Marvel Yeni Dizi ve Sinema Takvimini Açıkladı!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Marvel Stüdyoları gelecek döneme istinaden yeni dizi ve filmlerinin sunumunu yaptı.Marvel CCO'su Kevin Feige hayranları doyuracak ve heyacanlandıracak takviminde en çok dikkat çeken Avenger's için aynı yılda iki filmin birden vizyona girip sona ermesi gibi gözüküyor.

Kevin Feige açıklamalarına göre yeni takvim Black Panther: Wakanda Forever başlayıp Ant-Man & The Wasp: Quantumania ile devam edecek.

Marvelin bir diğer dikkat çekecek Disneyde yayınlanacak serisi ise başrollerinde Samuel L. Jackson ve Ben Mendelsohn olduğu Secret Invasion.

Marvelin Açıkladığı Dizi,Seri ve Filmler aşağıdaki gibi oldu.

En merak edilen ise Fantastik Four ile başlayan iki adet Avenger's ile devam edecek sinema evreni.
Phase6.jpg

• Beğendim
Reactions: Angelica and MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Marvel evreni artık iyice suyunun suyu kıvamına dönmeye başladı gibi gözüküyor. Elbette bu kadar büyük bir furyanın bitişi hızlı olmayacaktır ama yavaş yavaş düşüş kaçınılmaz gözüküyor...

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,612
Puanı
860
Marvel evreni artık iyice suyunun suyu kıvamına dönmeye başladı gibi gözüküyor. Elbette bu kadar büyük bir furyanın bitişi hızlı olmayacaktır ama yavaş yavaş düşüş kaçınılmaz gözüküyor...
Kendileri istemediği sürece biteceğini sanmıyorum. Infinity Saga sona erdi şimdi Multiverse Saga başladı. Ellerinde hala güçlü bir hikaye ve oyuncu kadrosu var. Disney+ sayesinde daha da rahatladılar. Kevin Faige bırakana kadar güçlü bir şekilde gitmeye devam ederler.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kendileri istemediği sürece biteceğini sanmıyorum. Infinity Saga sona erdi şimdi Multiverse Saga başladı. Ellerinde hala güçlü bir hikaye ve oyuncu kadrosu var. Disney+ sayesinde daha da rahatladılar. Kevin Faige bırakana kadar güçlü bir şekilde gitmeye devam ederler.
Bitmez zaten tabii de kitlesi yavaş yavaş düşüşe geçer gibime geliyor. Hem takip etmesi çok zor hale geliyor çok dallanıp budaklanıyor hem de çok sevilen ana karakterlerden uzaklaşıyorlar. Yakın zamandaki Thor ve Doctor Strange beklenti altında sevildi. Spider Man olmasa Infinity War sonrası ciddi yankı uyandıran bir film yok aklıma gelen.

Tabii sinemalar genel olarak düşüşte olduğu için sinemalardaki baskınlığının yerini nasıl bir furyanın ne zaman ve ne şekilde alabileceğini kestirmek zor.

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
MCU'da Captain America dışında sevdiğim başka bir film ve karakter yok diğerlerden sadece sinemada Thor'u izledim onu da başka sebeplerden ötürü izledim keyiften değil, Captain America ve Batman dışında süper kahraman filmleri sevemiyorum.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Bitmez zaten tabii de kitlesi yavaş yavaş düşüşe geçer gibime geliyor. Hem takip etmesi çok zor hale geliyor çok dallanıp budaklanıyor hem de çok sevilen ana karakterlerden uzaklaşıyorlar. Yakın zamandaki Thor ve Doctor Strange beklenti altında sevildi. Spider Man olmasa Infinity War sonrası ciddi yankı uyandıran bir film yok aklıma gelen.

Tabii sinemalar genel olarak düşüşte olduğu için sinemalardaki baskınlığının yerini nasıl bir furyanın ne zaman ve ne şekilde alabileceğini kestirmek zor.
Dallanma budaklanma olayına katılıyorum, kulağı çınlasın @Araf ilede konuştuk.. Dizileri sıra ile izlemezsen gerçekten anlamsız oluyor birde bol spoiler yeme durumun var..
Dizilerine çok sarmadım ama tüm sinema filmlerini izledim ama şuan vizyonda olan Thor hariç.. Sanırım başarısız bir Thor filmi olduğu söylenmekte.. @mesmeso

• Beğendim
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Tamamı ile bitmesi imkansıza yakın bence. Yaşanan düşüşün biraz da sinemaların genel durumuyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Genel olarak bu sektörde bir takım değişikler yaşanacak platformların gelmesi ve gitgide büyümeleriyle, Disney+'a ağırlık vermelerinin ve dizi evrenini bu kadar genişletmelerinin temel sebebi de bu zaten.

