Neşet Ertaş'a Hayat Vermesi İçin Hangi Oyuncuya Teklif Gitti?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
1397302.jpg

Yılın merakla beklenen iddialı filmlerinden Garip Bülbül: Neşet Ertaş için geri sayım sürüyor.

Yapımcılığını Mustafa Uslu'nun, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın üstleneceği yapımın başrolünde Ramazan Bağgül yer alacak. Öte yandan 2012'de aramızdan ayrılan ünlü ozanı canlandırması için, daha önce aynı yapım firmasının başarılı işlerinden 'Müslüm'de rol alan Taner Ölmez'e de teklif gittiği öğrenildi.

Başarılı oyuncu, bugün Hürriyet Cumartesi'de çıkan röpörtajında teklifi kabul etmeme gerekçesini şu sözlerle açıkladı:
"[...] Bir de Neşet Ertaş oynamayı isterdim. Bana da rol teklif edildi ama oynayamayacağımı söyledim. Onu oynayabilecek kabiliyette değilim. Oyunculuk çok önemli ama çok sivri bir özelliği var rolün. Neşet'in bağlamayı çaldığı bir üslubu var. Onun alameti farikası enstrümandaki virtüözlüğü. O rolü oynayacak kişinin sadece sesinin ya da oyunculuk yeteneğinin iyi olması değil çok iyi enstrüman bilmesi de gerekiyor bence."

Filmin Ekim 2022'de gösterime girmesi planlanıyor.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,995
Puanı
1,060
Para için böylesi değerli insanları kullanmaktan vazgeçin artık be.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,300
Puanı
1,060
Ailesi bu filmin çekilmesine izin vermedi diye biliyordum en son. İzin verdiler mi ki acaba? :)

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,186
Puanı
1,060