NOW Mucize Doktor - Dizi Yorumları

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Ezo'yu harcayacaklar matmazel. :( Vuslat'ın doldurması yüzünden Ali'ye cephe alacak ve bu gelişmeden pek hoşlanmadım.ss

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
Eğer Adil Hoca haftaya da gözükürse çok saçma olacak. Madem bu kadar gözükecekti neden ayrıldı adam?

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Bu arada Taner Ölmez'i çok övdük ama Bihter Dinçel'in de hakkını yemeyelim her sahnede döktürdü. :(

İki haftadır mahvettiler beni. Gitmesi iyi oldu.
Keşke bazı diziler gibi tüm bölümü ona adasalardı ama geçen bölümün sonundan sonra iyice dram komasına sokmak istemediler herhalde. :A Bölüm öncesi reyting artışı konusunda daha umutluydum ama o kadar büyük uçuş olmayacak galiba. :(

• Beğendim
Reactions: mesmeso and 12.Adam

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
51. BÖLÜM 2. FRAGMANI

@Angelica

#MucizeDoktor Ali, Adil Hoca'yı unutamıyor. Ali biz de hiç unutamadık, unutmayacağız da biliyor musun? O çok özlendi. :( Ali-Nazlı çok güzellerdi. Hiç kavga etmeyin artık ne olur. :bhr: Ezo kötü biri olacak sonradan, net! Ferman kıskanıyor Beliz'i. Çok güldüm orada. Tanju halen kötü biri. Beliz bunu anlamıyor ama! Doruk süperdi bu bölüm. Demir-Açelya güzel anlaşıyor onlar da. Vuslat Hanım sonunu merak ediyorum çok! Bölüm yine çok iyiydi. Yarın en az 8.80 alırız AB'de. :bhr:

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Şimdiye kadar izlediğimiz en kötü bölümü dün izledik sanırım, geçtiğimiz iki hafta yayınlanan bölümler gerçekten çok iyiydi ve ilk sezon tadındaydı. Bu hafta Ezo ve Vuslat'ın hikayenin iyice merkezine konumlandırılmasıyla geçtiğimiz iki hafta diziye gelen tat yine yok olmuş oldu. Geçtiğimiz sezon bu diziyi özel yapan şey klasik Türk dizilerinde olan aşk üçgenlerinin olmaması, çok ilgi çekici vakalar izlememiz ve entrikadan uzak bir senaryonun olmasıydı. Bu sezon bunlardan eser yok, tam tersi bir senaryo ve hikaye mevcut. İzlediğimiz dizi özünde bir hastane dizisi ancak dünkü bölüm yalnızca 5 dakika falan ameliyat sahnesi izledik sanırım, onun dışında sürekli Vuslat'ın entrikalarını ve saçma aşk üçgenlerini izledik...

Beliz-Ferman-Tanju aşk üçgeni hiç ilgi çekici değil, artı mantıksız. Ali-Nazlı-Ezo da aynı şekilde, Ali ve Ezo çok yakın iki arkadaştı ancak dün yayınlanan bölüm itibariyle çok saçma bir noktaya doğru gitti ikisi arasındaki ilişki. Vuslat'ın motivasyonu çok zayıf, yaptığı hamleler çok mantıksız. Zerrin Tekindor'u çok sevsem de karakter pek başarılı yazılmıyor maalesef ve hikayenin merkezine konumlandırılması da diziye pek yaramadı...

Pek sanmıyorum ama haftaya yapılan bu yanlışlardan ve mantıksızlıklardan dönülür umarım...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
52. BÖLÜM FRAGMANI - 2
Hazır giriş yapmışken dizi hakkında da yorum yapayım bari bölüm öncesi. :A

Ezo'ya, dolayısıyla Ezgi Asaroğlu'na neden yaptınız bunu... Geçtiğimiz bölüm Doruk'un yeşil elma yemesi ve bu sahnenin uzun uzun gösterilmesinden şahsen ilerleyen süreçte Doruk - Ezo ilişkisi olacağı sonucunu çıkardım ama keşke o ilişki başlayana kadar Ezo'yu, Ali ve Nazlı'nın arasına girmeye çalışan bir karakter haline getirmeselerdi... Bir süre daha kendisinden nefret ettirecek belli ki. :A

Onun dışında Nazlı bir şekilde partiye katılacak ve ilk sezondaki muhteşem dokunmadan dans sahnesinin v2.0 olanını -bu sefer temas da olacak gibi- izleyeceğiz gibi duruyor, bu da güzel gelişme...

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Aserat

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Hazır giriş yapmışken dizi hakkında da yorum yapayım bari bölüm öncesi. :A

Ezo'ya, dolayısıyla Ezgi Asaroğlu'na neden yaptınız bunu... Geçtiğimiz bölüm Doruk'un yeşil elma yemesi ve bu sahnenin uzun uzun gösterilmesinden şahsen ilerleyen süreçte Doruk - Ezo ilişkisi olacağı sonucunu çıkardım ama keşke o ilişki başlayana kadar Ezo'yu, Ali ve Nazlı'nın arasına girmeye çalışan bir karakter haline getirmeselerdi... Bir süre daha kendisinden nefret ettirecek belli ki. :A

Onun dışında Nazlı bir şekilde partiye katılacak ve ilk sezondaki muhteşem dokunmadan dans sahnesinin v2.0 olanını -bu sefer temas da olacak gibi- izleyeceğiz gibi duruyor, bu da güzel gelişme...

Hem erken başladık, hem de 21.00'de reklam vermedik yarın AB ve ABC1 reytingleri çok artacaktır. #MucizeDoktor #BirŞansVer

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Bunu çok üzülerek söylüyorum ama gerçekten sevdiğimiz Mucize Doktor bu değil. Bölümün büyük kısmı gerçekten sıkıcıydı ve senaryo da artık çalakalem yazılmış gibi hissettiriyor. Asidi kaçmış kola içiyormuş gibi hissettim diyebilirim hatta. Resmen Adil Hoca'nın gidişi dizinin ruhunu ve o naif tarafını da götürdü. Ezo çok iyi yazılmış bir karakterdi ama bir anda pembe dizi kötülerine döndü. Ali-Ezo arkadaşlığından çok güzel şeyler çıkabilirdi ama çatışma çıksın diye entrikalara boğdular kızı. Konu bulamayınca güzelim tatlış kızları salak salak oyunlara sokan (üstelik kadın olmalarına rağmen bunu yapabilen) Pınar Bulut ve Ekin Atalar'a selam olsun. :A

Vuslat'ın humor sahibi bir anti karakter olması eğlenceli ama o da dizinin genel tonuna göre ağır kaçtı oysa Kıvılcım da kötüydü ama daha gerçekçiydi. Ferman-Beliz desen anlamsız bir mesele yüzünden ayrıldılar ve şimdi Beliz-Tanju sinyalleri veriliyor. Vakalar da eskisi kadar ilgi çekici değil ve diziye katkısı olmuyor. Gidişat böyle giderse perşembe günleri Camdaki Kız izleyeceğim gibi duruyor ve bence çoğu kişinin böyle yapma ihtimali de çok yüksek. O yüzden ikincilik bizde diye fazla rahatlamadan daha güzel senaryolar yazılması lazım yoksa gelecek haftalarda bu diziye hiç yakışmayan reytingler görebiliriz. :(