Aserat

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
O 1 kadın da başta pilot bölümdeki garson olacakmış :A Öyle olsa 3-4 bölümde 1 çıkardı ve 0 kadınlı bir dizi izlerdik :A Elaine ama tek başına 2-3 kadın gücünde çok fena bir karakter :A
Aynen, seviyorum ben de Elaine'i, oldukça iyi karakter. :A
Digitürk yakın zamana kadar ülkemizdeki en çok kullanılan platformdu. Milyonlarca üyesi olması lazım. :A

Modern Family için yazdığına hiç katılmıyorum. :A Netflix'e gelmeden önce kimseler izlemiyordu Türkiye'den Netflix'e gelince bir anda herkes izlemeye başladı. Forumda bile izleyici sayısı ikiye katlandı. :A Uzun süre Top 10'da da kaldı sanırım.

Netflix'in nasıl tanıtacağı kısmı çok doğru tabii ki. Seinfeld gibi dev bir diziyi aldıklarında herkesin önüne sık sık çıkaracaklarını varsayarak öyle bir tahminde bulunuyorum zaten. :A
Acaba ikimizin önüne farklı listeler mi düşüyor? Ben hiç Modern Family'i listede görmedim. :A
Kimseler izlemediği kısmına da katılmıyorum. Friends, Himym vs ile kıyaslarsak tabii ki onlar kadar popüler değildi ama Community'den falan daha popüler olduğu bir gerçek. :A

Bakalım ben en azından ilk gün için top10'a gireceğini düşünmüyorum. Neyse daha fazla bekletmesinler de yayınlasınlar artık diziyi. Özledim ben de @xdragxx :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Acaba ikimizin önüne farklı listeler mi düşüyor? Ben hiç Modern Family'i listede görmedim. :A
Kimseler izlemediği kısmına da katılmıyorum. Friends, Himym vs ile kıyaslarsak tabii ki onlar kadar popüler değildi ama Community'den falan daha popüler olduğu bir gerçek. :A

Bakalım ben en azından ilk gün için top10'a gireceğini düşünmüyorum. Neyse daha fazla bekletmesinler de yayınlasınlar artık diziyi. Özledim ben de @xdragxx :A
İlk 10'a rahat girer ya o kadar da değil :A Hatta Netflix sağ olsun Türkiye ve dünyadaki popülerliği baya bir artış gösterir :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Community'den azıcık daha popüler olabilir ama popülerliği en az iki kat arttı Netflix ile birlikte. :A

Modern Family'nin Top 10'da olduğu liste bu konuda bile mevcutmuş, Community için kanıtım yok maalesef. :A

• Güldürdün