Netflix Büyümeye Devam Ediyor!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,496
Puanı
1,060
1713697089024.png

Dünya genelinde çok sayıda abonesi bulunan şirket,2024 yılının ilk çeyreği için büyüme sonuçlarını beyan etti.
Netflixden gelen açıklamaya göre;abone sayısında ilk çeyrekde 37 milyon gibi ciddi bir yükseliş yaşayan platform ; buna bağlı olarak 2024’ün ilk 4 ayında gelirlerini yüzde 15 artırdığını duyurdu. Böylece platformun elde ettiği kazanç miktarı 9.4 milyar dolara yükseldi.

Yeni abonelerle birlikte, dünya genelinde Netflix abone sayısı 269.6 milyona yükseldi.
Netflix’in net karı ise 2.3 milyar dolar olarak belirtildi.

Son düzenleme:
yerli tarafı çok kötü yönetiliyor ve bu gidişle zarar edecekler. 10 dizi yapıyorlar 2 tanesi ancak izleniyor. film tarafı iyi-kötü izlenme alıyor. hiç izlenmeyen dizilere 2. sezon onayı vermesinler. cast çeşitliliği artmalı.

• Beğendim
Reactions: abacusss
çoğu insanlar gelecek sezon duyuruları için aldı ben asla almam o fiyata hepsini toplu sunan hizmetler var ve daha uygun.

Kendi açıma yorumum ise; ben memnunum Netflixden,verdiğim paranın karşılığını alıyorum.
İzleyecek film,dizi,yarşma hertürlü buluyorum.
Birçok Türkün yaptığı gibi ben herşeyi kaçak izliyorum mantığından ziyade kesintisiz,yüksek görüntü ve kaliteli bir şekilde içeriklerime ulaşıyorum.
Herkesin kendi düşüncesi ve bakış açısıdır.Ama kendi açıma platformdan memnunum. Memnuniyetsizliği yüksek bir toplum olduğumuz için her zaman eleştiri almaya devam edecekdir Netflix.

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram
Gelecek yıldan itibaren abone sayısını duyurmayacaklarını da açıklamışlar. Buradaki yükseliş muhtemelen hala şifre paylaşım yasağının etkisi.

Genel olarak streaming platformlarının büyümesininin yavaşladığı, aksi yöne gitmeye başladıkları konuşuluyor. Pek çok şirket ortaklık stratejilerinin peşine düşmüş durumda. Netflix'in de altın çağı geride kalmaya başladı. Eskisi gibi gündem belirleyen işlere imza atamıyorlar.

Netflix Türkiye'nin durum ise vahim. Aynı 3-5 oyuncuyu döndürüp dolaştırıp bir şeylerde oynatıyorlar. İstisnai birkaç örnek dışında izlenilip beğenilenini duymadım.

Özellikle Prime Video'nun son dönemde yaptığı atakla eski dizi-film arşivi konusunda Netflix'ten pek de geri kalır yanı kalmadı. Buna karşın Prime Video sadece 39 liraya 4K ve Amazon avantajları sunarken Netflix 4K paketi için 230 lira istiyor. (Hadi 4K istemedik 1080p istedik o da 177 lira!)

Bir sinema biletinin 300 liralara dayandığı şu günlerde 230 lira da çok yüksek bir rakam değil belki ama Gain, Exxen, BluTV, Prime, Mubi, TOD, Disney+ hepsini toplayınca güzel bir ücret çıkıyor ortaya. Hal böyle olunca seçici olmak gerekiyor. Bu nedenle Netflix'te arada sırada abone olup izleyeceklerimi toplu izleme modeline geçtim. Eminim pek çok kişi de benzer düşüncededir. (Yurtdışındakiler için de geçerlidir (HBO) Max, Apple TV+, Paramount+, Peacock gibi daha cazip seçenekler de var onlarda...)

• Beğendim
Gelecek yıldan itibaren abone sayısını duyurmayacaklarını da açıklamışlar. Buradaki yükseliş muhtemelen hala şifre paylaşım yasağının etkisi.

Genel olarak streaming platformlarının büyümesininin yavaşladığı, aksi yöne gitmeye başladıkları konuşuluyor. Pek çok şirket ortaklık stratejilerinin peşine düşmüş durumda. Netflix'in de altın çağı geride kalmaya başladı. Eskisi gibi gündem belirleyen işlere imza atamıyorlar.

Netflix Türkiye'nin durum ise vahim. Aynı 3-5 oyuncuyu döndürüp dolaştırıp bir şeylerde oynatıyorlar. İstisnai birkaç örnek dışında izlenilip beğenilenini duymadım.

Özellikle Prime Video'nun son dönemde yaptığı atakla eski dizi-film arşivi konusunda Netflix'ten pek de geri kalır yanı kalmadı. Buna karşın Prime Video sadece 39 liraya 4K ve Amazon avantajları sunarken Netflix 4K paketi için 230 lira istiyor. (Hadi 4K istemedik 1080p istedik o da 177 lira!)

Bir sinema biletinin 300 liralara dayandığı şu günlerde 230 lira da çok yüksek bir rakam değil belki ama Gain, Exxen, BluTV, Prime, Mubi, TOD, Disney+ hepsini toplayınca güzel bir ücret çıkıyor ortaya. Hal böyle olunca seçici olmak gerekiyor. Bu nedenle Netflix'te arada sırada abone olup izleyeceklerimi toplu izleme modeline geçtim. Eminim pek çok kişi de benzer düşüncededir. (Yurtdışındakiler için de geçerlidir (HBO) Max, Apple TV+, Paramount+, Peacock gibi daha cazip seçenekler de var onlarda...)
Tercihler ve zevkler devreye giriyor.

Türkiye kısmı için yorum yapamam, belli yerli dizilerine baktığım için ama yabancı işlerde kendi adıma son derece doyurucu.
Birçok ülkeden çeşitli dizi, yarışma ve film konusunda ben istediğimi alıyorum.

Fiyat konusunda ise dediğin gibi 3 saat bir filme 200 tl yanında mısır ve kolaya 200 verip, 400 tl ye sinemada film izlerken. 177 tl ye 1 ay boyunca herşeyi izlemek kendi açıma maddi olarak etkilemiyor.

Prime mevzusunda ise ses getiren ciddi dizilere imza attığı doğru ama evde hangisi açık dersen %90 Netflix derim.

• Beğendim
Şifre paylaşım olayından sonra gıcık oldum bir süre kullandım sonra iptal ettim. Çok dizi izlemem sebebiyle. Güzel ve güncel çok güzel filmler olmaması.

Kar artışı sebebi yapılan zamlar olabilir.

Witcher yeni sezon çıkınca üye olurum tekrar Gerard'sız olmaz. :D

• Beğendim
4 yıldır kullanıyorum. Bir iki istisna dizi haricinde yerli içerikler çöp ama önceliğim dizi ve filmden ziyade belgesel ve yarışma programları olduğu için içerik zenginliği beni tatmin ediyor. Yerli içerikler içinde Blu tv yi tercih ediyorum. Netflix e göre çok daha iyi yerli diziler ürettikleirni düşünüyorum. Bu iki platform benim için yeterli oluyor.

• Beğendim
3 yıldır Netflix kullanıyordum. Özellikle orijinal belgeselleri ve dizilerini severek takip ediyordum.

Ta ki geçen aya kadar. Çok sık aralıklarla zam yapmaları bence eleştirilmesi gereken bir konu. Yılda bir kez yüksek bir oranla zam yapsalar bu kadar tepki çekmez.

Beklediğim içerikler birikince yeniden abone olup toplu bir şekilde izlemeyi planlıyorum.

• Beğendim