Merhaba...

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Hoşgeldin. 3 aydır izliyordunsa zaten tanıyorsundur bazılarımızı :D

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
One? O ne anlamadım? :A MusicSurvivor diye konu var orda şarkı listeleri var dinleyip en sevdiğinden sevmediğine sıralıyosun.

New Rules'te galiba. En yakın arkadasimin sevdiği şarkı. Şarkının ilk saniyelerinde wan wan wan gibi bisi söylüyor.

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
@Halef Hoşgeldim umarım kalıcı olursun. :-)
Almanya'ya nasıl yerleştin memnun musun biraz anlatsana. :X

Öncelikle hosbuldum, kaliciyim. Sana gercekten cok cok tesekkur ediyorum ya sordugun icin.. ne kadar guzel bir soru.. Almanyaya tasinmamizin nedeni çevresel faktörler. Türkiyede kalmayi istedik cok ugrastik fakat olmadi. Bizim gibi gayrimüslümlerin türkiyede yaşaması cok zor. Cok dışlandim. Ama yinede memleketti yani bırakmadım ta kii can ve mal guvenligimizdem endiselenene kadar. Turkiye cok guzel bir ulke ama ulkede durumlar suan hic iç acici değil ve durumu kötüye gidiyor. Umarim en kisa surede geri donerim. Cok özledim ya.. cok zor ha almanya iyi bir ülke ama ben hic alışamadım. Dil sıkıntısı insanlar çevre çok sıkıcı. Mültecilerin çokluğu falan. Şuan elimde olsa kosa kosa gelirim ama pasaportum yok... :(

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Öncelikle hosbuldum, kaliciyim. Sana gercekten cok cok tesekkur ediyorum ya sordugun icin.. ne kadar guzel bir soru.. Almanyaya tasinmamizin nedeni çevresel faktörler. Türkiyede kalmayi istedik cok ugrastik fakat olmadi. Bizim gibi gayrimüslümlerin türkiyede yaşaması cok zor. Cok dışlandim. Ama yinede memleketti yani bırakmadım ta kii can ve mal guvenligimizdem endiselenene kadar. Turkiye cok guzel bir ulke ama ulkede durumlar suan hic iç acici değil ve durumu kötüye gidiyor. Umarim en kisa surede geri donerim. Cok özledim ya.. cok zor ha almanya iyi bir ülke ama ben hic alışamadım. Dil sıkıntısı insanlar çevre çok sıkıcı. Mültecilerin çokluğu falan. Şuan elimde olsa kosa kosa gelirim ama pasaportum yok... :(
Ben güzel sorular sorarım. :A @sokak sanati @Billy Kane

Hadi ya üzüldüm senin için. Bir an Türkiye'de her şey kötüye gidiyor deyince sanki başka bir ülkedeyim gibi hissettim ama bende burada yaşıyorum yinede seviyoruz işte. :D Zorluklar her zaman olur ve olacak oraya alışmaya çalış üzülmen bir şey kazandırmaz. Ama ailen orada galiba yine ailenle birlikte olman güzel bir şey. :)

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,127
Puanı
1,060
@Halef 3 yıldır almanyada yaşıyorum dedin ne olduda gitmek zorunda kaldın iş için falanmı:D

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
Ben güzel sorular sorarım. :A @sokak sanati @Billy Kane

Hadi ya üzüldüm senin için. Bir an Türkiye'de her şey kötüye gidiyor deyince sanki başka bir ülkedeyim gibi hissettim ama bende burada yaşıyorum yinede seviyoruz işte. :D Zorluklar her zaman olur ve olacak oraya alışmaya çalış üzülmen bir şey kazandırmaz. Ama ailen orada galiba yine ailenle birlikte olman güzel bir şey. :)

Bende çok seviyorum. Zaten orda doğup büyüdüm. Ya yakınıyorum çünkü insanlar robot gibi hayat çok monoton. Kapitalizm esir almış buralari. Turkiyeyi ortamini evimi arkadaslarimi çok özledim. Hayat işte. Umarim türkiye bir an önce toparlanır da geri dönebileyim. Tek istedigim ülkemizin daha iyi ve güvenilir olmasi.:praying: sen napıyorsun? Hayat nasıl?

