Milletvekilinden "Dila Hanım"a Tepki

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
bL5AHTHUBH8cr98MvJJ3UzC9.jpg
AUyjaA6ECS86u2sRKSujGi2v.jpg

Milletvekili Tevfik Direk,, Star TV'nin dizisi Dila Hanım'ı ağır eleştirdi.

Sezonun başında Star TV’ de yayınlanmaya başlayan, Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil'in başrollerinde oynadığı Dila Hanım'ın 23. bölümünde Adana milletvekilini canlandırmak için Mahir Günşiray diziye katılmıştı.

Mahir Günşiray'ın canlandırdığı milletvekili, milletvekilliğini şahsi çıkarları için kullanan, üçkağıtçı ve nişanlı kadına göz koyan bir karakter.

Gerçek bir milletveikilinin böyle bir kişiliğe sahip olamayacağını düşünen milletvekili Tevfik Diker şu sözlerle dizideki milletvekilini eleştirdi:
"Milli iradeyi temsil eden Milletvekilinin böyle bir kimlik ve kişilik sahibi olamayacağı aşikârdır.
Milletvekilliği saygınlığını dolayısıyla milli iradeyi ayaklar altına alan dizideki bu karakterden TBMM’ de yara almaktadır. Demokrasiye ve seçilmişlere olan güveni zedelemek için sanki özel kurgulanmış bu yapımı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Dizde bir sözde Adana Milletvekli karakterini canlandıran Sanatçı Mahir Günşiray’ ın milli iradye saygının gereği bu rolü ret etmesini ve senaryosunun gözden geçirilmesini, tüm eski yeni parlamenterleri dizideki sergilenen Milletvekili rolüne tepki koymalarını bir parlamenter olarak rica ediyorum. Star TV’ nin Sahibi Ferit Şahenk’in de olaya acil el atmasını demokratik parlamenter sistem adına rica ediyorum."

nestroyers

Favori Üye
Reaksiyon puanı
76
Puanı
159
çok mersi agam benim açtıgın için:)
ne diyorsunuz bu konuda arkadaslar bir etki çıkar mı haklı mı dizilerde böyle şeyler olur mu diyorsunuz ?

bana kalırsa haklı dizi bile olsa böyle göstermeleri ne kadar etik bu adamda eski milletvekili???
star felan olaya el atar mı yoksa dizi işte diyip geçerler mi :D

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
çok mersi agam benim açtıgın için:)
ne diyorsunuz bu konuda arkadaslar bir etki çıkar mı haklı mı dizilerde böyle şeyler olur mu diyorsunuz ?

bana kalırsa haklı dizi bile olsa böyle göstermeleri ne kadar etik bu adamda eski milletvekili???
star felan olaya el atar mı yoksa dizi işte diyip geçerler mi :D

Bi şey değil ::)

Hiç bi şey olmaz. Adamı ilk defa gördüm duydum işittim :D

nestroyers

Favori Üye
Reaksiyon puanı
76
Puanı
159
belli olmaz valla film bile olsa vekil adinda karekter yaratip bu sekilde gostermeleri dogru degil.
of dizimi ne hale getirdiler.vekil bunlarla mi ugrasir ya..

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yapmadıkları ne malum? Kendisi yapmıyordur o başka.Her milletvekili yapmıyor diye bişey mi var? Milletvekilleri oturup dizi izlememeli bile:bağır:

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Herhangi bir degisiklik olacagini dusunmuyorum..

Lordly

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
1,186
Puanı
284
Gerçek bir milletveikilinin böyle bir kişiliğe sahip olamayacağını düşünen milletvekili Tevfik Diker şu sözlerle dizideki milletvekilini eleştirdi.

Bunu söyleyen milletvekiline gülünür. :F

Şaka mı bu adam? :D Neredeyse tüm milletvekilleri 3 kağıtçı zaten nerede yaşıyormuş bu Alice harikalar diyarının milletvekili herhalde. :F Kimse söylememiş mi bu gariban adama Türkiye gerçeklerini. :)))))

- - - Ekleme - - -

Yapmadıkları ne malum? Kendisi yapmıyordur o başka.Her milletvekili yapmıyor diye bişey mi var? Milletvekilleri oturup dizi izlememeli bile:bağır:

+1

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Ülkede o kadar sorun varken bütün bakanlar, milletvekilleri RTÜK yöneticisi oldu!

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Kim seçiyor böyle milletvekillerini? Kurgu diye bir şey var. İnanılmaz saçma.