2017 Mudbound - Film Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bu yılın Moonlight veya Hidden Figures'ı diyebiliriz. Klasik konuya biraz farklı bir açıdan bakması, oyuncuların kalitesi ve başarılı yönetmenliğiyle kendini izlettiriyor ama çok çok iyi bir film olduğunu söyleyemeyeceğim.

Senaryonun her karaktere eşit alan açmasını takdir etti ama dış seslerin olmasına hiç gerek yokmuş mesela. Romandan uyarlandığı için böyle yapmışlar sanırım ama karakterlerin ruh halini anlatma dışında pek işe yaradığı söylenemez. Bir yerden sonra alıştığım için fazla rahatsız etmedi ama yine de başka bir yöntem seçebilirlermiş.

Filmin süresi de biraz uzun gibi. İyi başlamasına rağmen sonradan temposu düşüyor o yüzden sonlara doğru bayağı sıkıldım. Kırılma noktasındaki sahneden sonra biraz daha toparlanıyor ama o zaman da bitiyor zaten. Yine de ırkçılığın sulandırılıp abartıya kaçılmaması güzel.

Oyunculuklar da gayet iyiydi ama Mary J. Blige'ın Oscar'a aday olmasını pek anlayamadım. Kötü değildi ama bence Carey Mulligan (karakterinin de iyi yazılmasıyla) birkaç adım daha öndeydi ona göre. Ünlü bir şarkıcı olduğu (filme de şarkı yapmış zaten) ve filmin önemli karakterlerinden birini oynadığı için sanırım.

Ama hakkını vermek lazım Ronsel'in yakalandığı sahne bayağı etkileyiciydi ve izlerken sinirim bozuldu.
Sonuç olarak teknik açıdan eli yüzü düzgün ve güzel oyunculukların olduğu bir film ama daha iyi bir senaryoyla daha çok Oscar adaylığı alabilirmiş.

6.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Alt yazıyı ayarladım ama izleyemedim yarına kaldı :A @Forumdash
yarın geceye bırakma ama ben bu gece izlerim filmi yarın gece için başka bir film bulmamız lazım :)

Arrow ve Lucifer izlicem bu gecede doluyum :X Hayır Netflix filmleri Netflix dizileri kadar kaliteli olmayınca erteleyesim de geliyor @destere bi de dün süresine baktım 2s15dk :eek:
denilenlere bakma izlemek lazım öyle karar vermek lazım :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
yarın geceye bırakma ama ben bu gece izlerim filmi yarın gece için başka bir film bulmamız lazım :)

Arrow ve Lucifer izlicem bu gecede doluyum :X Hayır Netflix filmleri Netflix dizileri kadar kaliteli olmayınca erteleyesim de geliyor @destere bi de dün süresine baktım 2s15dk :eek:
Yarın gündüz hallederim :A

Yeni filmi yarın belirleyelim zaten bu gece izliceksin bunu destere yarın geceye film lazım olucak sana :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Yok yorumlara göre değil zaten :X Netflix filmleri öyle malasef.En son Bright izlemiştim :X 100milyon dolara cekilmiş güya :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yok yorumlara göre değil zaten :X Netflix filmleri öyle malasef.En son Bright izlemiştim :X 100milyon dolara cekilmiş güya :F
bright iyiki önce izledinde beni izlemekten kurtardın :) ama bu western havası taşıyor sanki bu sene bir tane western izleyemedim oysa en sevdiğim filmlerde westernlerdir tamamen boş bir yıl oldu benim açımdan :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
bright iyiki önce izledinde beni izlemekten kurtardın :) ama bu western havası taşıyor sanki bu sene bir tane western izleyemedim oysa en sevdiğim filmlerde westernlerdir tamamen boş bir yıl oldu benim açımdan :)
Western seviyorsun diye puanı abartıp bizi teşvik etme :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu yılın Moonlight veya Hidden Figures'ı diyebiliriz. Klasik konuya biraz farklı bir açıdan bakması, oyuncuların kalitesi ve başarılı yönetmenliğiyle kendini izlettiriyor ama çok çok iyi bir film olduğunu söyleyemeyeceğim.