Son olarak ilerleyen yıllarda Kevin Feige ile alakalı mutlaka bir belgesel falan yapılmalı, sinemanın bir dönemine damgasını vuran yapılanmayı ortaya çıkaran ve buralara gelmesini sağlayan adam oldu resmen. O bırakınca bu şekilde devam edebilecekler mi merak ediyorum. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tamamı ile bitmesi imkansıza yakın bence. Yaşanan düşüşün biraz da sinemaların genel durumuyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Genel olarak bu sektörde bir takım değişikler yaşanacak platformların gelmesi ve gitgide büyümeleriyle, Disney+'a ağırlık vermelerinin ve dizi evrenini bu kadar genişletmelerinin temel sebebi de bu zaten.

Son olarak ilerleyen yıllarda Kevin Feige ile alakalı mutlaka bir belgesel falan yapılmalı, sinemanın bir dönemine damgasını vuran yapılanmayı ortaya çıkaran ve buralara gelmesini sağlayan adam oldu resmen. O bırakınca bu şekilde devam edebilecekler mi merak ediyorum. :A
Scorsese dedemiz inşallah kendisinin nasıl sinemayı nasıl bitirdiğiyle ilgili bir belgesel çeker. :A

Sinema = süper kahramanlık filmi sanan bir nesil yetişti bu furya nedeniyle. :(

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Scorsese dedemiz inşallah kendisinin nasıl sinemayı nasıl bitirdiğiyle ilgili bir belgesel çeker. :A

Sinema = süper kahramanlık filmi sanan bir nesil yetişti bu furya nedeniyle. :(
Dikkat edelim de dedemizi de bünyelerine katmasınlar. :A Baksana Olivia Colman'ı da almışlar. :A

İşin kötüsü gelecek nesil de daha o şekilde yetişecek gibi duruyor. Yakında sinemalarda Art House veya en azından solo aksiyon filmi diyebileceğimiz film hiç kalmayacak. En azından az da olsa oluyor şimdi.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dikkat edelim de dedemizi de bünyelerine katmasınlar. :A Baksana Olivia Colman'ı da almışlar. :A

İşin kötüsü gelecek nesil de daha o şekilde yetişecek gibi duruyor. Yakında sinemalarda Art House veya en azından solo aksiyon filmi diyebileceğimiz film hiç kalmayacak. En azından az da olsa oluyor şimdi.
Olivia Colman üzücü bir kayıp oldu. Kendisine yakıştıramadım. :A Torunlarının geleceğini falan düşündü herhalde maddi açıdan. :A

Sinemaların geleceğini kestirmek zor. Tıpkı dünyadaki zenginlerle fakirlerin arasındaki farkın açılması gibi yüksek bütçeli filmlerle düşük bütçeli filmlerin arasındaki fark açılıyor. Ya Nolan filmleri, Marvel filmleri gibi aşırı büyük bütçeli filmler var ya da küçük arthouse filmler var. Eskiden en iyisi ikisinin ortasında kalan filmlerdi. Şimdi o tip filmleri anca Spielberg, Tarantino gibi isimli ve varlık yönetmenler çekebiliyor...

Sinema seyircisi giderek azalıyor ama azalan kesim aslında blockbuster izleyicisi daha çok. Arthouse izleyicisinin sinemalardan tamamen vazgeçeceğini sanmıyorum, en azından önümüzdeki 10-15 yıllık süreçte. Bu da arthouse izleyicisinin toplam izleyicideki payının artmasına ve dolayısıyla arthouse filmlerin sinemalarda daha yüksek oranda yer kaplamasına neden olabilir. Tabii blockbuster filmlerin azlığından dolayı çoğu sinema iflas edince, bu oransal artış da bize olumlu dönmeyebilir. :(

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Faz 5 biraz geçiş aşaması gibi olmuş da asıl Faz 6 bomba gibi geliyor. Hem iki tane Avengers filmi gelecek o faz içerisinde hem de Fanstastic Four dahil olacak MCU'ya. Ayrıca şimdilik açıklanmayan filmler arasında da muhtemelen X-Men de vardır...

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,169
Puanı
1,060
Daredevil devam ediyyormuymuş bitti sanıyordum 2024 e kadar bayağı beklicez ya

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Marvel eskiden senede 2 film çıkarır kaliteli yapardı herkesi konuştururdu. Para tatlı geldi herhalde senede 4 film bi o kadar da dizi çıkarmaya başladı. Şimdi ne hazmedebiliyoruz ne de eskisi gibi kaliteli.

10 senede bitecek faz 5 sene de bitiyor çok hızlı gidiyor. İlk 3 fazda ki stratejisini değiştirmemeliydi.