İlk bölümü nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    28

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
Ve bölümü tamamen bitirdim :X

Cidden hayran kaldım diziye.Fazla gereksiz karakter olması dışında öyle eksik yanı yok :X Efektler ve müzikler efso zaten. İkinci bölümü merakla bekliyorum :A

En sevdiğim sahne Alexander ve Anastasia sahnesiydi :A Berk Cankat'çığım döktürmüş :oley:

Giray kardeşleri de sevdim sayılır ama Erkan yerine başka biri olaymış daha eyiymiş :F

Halime Sultan :love1::love1: En sevdiğim karakter oldu.Şehzade Mustafa da çok tatlı.

Safiye Sultan'ın en çok Harem'de Handan Sultan'la konuştuğu sahneyi sevdim.

Bölüm çok uzundu ama ikinci bölümde süresi kısalır inşallah :oley:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,624
Puanı
1,061
Diziyi bende ilk bölümünü bugün izledim devam edeceğim netten ve televizyondan aralıklı şekilde :D

crazymurat31

Favori Üye
Reaksiyon puanı
384
Puanı
84
Web Sitesi
twitter.com
sultan ahmet 13 yaşında tahta çıktı ayrıca mahpeyker kösem ile sultan ahmet aynı yaştadır ve kösem cariye olduğunda 15 yaşındaydı yane dizide sultan ahmetinde 15 yaşında olması lazımdı dizide baya hatalar var neyse zaten izlemicem oyunculuklar hiç beğenmedim ben

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,563
Puanı
1,061
sultan ahmet 13 yaşında tahta çıktı ayrıca mahpeyker kösem ile sultan ahmet aynı yaştadır ve kösem cariye olduğunda 15 yaşındaydı yane dizide sultan ahmetinde 15 yaşında olması lazımdı dizide baya hatalar var neyse zaten izlemicem oyunculuklar hiç beğenmedim ben
la 13 yaşındaki çocukalrı halvete mi sokacaklardı azıcık mantık :))

crazymurat31

Favori Üye
Reaksiyon puanı
384
Puanı
84
Web Sitesi
twitter.com
la 13 yaşındaki çocukalrı halvete mi sokacaklardı azıcık mantık :))
1. ahmet 13 yaşında tahta çıkmıştır, dizide ise 25’li yaşlarda bir oyuncu tarafından canlandırılmaktadır.
dizide bir çok kronolojik hata var tahta çıktığında hemen kösemi soktular senaryoya aslında tahta çıktıktan 2 yıl sonra saraya geliyor kösem ayrıca saraya getirilmesi direk korsan tarafından değil korsanlar esirleri boşnak hanlarına satmışlar ve boşnak hanlarıda sultana hediye olarak yollamışlar kösemi daha çok hata varda neyse diyelim sonuçta bir dizi

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Ve bölümü tamamen bitirdim :X

Cidden hayran kaldım diziye.Fazla gereksiz karakter olması dışında öyle eksik yanı yok :X Efektler ve müzikler efso zaten. İkinci bölümü merakla bekliyorum :A

En sevdiğim sahne Alexander ve Anastasia sahnesiydi :A Berk Cankat'çığım döktürmüş :oley:

Giray kardeşleri de sevdim sayılır ama Erkan yerine başka biri olaymış daha eyiymiş :F

Halime Sultan :love1::love1: En sevdiğim karakter oldu.Şehzade Mustafa da çok tatlı.

Safiye Sultan'ın en çok Harem'de Handan Sultan'la konuştuğu sahneyi sevdim.

Bölüm çok uzundu ama ikinci bölümde süresi kısalır inşallah :oley:
Alexander, Berk Cankat'tı di mi ya, ben onu çıkaramadım. :X

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,563
Puanı
1,061
1. ahmet 13 yaşında tahta çıkmıştır, dizide ise 25’li yaşlarda bir oyuncu tarafından canlandırılmaktadır.
dizide bir çok kronolojik hata var tahta çıktığında hemen kösemi soktular senaryoya aslında tahta çıktıktan 2 yıl sonra saraya geliyor kösem ayrıca saraya getirilmesi direk korsan tarafından değil korsanlar esirleri boşnak hanlarına satmışlar ve boşnak hanlarıda sultana hediye olarak yollamışlar kösemi daha çok hata varda neyse diyelim sonuçta bir dizi
1.si kimin nereden geldiğnini net belgesi yok :) safiye için hem venedikten geldi diyolla hem bosna dan hürrem için polonya-ukrayna-sırbistan bir sürü iddia var aynısı kösem için de geçerli:)

2.si ekin koç 23 yaşında :) 13 yaşında bir kızla erkeği koyup seviştirecek halleri yoktu ha sevişmedne-öpüşmeden çocuk yaptırıp leylekler getirdiye getirme olayı my köseme yakışmayacak kadar uyduruk bir şey olurdu :)

3.sü 1605 te kösemin ahmedden 2 kızı oluyor nasıl 1605 te gelmiş azıcık okusunlar:O)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,563
Puanı
1,061
yazık be bu hüloğğcu tarihçiler de tims olmasa napacak :) yine kendilerini izletecek bir konu buldular:A @Çiğdem- @sürgünüm @destere @Harunnn60 @EFE UYSAL @Billy Kane @mrt-06 @Almila @Aserat @sokak sanati
CTy-IAnUEAA_3jj.jpg