Netflix'in En Çok İzlenen Yerli Yapımları Belli Oldu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,392
Puanı
1,061
yerli-gizem-gerilim-dizisi-biz-kimden-kaciyorduk-anne-icin-geri-sayim-Z9eJ.png

Dünyanın lider dijital platformu Netflix, 2023'ün ilk 6 ay verilerini rapor olarak paylaştı.

Ocak-Haziran 2023 arası platformun toplam izlenme süresi yaklaşık 100 milyar saat olarak kaydedilirken en çok izlenen yabancı dizi ilk 3 ayda 812 milyon saate ulaşan 'The Night Agent', en çok izlenen yabancı film ise yaklaşık bir ayda 250 milyon saat izlenmeye ulaşan 'The Mother' oldu.

Öte yandan Türkiye menşeli projeler arasında en çok izlenen yapım, 93 milyon saat ile başrollerini Melisa Sözen ve Eylül Tumbar'ın paylaştığı 'Biz Kimden Kaçıyorduk Anne' oldu. 'Şahmaran' 84 milyon saat ile 2, 'Terzi' 1. sezon 64 milyon saat ile 3. sırada yer aldı. Dünya genelindeki Netflix'lerde gösterilen 'Kara Para Aşk' 41 milyon saat, 'Diriliş Ertuğrul' ise 15 milyon saat izlenmeyle ilk 5'e girdi.

Platformun yerli yapımı filmleri arasında Ahsen Eroğlu ve Ozan Dolunay'ı buluşturan 'Merve Kült' 29 milyon saat izlenmeyle 1. olurken 'Sen İnandır' 24 milyon saat izlenmeyle 2, 'Özel Ders' ise 14 milyon saat izlenmeyle 3. sıraya yerleşti.

18 binden fazla içeriğin izlenme sürelerinin paylaşıldığı raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

netflix 190 fazladan ülkede faaliyet gösteriyor. kuş uçusu 2. sezon 20 ülkede top 10 içine girmiş. yerli netflix işlerinin bir çoğu doğru düzgün izlenmiyor.

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram
netflix 190 fazladan ülkede faaliyet gösteriyor. kuş uçusu 2. sezon 20 ülkede top 10 içine girmiş. yerli netflix işlerinin bir çoğu doğru düzgün izlenmiyor.
Aksine çoğu 60-70 ülkede ilk 10 a giriyor. 3-4 dizi bu dediğin sınıfa dahildir. Çoğu en çok izlenen listesinde ilk 10 a girdi çünkü

Eski dizilerden en çok Breaking Bad, Suits ve Gilmore Girls izlenmiş gibi duruyor. Suits hariç sevindirici. :)

Güncel dizilerin ise neredeyse hiçbiri bana hitap etmiyor. Genel olarak da burada aşırı izlenmiş diziler günlük hayatta, sosyal medyada neredeyse hiç karşıma çıkmadı. Mesela ikinci olan Ginny & Georgia, Netflix'te ilgimi çekince 1-2 bölüm bakmıştım ama başka izleyeneni görmedim duymadım. :)