TRT 1 Mavera - Dizi Yorumları

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bu muhtemelen bir kaç bölüm tanıtım fragmanı :) Her gün yayınlandığı için günlük paylaşmıyorlar topluca koyuyorlar :)
Geçen sene yayınlanan diziye günlük fragman veriyorlardı, ondan böyle paylaştım. Ama senin dediğin gibi de olabilir. :)

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060
Kanal saatini değiştirir mi acaba iki gündür düşüşlerin ardından?

Saat 16'da tekrarları var da çok erken. Hazır kısmi kapanma başlamışken 18.30-19.00 en iyisi olurdu.

Sanmıyorum ya zaten ramazan boyunca yayınlanacak dizi olduğu için yapmaz gibime geliyor

• Üzücü
Reactions: Emre Ozansoy

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Dizi çok kaliteli ben şahsen dün gece 2 bölümü izledim artık o kadar geç izlemem ,haşhaşiler korkuttu :Aşaka bi yana haşhaşiler Uyanıştan daha iyi işlenmiş gibi o karanlığı ekrana çok iyi yansıtmışlar, kamera açısı efsane burda Yönetmeni tebrik etmek isterim iyi bir iş çıkarmış bir de söylemeden duramıyorum galiba ES Film dönem işlerini EN KALİTELİ yapan yapım bana göre.
Barbaroslar büyük ihitmalle reytinglerde tavan yapacaklar bu yapım şirketi ile.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Dizi çok kaliteli ben şahsen dün gece 2 bölümü izledim artık o kadar geç izlemem ,haşhaşiler korkuttu :Aşaka bi yana haşhaşiler Uyanıştan daha iyi işlenmiş gibi o karanlığı ekrana çok iyi yansıtmışlar, kamera açısı efsane burda Yönetmeni tebrik etmek isterim iyi bir iş çıkarmış bir de söylemeden duramıyorum galiba ES Film dönem işlerini EN KALİTELİ yapan yapım bana göre.
Barbaroslar büyük ihitmalle reytinglerde tavan yapacaklar bu yapım şirketi ile.
ES Film'in daha önce yaptığı dönem dizilerini (Filinta, Payitaht) izlemedim ama bu dizide cidden çok iyi bir iş çıkarmışlar. Yeşilçam ve Barbaroslar'da da aynı kalitede olacağını düşünüyorum.

Barbaroslar'ın dekorları bile heyecanlanmaya yetti, 20+ reyting alır diyorum şimdiden. :A

• Beğendim
Reactions: baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
ES Film'in daha önce yaptığı dönem dizilerini (Filinta, Payitaht) izlemedim ama bu dizide cidden çok iyi bir iş çıkarmışlar. Yeşilçam ve Barbaroslar'da da aynı kalitede olacağını düşünüyorum.

Barbaroslar'ın dekorları bile heyecanlanmaya yetti, 20+ reyting alır diyorum şimdiden. :A
Ben Filinta ve Payitahtı düzenli olarak izlemedim bazı sahneleri izlemişliğim var ama kaliteyi hemen fark edebiliyordun.

Barbarosların bazı yeni fotoğrafları gördüm çok kaliteli duruyor,ve katılıyorum özellikle ilk 1-3 bölüm meraktan izleyeceği seyirici ile birlikte AB ve ABC1'de 20'yi görebilir

Kanal saatini değiştirir mi acaba iki gündür düşüşlerin ardından?

Saat 16'da tekrarları var da çok erken. Hazır kısmi kapanma başlamışken 18.30-19.00 en iyisi olurdu.
Aynen en mantıklısı o olurdu çünkü insanlar zaten 3 saat ekran karşısında duruyor PT dizilerini izlerken e şimdi bir yeni dizi için,2 saat daha çok oluyor yoruluyorsun,birileri yatıyor yani ramazan da insanlar sabah işe gidiyor 20;15-02;00 kadar ekran karşısında duracakları yok.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ben Filinta ve Payitahtı düzenli olarak izlemedim bazı sahneleri izlemişliğim var ama kaliteyi hemen fark edebiliyordun.

Barbarosların bazı yeni fotoğrafları gördüm çok kaliteli duruyor,ve katılıyorum özellikle ilk 1-3 bölüm meraktan izleyeceği seyirici ile birlikte AB ve ABC1'de 20'yi görebilir

Aynen en mantıklısı o olurdu çünkü insanlar zaten 3 saat ekran karşısında duruyor PT dizilerini izlerken e şimdi bir yeni dizi için,2 saat daha çok oluyor yoruluyorsun,birileri yatıyor yani ramazan da insanlar sabah işe gidiyor 20;15-02;00 kadar ekran karşısında duracakları yok.
TRT kitlesi Engin Altan Düzyatan'ı sever, onun üzerine tanıtımlar ile izleyici çekerse bu iş tamamdır. 15-20 bantlarında gider gelir her hafta.

TRT dizilerinin süresi Baraj, Yasak Elma, Sadakatsiz gibi kısa değil. Kısa olsa ve 23.15 gibi bitse yine bir şekilde katlanır ama 23.45'e kadar devam ediyor. Sahur saati biraz daha erken olsa izlenir, ama çoğu kişi çalışıyor ve erken uyuyor.

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
TRT kitlesi Engin Altan Düzyatan'ı sever, onun üzerine tanıtımlar ile izleyici çekerse bu iş tamamdır. 15-20 bantlarında gider gelir her hafta.

EyyvO0dW8AIvkdy.jpg

EyyvRHTWYAA4oSV.jpg

EyyvShMXMAA80O2.jpg

Aynen bencede özellikle AB ve ABC1'de o rakamlara ilk sezon ulaşacaktır ondan sonra belki 10-15 kadar düşer.
Ama en önemlisi sonunda artık böyle kaliteli dekorlar yapabiliyorlar bu konuda İbrahim Eren'i kutluyorum, ben çok umutluyum bu dizi için. 60dak olsaydı tadından yenmezdi ama bu kadar dekora bence 150bölüm gelecektir.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ekli dosyayı görüntüle 101506

Ekli dosyayı görüntüle 101507

Ekli dosyayı görüntüle 101508

Aynen bencede özellikle AB ve ABC1'de o rakamlara ilk sezon ulaşacaktır ondan sonra belki 10-15 kadar düşer.
Ama en önemlisi sonunda artık böyle kaliteli dekorlar yapabiliyorlar bu konuda İbrahim Eren'i kutluyorum, ben çok umutluyum bu dizi için. 60dak olsaydı tadından yenmezdi ama bu kadar dekora bence 150bölüm gelecektir.
Ne zaman İbrahim Eren kanalına başına geldi, kanal Eren ile birlikte yükseliş yaşadı. Çok kaliteli işlere imza attılar.

Böyle büyük bir dönem dizisi 60 dakika olmaz. :( Reytingi düşük gelse (ihtimal bile vermiyorum) bile 100 küsür bölüm gider.

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Korel Cezayirli dışında Sinan Tuzcu ve Ferit Kaya'yı çok başarılı buldum karakterleri çok iyi oynuyorlar özellikle Sinan Tuzcu.