Spor Mesut Özil

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Bu arada Mourinho'nun zamanında Mesut'a dünyanın en iyi on numarası demişliği de vardır. Bugün normal olarak tepki verdi Mesut'un söylediği şeye adam Tottenham'ın teknik direktörü sonuçta. Yoksa Mourinho bayağı hayran Mesut'a.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sneijder'i de çok severim ve Galatasaray'a geldiğinde çok kıskanmıştım ama Mesut Özil bir seviye üstü tabii ki. Dediğin gibi Sneijder, Real Madrid'de pek tutunamadı ve sonrasında da hızla düşüşe geçti. Yine de Galatasaray'da fena performans göstermedi. Mesut da Sneijder kadar performans gösterse bile bizim için çok iyi olur ama çok daha fazlasını gösterme potansiyeli de olduğu açık. Mesut, Zidane'dan sonra o bölgelerde oynayan en iyi oyuncu Real Madrid'de. (Sneijder ilk seferde aklına bile gelmez herhalde çoğu Madridlinin) C. Ronaldo'nun en iyi dönemlerinde Mesut'un payı çok yüksekti. Almanya milli takımının Dünya Kupası şampiyonluğunda takımdaki en büyük yıldızdı...
Sneijder'i ben de kıskanmıştım büyük isim :A Ama Özil çok daha büyük bir isim.

Ronaldo'nun en iyi anlaştığı futbolcudur cidden. El Clasicolarda az korkutmadı bizi.
------

Bu arada Mourinho'nun zamanında Mesut'a dünyanın en iyi on numarası demişliği de vardır. Bugün normal olarak tepki verdi Mesut'un söylediği şeye adam Tottenham'ın teknik direktörü sonuçta. Yoksa Mourinho bayağı hayran Mesut'a.
Mourinho bu babasına acımaz normal :A

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ya hocam beni cidden şaşırtıyorsun bazen :A

Sneijder Sneijder Sneijder :A Biraz düşünün bakalım Sneijder niye 28 yaşında Türkiye'ye geldi diye? Mesut o yaşlarda Pl'de asist kralıydı :A

Mesut kariyer olarak Sneijder'den çok daha üstte bir futbolcu. Sneijder'in tutunamadığı Real Madrid'te Xavi ve Inıesta'ya karşı mücadele ediyordu @bazinga iyi Real Madrid'li bilir :A

Sneijder Avrupa'nın zirvesine 2010 Inter'de çıktı ve zirvede pek kalamadı. Mesut 2010-2018 yılları arasında zirve futbolculardandı.
Falcao'dan daha kariyerli olmasına kabul ama Sneijder'dan daha kariyerli demeyin şimdi gerçekçi olmaz. :A

Sneijder'in Şampiyonlar Ligi kupası var, İspanya şampiyonluğu var, İtalya şampiyonluğu var, Dünya Kupasında kıl payı kaybettikleri bir final var. 2010 senesinde Ballon d'Or'un en büyük adaylarından biri olması var. 2-3 sene sonra da zaten Galatasaray'a geldi 28 yaşında.

Mesut'un neyi var kariyerinde? Almanya'nın Almanya olduğu dönemde bir tane Dünya Kupası ( ki Sneijder buna Almanya değil Hollanda ile çok yaklaştı) ve 2010-11 döneminde, Ronaldo'nun canavar dönemlerinde kazanılan bir İspanya La Liga şampiyonluğu. Başka? İspanya'da bile bir tane şampiyonluk görebilmiş adam. Adamın bütün kariyerindeki tek şampiyonluğu o. Sneijder gibi 3-4 farklı ülkede şampiyonluk yaşamamış, Şampiyonlar Ligi kupası bile kaldıramamış hiç, ŞL Kupası kaldıramamış Real Madrid ile bile! :F Varsa yoksa FA Cup adamın en büyük başarılarından biri bu.

O muhteşem kariyerinde Real Madrid ve Arsenal hariç hangi takım var?

Real Madrid ile tek şampiyonluk hariç ne başarısı var?

Şampiyonlar Ligi'nde ne başarısı var?

Kaç tane şampiyonluğu var?

Sneijder'in Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu var. İnter ile İtalya'da şampiyonluğu var. Hollanda ile Dünya Kupası finali var. Real Madrid ile şampiyonluğunu saymıyorum bile çok katkı sağlamadı diyeceğiniz için, ama o da var...

Mesut Özil'in eyvallah Dünya Kupası var ama Almanya ile var. Bir de La Liga Şampiyonluğu. Başka ne gibi bir kariyeri var ne gibi bir kupası var? Arsenal ve R.M hariç zaten başka takımda oynamamış, Şampiyonlar Ligi'ni kazanamamış, Real Madrid ile sadece tek şampiyonluk yaşamış adamın kariyerini yüceltip Sneijder'inki küçültüğünüz için tüm bunları söylüyorum. Yoksa durduk yere Mesut'u gömecek birisi değilim. Günlerdir zaten hiçbir şey söylemedim, saygı duyduğum isimdi ta ki taraftara oynamaya başlamasına dek...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Falcao'dan daha kariyerli olmasına kabul ama Sneijder'dan daha kariyerli demeyin şimdi gerçekçi olmaz. :A

Sneijder'in Şampiyonlar Ligi kupası var, İspanya şampiyonluğu var, İtalya şampiyonluğu var, Dünya Kupasında kıl payı kaybettikleri bir final var. 2010 senesinde Ballon d'Or'un en büyük adaylarından biri olması var. 2-3 sene sonra da zaten Galatasaray'a geldi 28 yaşında.

