Netflix 65 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,768
Puanı
1,061
Netflix_Desktop.jpg

Dünyanın en büyük online içerik sağlayıcıları arasında yer alan Netflix, kullanıcı kitlesini her geçen gün biraz daha genişletmeye devam ediyor. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan House of Cards dizisi ile başlayarak kendi orijinal içeriklerini geliştirmeye başlayan Netflix, bu başarılı atılım sayesinde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Firma tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporda, Netflix'in geçtiğimiz mali çeyrekte 3.3 milyon yeni kullanıcıya ulaşmayı başardığı ve toplam kullanıcı sayısının 65.6 milyona ulaştığı duyuruldu.

Netflix, Marvel'le imzaladığı dev anlaşmanın ilk ürünü olan Daredevil'i geçtiğimiz çeyrekte kullanıcıların beğenisine sundu. Bunun yanı sıra Matrix filmiyle tanınan Wachowski Kardeşler'in ilk dizi Sense8 ve usta oyuncuları bir araya getiren Grace and Frankie de geçtiğimiz çeyrekte Netflix dizileri arasına katıldı.

Netflix En Çok İzlenen İlk 3 Dizisi Belli Oldu!

1-Orange Is New Black
2-Daredevil
3-House of Cards

@Çiğdem- @OzaN @Forumdash @vadikızı @cookies

daredevil izledim sadece ama 2 tane kadın süperman filminide takip edicem birisi süpermanın dişi versionuydu diğeride yine kadın süperkahraman dizisi olucaktı galiba ama adını unuttum sanırım kanalı onunda neflixt olucaktı :F:F:F

daredevil izledim sadece ama 2 tane kadın süperman filminide takip edicem birisi süpermanın dişi versionuydu diğeride yine kadın süperkahraman dizisi olucaktı galiba ama adını unuttum sanırım kanalı onunda neflixt olucaktı :F:F:F
Netflix'te ki Jesica Jones dizisi. :)
Diğer dediğin dizinin kanalını unuttum ama adı SuperGırls filadnı sanırım. :D

aa evet süperglde burada sanıyordum ama onu karıştırmısım galiba
:F:F:F

Ya CBS yada CW kanalında başlayacak o dizi. Ama tırt çıkar bence. Sen Netflix'ten şaşma hiç. Daradevil daha ilk sezonunda 2.sıraya yükseldi. Seneye 1.sırada olur. :Z

Keşke Netflix bir de Türkiye'ye gelseydi. :)
Rtük ve internet yasaları yüzünden vazgeçmiş. Aslında çok istiyormuş gelmek. :)
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26296095.asp

Ya CBS yada CW kanalında başlayacak o dizi. Ama tırt çıkar bence. Sen Netflix'ten şaşma hiç. Daradevil daha ilk sezonunda 2.sıraya yükseldi. Seneye 1.sırada olur. :Z

Rtük ve internet yasaları yüzünden vazgeçmiş. Aslında çok istiyormuş gelmek. :)
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26296095.asp
yok cw de olan biteni bilirim ben orada yok cbs dir belki:F

evet normalde bu dizi 1 sezonluktu daha önceden dediğim gibi ama bu ilgiye karşılıksız kalamayıp son sezon olarak 2.sezon kararı almışlar artık bu sezondan sonra şeyi beklicez daredevilin diğer süperkahramanlarla ortak dizisini oradan mattı izlemeye devam ederiz:Z:Z:Z

yok cw de olan biteni bilirim ben orada yok cbs dir belki:F

evet normalde bu dizi 1 sezonluktu daha önceden dediğim gibi ama bu ilgiye karşılıksız kalamayıp son sezon olarak 2.sezon kararı almışlar artık bu sezondan sonra şeyi beklicez daredevilin diğer süperkahramanlarla ortak dizisini oradan mattı izlemeye devam ederiz:Z:Z:Z

Evet ya çok heyecanlı olur o dizi, tüm süper kahramanlar olacak o dizide. :D

Türkiye'ye gelse kimse para verip izlemez. Ulan İstanbul için kimse 3 kuruş para verip izlemedi.