@Halef 3 yıldır almanyada yaşıyorum dedin ne olduda gitmek zorunda kaldın iş için falanmı:D

Yukarıda belirttim ama geldiğime çok pişmanım. Bir yandan orasi tehlikeli diyorum ama iç sesim bana orada yaşamalısın diyor. Burdaki hayatimdan hic memnun degilim malesef :( ha birde Kadınlarla hiç ilgim yok onlar tehlikeli varliklar :D

Bende çok seviyorum. Zaten orda doğup büyüdüm. Ya yakınıyorum çünkü insanlar robot gibi hayat çok monoton. Kapitalizm esir almış buralari. Turkiyeyi ortamini evimi arkadaslarimi çok özledim. Hayat işte. Umarim türkiye bir an önce toparlanır da geri dönebileyim. Tek istedigim ülkemizin daha iyi ve güvenilir olmasi.:praying: sen napıyorsun? Hayat nasıl?

Yukarıda belirttim okuyabilirsen :D geldiğime çok pişmanım. Bir yandan orasi tehlikeli diyorum ama iç sesim bana orada yaşamalısın diyor. Burdaki hayatimdan hic memnun degilim malesef :( ha birde Kadınlarla hiç ilgim yok onlar tehlikeli varliklar :D

Yukarıda belirttim ama geldiğime çok pişmanım. Bir yandan orasi tehlikeli diyorum ama iç sesim bana orada yaşamalısın diyor. Burdaki hayatimdan hic memnun degilim malesef :( ha birde Kadınlarla hiç ilgim yok onlar tehlikeli varliklar :D

Son düzenleme:

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

Ben iyiyim sağlıkçıyım yeni üni bitti. :D

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,127
Puanı
1,060

Hımm tekrar dönme durumunuz olacakmı peki gayrimüslümsünüz diye ne demek dışlanmak ne saçma şeyler bunlar anlamıyorum valla:T:

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
Hımm tekrar dönme durumunuz olacakmı peki gayrimüslümsünüz diye ne demek dışlanmak ne saçma şeyler bunlar anlamıyorum valla:T:

Yani dönmek istiyorum fırsatını bulursam.. Malesef cok dışlandık dini farkliliklardan dolayi. Keşke turkiyede hic oyle seyler olmasa ama.. almanyada hangi dindensin diye sormuyorlar bile. Bu yani iyi.. Ee senin hayat nasil gidiyor?

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,127
Puanı
1,060
Yani dönmek istiyorum fırsatını bulursam.. Malesef cok dışlandık dini farkliliklardan dolayi. Keşke turkiyede hic oyle seyler olmasa ama.. almanyada hangi dindensin diye sormuyorlar bile. Bu yani iyi.. Ee senin hayat nasil gidiyor?

Ben olmaz diye biliyordum ama hangi ilde yaşıyordunuzda böyle dışlanmayla karşılaştınız siz iyi çok şükür ne olsun;)

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Istanbul ve Şanlıurfa'da yaşadım. Maalezef ben çok gördüm. Kafir gavur dinsiz vs. Alismistim bu laflara..

Hosbuldum, sizde gurbetci misiniz?
sayılır :D
ismim Zeynep :)
Isveçte de gurbetçiyim Türkiye de de gurbetçiyim :D ama türk yanım daha ağır basıyor :)
Almanya'nın neresinde kalıyorsun? :)

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,127
Puanı
1,060
Istanbul ve Şanlıurfa'da yaşadım. Maalezef ben çok gördüm. Kafir gavur dinsiz vs. Alismistim bu laflara..

Hosbuldum, sizde gurbetci misiniz?

Tövbe estafrullah kimin hangi dinde olduğu kimseyi ilgilendirmez size böyle yapmaları hiç hoş olmamış boşverin takmayın onları;)

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,627
Puanı
1,060
sayılır :D
ismim Zeynep :)
Isveçte de gurbetçiyim Türkiye de de gurbetçiyim :D ama türk yanım daha ağır basıyor :)
Almanya'nın neresinde kalıyorsun? :)

Ich wohne in Bremen. Benimde öyle. Almanya sıkıcı bir yer. Isvecle komsuyuz. Sanirim onlarin dilide almanca.