Mesut'un neyi var kariyerinde? Almanya'nın Almanya olduğu dönemde bir tane Dünya Kupası (
ki Sneijder buna Almanya değil Hollanda ile çok yaklaştı) ve 2010-11 döneminde, Ronaldo'nun canavar dönemlerinde kazanılan bir İspanya La Liga şampiyonluğu. Başka? İspanya'da bile bir tane şampiyonluk görebilmiş adam. Adamın bütün kariyerindeki tek şampiyonluğu o. Sneijder gibi 3-4 farklı ülkede şampiyonluk yaşamamış, Şampiyonlar Ligi kupası bile kaldıramamış hiç, ŞL Kupası kaldıramamış Real Madrid ile bile! :F Varsa yoksa FA Cup adamın en büyük başarılarından biri bu.

Sneijder'in Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu var. İnter ile İtalya'da şampiyonluğu var. Hollanda ile Dünya Kupası finali var. Real Madrid ile şampiyonluğunu saymıyorum bile çok katkı sağlamadı diyeceğiniz için, ama o da var...

Mesut Özil'in eyvallah Dünya Kupası var ama Almanya ile var. Bir de La Liga Şampiyonluğu. Başka ne gibi bir kariyeri var ne gibi bir kupası var? Arsenal ve R.M hariç zaten başka takımda oynamamış, Şampiyonlar Ligi'ni kazanamamış, Real Madrid ile sadece tek şampiyonluk yaşamış adamın kariyerini yüceltip Sneijder'inki küçültüğünüz için tüm bunları söylüyorum. Yoksa durduk yere Mesut'u gömecek birisi değilim. Günlerdir zaten hiçbir şey söylemedim, saygı duyduğum isimdi ta ki taraftara oynamaya başlamasına dek...
Hocam ilk cümlenden sonra gerisini cidden okuyasım gelmedi :A Özellikle o :F 'li mesajın...

Cidden aslında hepsi tek tek cevap verilecek ve çürütülecek mesajlar ama gereksiz uzayacak :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hocam ilk cümlenden sonra gerisini cidden okuyasım gelmedi :A Özellikle o :F 'li mesajın...

Cidden aslında hepsi tek tek cevap verilecek ve çürütülecek mesajlar ama gereksiz uzayacak :D
Bir an acaba geçmişinde ŞL kupasını kazandı mı epik faile mi düştük diye korkmadım değil açıkçası, öyle bir şeyi varsa iyi rezil olurduk. :A

Aslında sakindim ama birden Sneijder'ler Özil'ler havada uçuşup Özil'in kariyeri çok daha iyiydi denildiği için şok oldum. Özil prime döneminde döneminde daha iyi bir futbolcuydu deyin, işte o tartışılır doğrusuyla yanlışıyla. Ya da Özil daha uzun seneler ayakta kaldı vb. bunlar doğru. Ama kariyer, başarıları söz konusu olunca Özil bir şovmen değil, Sneijder de dünkü çocuk değil şimdi...

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910

Sanki tek futbolcu kazanıyor tüm kupaları. :) Futbolcuları kazandığı kupalarla kıyaslamak çok da mantıklı değil, bireysel bir spor değil futbol.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Mesut'un neyi var kariyerinde? Almanya'nın Almanya olduğu dönemde bir tane Dünya Kupası ( ki Sneijder buna Almanya değil Hollanda ile çok yaklaştı) ve 2010-11 döneminde, Ronaldo'nun canavar dönemlerinde kazanılan bir İspanya La Liga şampiyonluğu. Başka? İspanya'da bile bir tane şampiyonluk görebilmiş adam. Adamın bütün kariyerindeki tek şampiyonluğu o. Sneijder gibi 3-4 farklı ülkede şampiyonluk yaşamamış, Şampiyonlar Ligi kupası bile kaldıramamış hiç, ŞL Kupası kaldıramamış Real Madrid ile bile! :F Varsa yoksa FA Cup adamın en büyük başarılarından biri bu.