Ayrıca, Netflix izlemek için ülkeye gelmesini beklemeye gerek yok. şuradan abone olup 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm içeriği izleyebiliyorsun. :)
Spotify tuttu Türkiye'de. Netflix de tutabilir yeter ki iyi bir strateji uygulasınlar. Ama sansür çok büyük engel gelmeleri için. Bir de yabancı dizi, film izlenme oranlarının biraz daha artması lazım. :)

Spotify tuttu Türkiye'de. Netflix de tutabilir yeter ki iyi bir strateji uygulasınlar. Ama sansür çok büyük engel gelmeleri için. Bir de yabancı dizi, film izlenme oranlarının biraz daha artması lazım. :)
10-15 TL gibi bir rakam olursa alan olur ama bizim insanımız daha yüksek bir fiyatta korsandan vazgeçmez. Keşke gelse hız sınırlaması olmayacağı için, sansür de olmazsa keyfini çıkarırız. :)

10-15 TL gibi bir rakam olursa alan olur ama bizim insanımız daha yüksek bir fiyatta korsandan vazgeçmez. Keşke gelse hız sınırlaması olmayacağı için, sansür de olmazsa keyfini çıkarırız. :)
Zaten Netflix'in fiyat politikası öyle. Herkes alsın diye çok ucuza satıyorlar. Muhtemelen o civarda olurdu fiyatlar. :)

Tr'deki online sitelerden izlenme say ılarına göre oldukça iyi yabancı dizi izleme alışkanlığı.. 19.90'a yada yıllık 200'e gelse hemen alırım[emoji16] ama diziler abd yayın saatiyle yada en az 1 geçikmeli altyazılı olsa[emoji19] spotify bazı şarkıları da tr'ye geç sunuyor yada hiç sunmuyor.

Tr'deki online sitelerden izlenme say ılarına göre oldukça iyi yabancı dizi izleme alışkanlığı.. 19.90'a yada yıllık 200'e gelse hemen alırım[emoji16] ama diziler abd yayın saatiyle yada en az 1 geçikmeli altyazılı olsa[emoji19] spotify bazı şarkıları da tr'ye geç sunuyor yada hiç sunmuyor.
Spotify'ın arşivi hiç fena değil.

Netflix haftalık diziler için uygun değil işte sıkıntısı o. Amerikalıların binge-watch dedikleri biriktirip izleme olayı için ideal. :)

Spotify'ın arşivi hiç fena değil.

Netflix haftalık diziler için uygun değil işte sıkıntısı o. Amerikalıların binge-watch dedikleri biriktirip izleme olayı için ideal. :)
Spotify'da rastgele muzik ararken bazıları açmıyor, populer şarkılarda güzel.Bazı şarkılarda geç geliyor.

Hulu filan ertesi gün yayınlıyor ama Netflix'in toplu yayınladığını bilmiyordum.Kendi yapım olan diziler için geçerlidir belki? Huludan program izlediğim için biliyorum gezmiştim ama netflix'i bilmiyorum.

Spotify'da rastgele muzik ararken bazıları açmıyor, populer şarkılarda güzel.Bazı şarkılarda geç geliyor.

Hulu filan ertesi gün yayınlıyor ama Netflix'in toplu yayınladığını bilmiyordum.Kendi yapım olan diziler için geçerlidir belki? Huludan program izlediğim için biliyorum gezmiştim ama netflix'i bilmiyorum.
Ben toplu olarak getiriyorlar diye biliyorum. Belki istisnai durum olan diziler de vardır. :)

Ben toplu olarak getiriyorlar diye biliyorum. Belki istisnai durum olan diziler de vardır. :)
Ben huludan yola çıkarak yayın politaksını öyle söylemiştim.Belki senin dediğindir. Ama senin dediğin tek seferde izleme olayını hulu'da da yaparsın, sonuçta silmiyorlar diziyi[emoji16]

Ben huludan yola çıkarak yayın politaksını öyle söylemiştim.Belki senin dediğindir. Ama senin dediğin tek seferde izleme olayını hulu'da da yaparsın, sonuçta silmiyorlar diziyi[emoji16]
Evet onda da yapabilirsin zaten. :D Ama Hulu ile aynı mantıktır büyük ölçüde. Çok farkları olduğunu sanmam. :)

Keşke Türkiye'ye de gelseydi, ama bu sansürcü zihniyet devam ettiği sürece nasip olmayacaktır.