Senaryonun her karaktere eşit alan açmasını takdir etti ama dış seslerin olmasına hiç gerek yokmuş mesela. Romandan uyarlandığı için böyle yapmışlar sanırım ama karakterlerin ruh halini anlatma dışında pek işe yaradığı söylenemez. Bir yerden sonra alıştığım için fazla rahatsız etmedi ama yine de başka bir yöntem seçebilirlermiş.

Filmin süresi de biraz uzun gibi. İyi başlamasına rağmen sonradan temposu düşüyor o yüzden sonlara doğru bayağı sıkıldım. Kırılma noktasındaki sahneden sonra biraz daha toparlanıyor ama o zaman da bitiyor zaten. Yine de ırkçılığın sulandırılıp abartıya kaçılmaması güzel.

Oyunculuklar da gayet iyiydi ama Mary J. Blige'ın Oscar'a aday olmasını pek anlayamadım. Kötü değildi ama bence Carey Mulligan (karakterinin de iyi yazılmasıyla) birkaç adım daha öndeydi ona göre. Ünlü bir şarkıcı olduğu (filme de şarkı yapmış zaten) ve filmin önemli karakterlerinden birini oynadığı için sanırım.

Ama hakkını vermek lazım Ronsel'in yakalandığı sahne bayağı etkileyiciydi ve izlerken sinirim bozuldu.
Sonuç olarak teknik açıdan eli yüzü düzgün ve güzel oyunculukların olduğu bir film ama daha iyi bir senaryoyla daha çok Oscar adaylığı alabilirmiş.

6.5/10

Western seviyorsun diye puanı abartıp bizi teşvik etme :A

kesinlikle puan verirken adaletli puanlar dağıtmaya çalışıyorum:) western severimde hakkını vermeleri lazım içine etmişlerse tam tersi bir puanda olabilir :)
Öyle İyi Kötü Çirkin gibi kovboy filmi değil @destere ben durağan buldum filmi :A @Aserat @Forumdash

Replikleri ön plandaydı aksiyon yönü şöyle silahlı çatışmaları eksikti bir işkence sahnesi dışında öyle kayde değer pek yoktu ama 1-2 verdiğim filmler kadarda boş sıkıcı değildi kendini izlettiriyor :A

@Aserat uyayım 6.5 vermiş :A Ama Öyle buçuk falan anlamam @destere gibi düz kullanıyorum oyüzden 6 iyidir :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
idare eder bir filmdi arada sıkıldığım sahnelerde oldu ilginç yerlerde oldu zenci beyaz ayrımının savaş döneminde ortadan kalkması ama savaşın bitimiyle birlikte herşeyin aynı gitmesi.. savaşırken eşit vatandaş olarak savaşa katılan zencilerin normal hayata dönüşte tekrar ikinci sınıf insan olarak görülmesi ilginçti .. ben bazı sahnelerde fazla abartı hissettim
işkence ve dil kesme sahnesi
..oyuncularda bir jonathan banks in oynadığı pappy(ırkçı dede :) ) karakteri dikkat çekiciydi diğerleri sönük kalmıştı ..

6 Puan

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şükür ki şükür izledim... 2 saat 15 dk'nın sadece son 15dk'si iyiydi. @destere @Çiğdem- @Aserat
Etkinlik boyunca sıkıldıgım ender filmlerden oldu ki olara bile en az 5 puan vermişimdir.
Karakterlerin anlatıcısı olması (dış ses diyeyim) filmi gerçekten zorluyor. Gereksizleştiriyordu, ağirlaştiriyordu. Carey Mulligan'ı Büşra Develi'ye benzeterek ite kaka izledim ki performansı çok beğenmedim.
Son sahnede zenciye yaplan işkence biraz izlettirdi.
o yuzdendir ki ve biraz da uyum sağlamak için 4/10