Ben dünya kupasını daha çok şans olarak görüyorum şimdi ülkesi iyi olmayan iyi oyuncu ne yapsın :A
Sneijder Mesut konusunda ben kararsızım bence ikisi de muazzam oyuncular aslında Sneijder biraz daha kariyerli ancak paslara düştüğüm için ve Mesut pas sanatçısı olduğu için eşitliyor durum. :A

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bir an acaba geçmişinde ŞL kupasını kazandı mı epik faile mi düştük diye korkmadım değil açıkçası, öyle bir şeyi varsa iyi rezil olurduk. :A

Aslında sakindim ama birden Sneijder'ler Özil'ler havada uçuşup Özil'in kariyeri çok daha iyiydi denildiği için şok oldum. Özil prime döneminde döneminde daha iyi bir futbolcuydu deyin, işte o tartışılır doğrusuyla yanlışıyla. Ya da Özil daha uzun seneler ayakta kaldı vb. bunlar doğru. Ama kariyer, başarıları söz konusu olunca Özil bir şovmen değil, Sneijder de dünkü çocuk değil şimdi...
Yukarda Sneijder'in de hakkını vermişiz oysa ki :A

Sneijder Real Madrid'in ortalama bir futbolcusuydu Özil starıydı. Sneijder Inter'de 2.5 sene kaldı. 6 ayında kadro dışıydı 1 sene uçtu 1 sene ortalamaydı. Milli takım kariyeri de iyi. Yani Avrupa vitrininde hiçbir zaman Özil kadar uzun süre kalamadı.
Bu sorunun dünyada tek bir cevabı vardır Mesut Özil. Ama bakalım Türkiye'de cevabı ne olacak? Belki de Sneijder kadar katkı veremeyecek çünkü 4 sene geç geliyor.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben dünya kupasını daha çok şans olarak görüyorum şimdi ülkesi iyi olmayan iyi oyuncu ne yapsın :A
Sneijder Mesut konusunda ben kararsızım bence ikisi de muazzam oyuncular aslında Sneijder biraz daha kariyerli ancak paslara düştüğüm için ve Mesut pas sanatçısı olduğu için eşitliyor durum. :A
Hollanda ile finalde kıl payı kaybetmek, 2014'deki o disiplindeki Almanya ile kazanmak kadar değerlidir. Sneijder'in kariyeri daha dolu dolu, daha renkli. İnter gibi bir takımla ŞL kupasını kaldırmış adam, hem de başrollerinden biriydi o kupanın kazanılmasında. İnter ile Şampiyonlar Ligi kupası... Mesut ile Ronaldo'lu, Benzema'lı Madrid ile Şampiyonlar Ligini kazanamadı... :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sanki tek futbolcu kazanıyor tüm kupaları. :) Futbolcuları kazandığı kupalarla kıyaslamak çok da mantıklı değil, bireysel bir spor değil futbol.
Benzema gelmiş geçmiş en iyi forvetlerden bu mantığa göre haklısın. Bana göre üst düzey forvet ama hiçbir zaman bi Suarez, Lewa olamadı. Ama koleksiyonu onlardan daha iyi.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Dünya Kupası'nı Almanya ile kazanması neden başarının değerini düşürüyor onu da anlamadım bu arada. Sanırsın her Dünya Kupası'nı kazanıyor Almanya. Son yedi Dünya Kupası'nın birini kazandı Almanya onda da Mesut vardı ve kritik rol oynadı.

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dünya Kupası'nı Almanya ile kazanması neden başarının değerini düşürüyor onu da anlamadım bu arada. Sanırsın her Dünya Kupası'nı kazanıyor Almanya. Son 7 Dünya Kupası'nın birini kazandı Almanya onda da Mesut vardı ve kritik rol oynadı.
Güzel yerden vurdun helal :A
------

Hollanda ile finalde kıl payı kaybetmek, 2014'deki o disiplindeki Almanya ile kazanmak kadar değerlidir. Sneijder'in kariyeri daha dolu dolu, daha renkli. İnter gibi bir takımla ŞL kupasını kaldırmış adam, hem de başrollerinden biriydi o kupanın kazanılmasında. İnter ile Şampiyonlar Ligi kupası... Mesut ile Ronaldo'lu, Benzema'lı Madrid ile Şampiyonlar Ligini kazanamadı... :A
Yarı final yalnız :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Karşısında o zaman Xavi İniesta Messi olunca normal ah eski Barcelona... Klopp'un Dortmund Bayern o zaman da iyiydi. Ben ikisini de ayıramıyorum valla bir tarafın çok üstünlüğü olduğunu da düşünmüyorum.
------

2010'da oynadı diye biliyorum Hollanda final.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yukarda Sneijder'in de hakkını vermişiz oysa ki :A

Sneijder Real Madrid'in ortalama bir futbolcusuydu Özil starıydı. Sneijder Inter'de 2.5 sene kaldı. 6 ayında kadro dışıydı 1 sene uçtu 1 sene ortalamaydı. Milli takım kariyeri de iyi. Yani Avrupa vitrininde hiçbir zaman Özil kadar uzun süre kalamadı.
Bu sorunun dünyada tek bir cevabı vardır Mesut Özil. Ama bakalım Türkiye'de cevabı ne olacak? Belki de Sneijder kadar katkı veremeyecek çünkü 4 sene geç geliyor.

------

Yine korktum fail mi yaptım diye beynim yandı çünkü şu an kendimi ucu olmayan bir kaosta bulunca. :A Ama yok 2010 Dünya Kupasının finaliydi Sneijder'in bahsettiğim :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Kral şu fiyatları Türkiye pazarında makul seviyeye çek de bir iki parça bir şey alalım :A