Netflix Türkiye İçerik Ekibinden Sürpriz Ayrılık!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,705
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
pelis-distas-yenibakis.jpeg

Netflix Türkiye içerik ekibinden sürpriz ayrılık!

2018'den bu yana Türkiye'de 25 diziye imza atan platformun 2019'dan beri İçerik Direktörlüğü görevini üstlenen Pelin Diştaş, kişisel projelerine odaklanmak istediği için ayrılık kararı aldığı öğrenildi.

1 Temmuz 2024 itibariyle görevi sona erecek olan Diştaş'ın yerine ise 'Diziler Direktörü' olarak 2020 yılından beri aynı ekipte yer alan Özge Bağdatlıoğlu gelecek.

ozge-bagdatlioglu-2-800x533.jpg

Kaynak: ranini.tv

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,632
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,632
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
  • Beğendim
Reactions: AhmetBayram

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,632
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,193
Puanı
1,061
Hayırlısı olsun ama sosyal medyadaki uçuk beklentilerin aksine Netflix Türkiye projeleri açısından olumlu bir değişiklik yaşanacağını sanmıyorum aynı tas aynı hamam devam eder.

• Aynen
Reactions: Royal Highness

Royal Highness

Favori Üye
Reaksiyon puanı
416
Puanı
74
Bana göre Netflix Türkiye'deki yerli yapımların en göze batan yanı projelerde döndürüp dolaştırıp hep aynı oyuncuları oynatmaları. Belli başlı isimler sanki Netflix'in kadrolu oyuncularıymış hissi veriyor. Halbuki sektörde yetenekli ve popüler birçok kişi var.

Pelin Diştaş'ın yerine gelen isim de ekibin içinden biri olduğuna göre bu durumun çok fazla değişeceğini sanmıyorum ne yazık ki...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,822
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Netflix Türkiye maalesef yerli televizyon kanalı mantığında yönetiliyor. Ellerinde güçlü bütçe de olduğu için yıldız gördükleri birkaç ismi döndürüp duruyorlar. Muhtemelen arka planda büyük organize işler dönüyor. Keşke sektördeki yetenekli isimleri değerlendirseler. Fakat bu ayrılığın sebebinin bu olduğunu sanmıyorum. Çünkü genel izleyiciyi avlıyordur bu diziler. Çok gömülen Kimler Geldi Kimler Geçti son dönemin en çok konuşulan dijital işi oldu. Ne diye kaliteli iş yapmaya kassınlar? :) Zaten yerine gelen kişi de yancısıymış, değişen bir şey olmayacaktır...

• Beğendim
Reactions: Royal Highness
Reaksiyon puanı
142
Puanı
44
Netflix Türkiye maalesef yerli televizyon kanalı mantığında yönetiliyor. Ellerinde güçlü bütçe de olduğu için yıldız gördükleri birkaç ismi döndürüp duruyorlar. Muhtemelen arka planda büyük organize işler dönüyor. Keşke sektördeki yetenekli isimleri değerlendirseler. Fakat bu ayrılığın sebebinin bu olduğunu sanmıyorum. Çünkü genel izleyiciyi avlıyordur bu diziler. Çok gömülen Kimler Geldi Kimler Geçti son dönemin en çok konuşulan dijital işi oldu. Ne diye kaliteli iş yapmaya kassınlar? :) Zaten yerine gelen kişi de yancısıymış, değişen bir şey olmayacaktır...
sorun kaliteli iş yapmak değildi. 10 tane dizi-film yapıp 3 tanesi iyi izlenme alıyordu. asıl sorun izlenmelerin az olmasıydı. 3 tane iyi izlenen iş kalan 7 tane izlenmeyen işi kurtarmıyordur.