2013 Monsters University / Sevimli Canavarlar Üniversitesi (2013) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
1453405.jpg

Sevimli Canavarlar Üniversitesi - Monsters University (2013)

Türü: Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Fantastik
Yönetmen: Dan Scanlon
Senaryo: Dan Scanlon, Daniel Gerson, Robert L. Baird

Seslendirmenler:
Billy Crystal
John Goodman
Steve Buscemi
Helen Mirren
Peter Sohn

IMDb Puanı: 7.5 (74,446 oy)
IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Mike ve Sully Sevimli Canavarlar'dan (Monsters, Inc.) sonra yeniden beraberler! Canavar olmak öğrenilebilir! Bu sefer maceranın öncesine, ikilinin üniversite günlerine dönüyoruz. Filmin başında ikilinin henüz sıkı dost olmadığı bir döneme gidiyor ve hatta ilk tanıştıklarında aslında çok da iyi anlaşamıyor olduklarına tanık oluyoruz. Daha sonra bu sıkı dostluğun nasıl başladığını, birbirlerinin farkılıklarına tahammül ederek bunların üstesinden nasıl geldiklerini görüyoruz.
Pixar stüdyolarının çok sevilen animasyonunda orijinal dublaj kadrosunda Billy Crystal, John Goodman ve Steve Buscemi gibi isimler karakterlere hayat verirken yönetmen koltuğunda Dan Scanlon oturuyor. "Beyazperde"​

Filmin Fragmanı

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
seslendirenler çok iyiymiş filmi izlemedim ama iyidir sanırım

türü nün karşılığında herşey yazıyor bunun türü karma sanırım..

Fb_King

Favori Üye
Reaksiyon puanı
293
Puanı
204
Daha yazin Disney veriyordu reklamlarini izledim gayet iyi :)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İlk filmini izleyip çok beğenmiştim. Vaktim olunca hemen izledim bunu ve çok seveceksiniz.

Aslında konuyu anlatsam klişe dersiniz ama değil. Aralara katılmış, çok güzel şeyler var. Mesela:
Son turda Sullivan'ın, Mike için makinayı kolaya getirmesi mavilinin. :D

Komedi bakımından bakarsam, ilk filme bazı göndermeler vardı. İlk filmi izlemeyenler anlamayacağı bazı şeyler mevcuttu. Ancak bu filmin genel konusunu anlamanıza engel olmaz. Sadece oradaki espriyi kaçırırsınız.

Müzikleri çok iyiydi. Eğlenceliydi.

Oscar şansını ele alırsam. En İyi Animasyon kategorisinin en iddialı filmlerinden ve ben kazanacağına inanıyorum. Bir de En İyi Özgün Müzik kategorisinde ilk 5'e girebilir. Ancak kazanamaz gibi. O kadar dram varken.

Sonuç olarak, hoş zaman geçireceğiniz bir film. Tavsiye ederim. Zamanınız varsa ve önceki filmi izlemediyseniz ikisini birden izleyin. :)

Puanım: 8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk filmi izlemiştim ama pek beğenmemiştim. (Hatırladığım kadarıyla pek keyifli bir zamanımda izlememiştim. :))

İzleyeceğim yakında bu filmi de. Oscar kapsamında izlenmesi gereken animasyonlardan. :):)

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
İlk filmi izlemiştim çocukken. Çok güzeldi. Bunu da izlerim bir ara.