Messi Barcelona'dan Resmen Ayrıldı!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
E8QtFQHXMAIq4wo

Paramparça olmuş durumdayım...

İlk başta “Messi bu kadar ağlayacak kadar takımda kalmak istiyorsa bedavaya oynasın nasılsa paraya ihtiyacı yok” diye düşünülebilir ayrıntıları bilmeyenler için ama şöyle bir durum varmış. Bu durumda sadece Messi değil birkaç yıldız futbolcu daha ayrılacak o halde. Hatta Aguero da resmî maça çıkmadan takımdan ayrılırsa sürpriz olmaz....

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,597
Puanı
860
Ben bu işi La Liga'dan izin almak için yapıyorlar sanıyordum ama adam harbiden ayrıldı be. Messi'yi Barca forması dışında bir takımda hiç hayal edemiyordum. Barca'dan gitti diye de üzülecek halim yok. Ben Ünal hocam bizden gittiği günden beri futbolda yaşanan ayrılıklara üzülmüyorum.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
İlk başta “Messi bu kadar ağlayacak kadar takımda kalmak istiyorsa bedavaya oynasın nasılsa paraya ihtiyacı yok” diye düşünülebilir ayrıntıları bilmeyenler için ama şöyle bir durum varmış. Bu durumda sadece Messi değil birkaç yıldız futbolcu daha ayrılacak o halde. Hatta Aguero da resmî maça çıkmadan takımdan ayrılırsa sürpriz olmaz....

La liga böyle yaparak kendi ayağına sıkıyor o zaman

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

Bu konuyla alakalı skandal yorumlar mevcuttu sosyal medyada gerçekten, buradaki asıl sıkıntı Messi'yle alakalı değildi ki zaten. Messi gibi bir futbolcunuz varsa tabii ki çok yüksek bir maaş verirsiniz, bunda anormal bir şey yok. Ayrıca Messi'yseniz de elbette bedavaya oynamazsanız, çok absürt ve günümüz futbol dünyasının gerçeklerinden uzak yorumlar bunlar. Burada iki adet temel sıkıntı mevcut, birincisi Barcelona tarafında, ikincisi ise La Liga tarafında. Barcelona tarafındaki sıkıntı, yıllardır çok kötü yönetiliyor olması. Güncel başkan Laporta'nın bir önceki döneminin sonlarından, şimdiki döneme kadar olan süreç gerçekten fecaat. Hak etmeyen futbolculara aşırı yüksek maaşlar verilmesi, aşırı saçma, Barcelona ile uyuşmayacağı belli olan oyuncuların transfer edilmesi ve bu oyunculara da yine inanılmaz yüksek maaşlar verilmesi, bu transferler sonucu artık akıl almaz boyutlara ulaşan bir maaş bütçesi... Sonucunda da adeta iflas eden bir yapı, Barcelona'nın çok fazla borcu var zaten şu an.

La Liga tarafındaki sıkıntı ise kurallarının biraz mantıksız olması, liglerinde bulunan kulüplere elbette maaş sınırlaması, yani FFP gibi bir kural uygulayabilirler ancak bu kısıtlamanın dozajı biraz fazla. Yıllardır La Liga'nın geriye gidişine destek çıkıyor bu kural, ligdeki takımların uçuk kaçık transferler yapmasını engelliyor ve asla esnetilmiyor. Bu ekonomik açıdan düşününce iyi bir şey ama hem kulüplerin hem de ligin marka değerine ciddi zarar veriyor bu durum. Düne kadar La Liga'nın takip edilmesinin en büyük sebebi Messi'ydi, özellikle Ronaldo da gittikten sonra tek başına ligin marka değerini taşıyan bir değer haline gelmişti. Bir ligde Messi oynuyorsa ve Messi, maaşında %50 indirime giderek kalmayı kabul etmişse, o ligin yönetimi de kurallarında esneme yapmalı bana kalırsa. Şimdi Messi gitti, La Liga'nın rekabetçi bir ortamı da yok diğer liglerle kıyaslanınca, Barcelona iyice geriye gidecek. Real Madrid yıllardır alıştığımız gibi sansasyonel birkaç transfer yaparsa anca bir kıpırdanma olabilir ama o da zor, onlar bile uzun süredir Hazard ve Bale'ın maaş yükünden kurtulmaya çalışıyor transfer yapmak için...

Sonuç olarak olan Messi'ye oldu. Ben de uzun süredir gitmesi gerektiğini düşünüyordum ancak bu şekilde değil, adam istemeye istemeye gitti resmen. Üstelik başarılı olması için Barcelona'dan gitmesini istememe rağmen bir yandan da artık 34 yaşındaydı ve kariyerinin tamamını Barcelona'da geçirmişti, buradan hiç ayrılmasa ve kırmadığı birkaç rekoru da kırsa çok başka bir hikaye ortaya çıkacaktı. Şimdilik yazık oldu ama ben 2-3 sezon içerisinde geriye döneceğini düşünüyorum bir şekilde, kendisi de bunun bir veda olmadığını söyledi zaten...