Netflix Master of None 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
House of Cards, Orange Is the New Black, Daredevil Unbreakable Kimmy Schmidt gibi dizilerin ev sahibi olan Netflix'te bu hafta yepyeni bir dizi başladı.

Parks and Recreation dizisiyle ünlenen komedyen Aziz Ansari'nin başrolünü oynayıp aynı zamanda yaratıcısı olup senaryosunu yazdığı dizi ilk sezonuyla eleştirmenlerden büyük övgüler aldı.

İlk sezonu 10 bölümden oluşan, yarım saatlik komedi dizisiyle ilgili yorumları sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

151026163405-01-netflix-master-of-none-exlarge-169.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Dizi büyük övgüler alınca ve IMDb'de 9 küsür puanla açılış yapınca merak edip izledim birikmiş dizilerime rağmen. :)

Fena değil dizi ama 8.8 puan edecek dizi de değil gibi. Başroldeki adamı tuttum, hem eğlenceli hem sempatik. Zaten daha önce katıldığı 1-2 yayını da izleyip sempatik bulmuştum. Çocuklarla olan ilişkileri, özellikle tuvalet macerası keyifliydi. Potansiyel var gibi dizide, devam bakalım. :)

Forumda da bir başlığı bulunsun, Türkçe altyazısı da geliyormuş. :):)

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1 Bölüm

ilk bölümü güzeldi öyle kahklaha attıracak şeyler yoktu ama morcivert dev ve bakıcılığını yaptığı lila ve grant adlı çocuklarla macerası güzeldi , çocukların anneside tanıdık @OzaN orange is the new black izlemiştin sanırım o dizideki polly, burda amanda rolüyle oynuyor kadının ilginç bir çekiciliği var :)
tek düze gitmese konu, bir yere takılıp kalmasa iyidir izlenir gibi.. (mesela devamlı bekarlık ve evlilik arasındaki iyi ve kötü yönleri görmeyiz umarım :)
iriyarı aptal vatandaş arnold da sempatik bir tip
umarım orange ın polly si buranın amandası olarak devamlı dizide kalıcıdır sevdim kadını :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 Bölüm

ilk bölümü güzeldi öyle kahklaha attıracak şeyler yoktu ama morcivert dev ve bakıcılığını yaptığı lila ve grant adlı çocuklarla macerası güzeldi , çocukların anneside tanıdık @OzaN orange is the new black izlemiştin sanırım o dizideki polly, burda amanda rolüyle oynuyor kadının ilginç bir çekiciliği var :)
tek düze gitmese konu, bir yere takılıp kalmasa iyidir izlenir gibi.. (mesela devamlı bekarlık ve evlilik arasındaki iyi ve kötü yönleri görmeyiz umarım :)
iriyarı aptal vatandaş arnold da sempatik bir tip
umarım orange ın polly si buranın amandası olarak devamlı dizide kalıcıdır sevdim kadını :)
Polly diye biri mi vardı ya orada. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
İlk 2 dk. sına baktımda güzel gibi görünüyor izlerim 1-2 bölüm daha çıksın :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Polly diye biri mi vardı ya orada. :D

hanı şu piper ın dışardaki nişanlısı larry ile oynaşan kadın :)
işte polly ya özgürce çocuğunu emziren vatandaş :)

orange-is-the-new-black-polly-resize.jpg

latest

hala çıkaramadıysan @sürgünüm anlatsın devamını :))

İlk 2 dk. sına baktımda güzel gibi görünüyor izlerim 1-2 bölüm daha çıksın :D
devamı öyle değil ama???? ilk iki dakika benimde beklentilerim farklılaşmıştıda aile komedisi yani, ilk dakikada çıkan o sahnelerin devamı yok :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911

latest

tumblr_ni37bu57nZ1u7v7p0o1_1280.jpg

devamı öyle değil ama???? ilk iki dakika benimde beklentilerim farklılaşmıştıda aile komedisi yani, ilk dakikada çıkan o sahnelerin devamı yok :)

O zaman bende yokum :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Bölümün ilk yarısı durgundu baya ve sıkıldım doğrusu ama ikinci yarısı baya güzeldi ve bölümü kurtarmaya yetti. Bakalım üçüncü bölüm nasıl olacak dizi daha yerini garantileyemedi bende. :D

7/10

latest

Bir de bana adam kaçırıyor diyorsun mis gibi izleyiciyi kaçırtmışsın. :D

Bu arada evet kadını hatırladım. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Aylar sonra I'm back! :D

Komedi dizilerimin neredeyse hepsi sezon finali yapınca sezon ortasında satış yaptığım dizilere geri dönmeye başladım. :)

Ya bu dizi fena değil aslında da hep diyalog üzerinden gittiğinden yer yer sıkıyor. Zaman zaman diyaloglar ilgi çekici oluyor, yer yer güldürüyor ama çok sevdiğim bir komedi tarzı değil açıkçası. Yine de izlemeye devam. 8 puana çıkamazsa sezon sonuna kadar bırakırım. :)

7- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

Bir önceki yorumda 8 puana çıkmazsa devam etmem demiştim de 8 puana bu kadar çabuk çıkmasını hiç beklemiyordum. :):)

Bu bölümde damarımdan yakaladı beni dizi. TV sektörüne aitti ve konusu baştan sona ilgi çekiciydi. TV sektörüne dair iyi tespitler ve bol göndermeler vardı. :D Yalnız sonunda rolü kabul etti mi etmedi mi anlamadım. :D

Her bölüm böyle olursa güzel, umarım olur. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

@sürgünüm koş, seninki (Claire Danes) vardı bu bölümde. :) Diziye konuk olacağını bilmiyordum hoş sürpriz oldu. :)

İki bölümdür dizi çok iyi gidiyor. Bu bölüm de çok güzeldi diyaloglar su gibi akmaya başladı. Birkaç yerde de iyi güldüm. Tabii tam komedi dizisi gibi de değil. Dramedi işte. :):)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x5

@sürgünüm koş, seninki (Claire Danes) vardı bu bölümde. :) Diziye konuk olacağını bilmiyordum hoş sürpriz oldu. :)

İki bölümdür dizi çok iyi gidiyor. Bu bölüm de çok güzeldi diyaloglar su gibi akmaya başladı. Birkaç yerde de iyi güldüm. Tabii tam komedi dizisi gibi de değil. Dramedi işte. :):)

8/10
İzledim desem, internette sevişme sahnesi sayılabilecek bir sahneye denk gelince tıklamıştım. :)