Netflix, Türkiye'deki Güncel Abone Sayısını Açıkladı!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
netflix-reuters_16_9_1546373287_16_9_1595103424.jpg

Dünyanın önde gelen dijital platformu olan Netflix, yakın zamanda Türkiye'de yaptığı %50'yi bulan zamlarla gündemdeydi.

Bugün düzenlenen Dijital Dünya Çalıştayı'nda Netflix Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, konuşmacı olarak katıldı. Birçok dijital platformun yer aldığı bu etkinlikte; Mavili, Netflix’in Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalardan bahsederken, Netflix, Türkiye abone sayısı konusuna açıklık getirdi.

Pelin Mavili'nin açıklamalarına göre; Netflix Türkiye'nin 3.5 milyon aboneye ulaştığı anlaşıldı.

Pelin Hanım'ın; "Yasal lisans ve düzenlemelere sahibiz; ulaştığımız ciddi abone sayısının bilincindeyiz, Türkiye'yi ciddi şekilde tanıtacak, dünyada adını duyuracak yapımlara el atıyoruz" açıklamaları dikkat çekerken; Türkiye’ye yönelik bakış açısının nasıl değiştiğine de değinen Pelin Mavili, platformun orijinal içeriklerinde yer alan baklava sahnelerinden, Türk yemeklerinden ve Bayraktar SİHA sahnelerinden örnekler vererek, Netflix’in Türkiye’yi dünyaya tanıtmakta önemli bir misyon üstlendiğini aktardı.

Tabi ki son gelen zamlardan sonra Abone sayılarında nasıl dalgalanmalar olacak ,bunu da ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Haber Kaynağı: Shifdelete.com

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğendim
Reactions: Angelica

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Güzel bir abone sayısı. Zamlar düşürebilir ama.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Şimdiki abone sayısı gayet iyi ama bu zamlı fiyatlardan sonra ciddi bir düşüş olacaktır. Ortak olarak kullananların bile bir kısmı aboneliklerini çekecektir.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Bence ne iyi, ne kötü bir rakam. Daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi.

Bu arada Acun, Exxen için sadece ilk dönem 4 milyon abone hedefliyordu. :A
Hayaller..Gerçekler :A

Ama 53 tl bir platforma vermek yerine alternatif 20 tl Exxen alınabilir....

Bu iş pastanın diğer dilimlerine yaracak! İstediğin kadar en iyi içerikleri koy...sonunda insan cebinceki paraya bakıyor.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,082
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Hayaller..Gerçekler :A

Ama 53 tl bir platforma vermek yerine alternatif 20 tl Exxen alınabilir....

Bu iş pastanın diğer dilimlerine yaracak! İstediğin kadar en iyi içerikleri koy...sonunda insan cebinceki paraya bakıyor.
Netflix'e üye değilim, sevdiğim içerikler gelince üye oluyorum bir ayda da hepsini bir arada bitirip iptal ediyorum. Ama 480p görüntü için de artık 20 küsür TL vermem.

Exxen'in, Gain'in ekmeğine yağ sürdü bu zamlar. Onlar da yeni iddialı içeriklerini yayınlarsa daha fazla kullanıcı çekebilir.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Netflix'e üye değilim, sevdiğim içerikler gelince üye oluyorum bir ayda da hepsini bir arada bitirip iptal ediyorum. Ama 480p görüntü için de artık 20 küsür TL vermem.

Exxen'in, Gain'in ekmeğine yağ sürdü bu zamlar. Onlar da yeni iddialı içeriklerini yayınlarsa daha fazla kullanıcı çekebilir.
Bu süreci iyi değerlendirmek onların elinde.
En büyük koz olan, fiyat avantajını kullanmaları lazım.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok iyi bir rakam. Türk dizileri zaten yurtdışında da çok izleniyor. Abonelerin bir kısmını kaybetseler bile bu zam işinden karlı çıkarlar. Zamdan dolayı 3.5 milyondan taş çatlasa ki çatlamaz 500 bin kişi çıkar. Bu da %14 civarı eder. Zam oranı ise çok daha yüksek...

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
En popüler platform olduğu için daha yüksek bir sayı beklerdim aslında ama hem yerli yapımların az olması ve çok eleştirilmesi, hem de malum dizi sitelerinin hepsinde içeriklere erişebilmesinden dolayı 3.5 milyon aboneyi bu bağlamda değerlendirdiğimde iyi olarak görüyorum.

Bu sene yerli yapımların artmasıyla daha çok üye gelebilirdi aslında ama zamdan dolayı düşüş olacaktır muhakkak. Eğer diğer platformlar gibi dizi sitelerine telif atarlarsa (50 M2’de yapıldı, hala TOP10’da) üyeler Netflix'e daha çok talepte bulunur.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Türk halkının beleşçiliğini düşünürsek bir hesapla 4 kişi kullansa en az 15 milyon izleyicisi var demektir. :A Kimse üye değilken ben üyeydim vay be.. :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,171
Puanı
1,060

Ne olmuş görüntüsüne anlamadım