Netflix Love - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Lider online yayın platformu Netflix'te geçtiğimiz gün yepyeni bir dizi daha başladı...

Ünlü komedi yönetmeni, yapımcısı Judd Apatow'un arkasında olduğu Love'da Community'den tanıdığımız Gillian Jacobs ve Paul Rust başrolleri paylaşıyor.

love-trailer-netflix.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

İyi sayılabilecek bir başlangıç oldu. 40 dakikalık ilk bölüm süresine rağmen pek sıkıldığımı söyleyemem. Potansiyeli var dizinin, 1-2 bölüm daha bakacağım. :)

Gillian Jacobs yine Britta'ya benzer bir rolde aslında ama burada tabii Netflix faktörüyle çok daha cesur. :)

Başroldeki adamı da sevdim. Kız kardeşlerle olan sahnesi de güzeldi. :D

Community izleyenler @Titanium @cevaa ve @Tzira şans vermek isterler belki. @destere senin de ilgini çekecek sahneler var. Bu aynı zamanda bir uyarı niteliği taşımaktadır herkes için. :D

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@OzaN bu diziyi izleyeceğimde altyazısı yok piyasada sanırım sen altyazısız izledin yine :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Onu bakmayı düşünmemişim. :D Çıkmamış daha ama yakında çıkar kesin, Netflix dizisi sonuçta altyazısız bırakmazlar. :):)
netflix dizileri harika oluyor izlediğim üç dört dizide tam benlik çıkmıştı umarım dediğin gibi altyazısı çıkar yoksa güme gidecek dizi :)

@sürgünüm ü de etiketleyelim bir ara uğrarsa foruma bu diziyi kaçırmasın :) o da ingilizce altyazılı izlemeyi başaranlardan sanırım :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Bu bölüm bana tam bir Woody Allen filmi gibi geldi. Zaten başroldeki karakter de Woody amcamıza çok benziyor. Bölümün ilk yarısı biraz sıkıcı geldi ama ikinci yarısı güzeldi, özellikle bluray sahnesi çok iyiydi. :):)

Gillian Jacobs'ın performansı baya iyiydi bu bölümde. Britta'dan sıyrıldığını söyleyebiliriz. :)

Şimdilik biraz daha devam bakalım. :)

@destere Türkçe altyazılı bölümler düşmeye başlamış dizilabde. :)

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Love 1. sezon üzerine:

Kusursuz değil belki ama gayet akıcı, hiç sıkmayan bir şey olmuş. Beklediğimden çok daha fazla sevdiğimi söyleyebilirim. Diziyi Woody Allen’in filmlerine benzetiyorum (Allen, kendi oynadığı filmlerde genellikle kadın erkek ilişkilerine çok farklı açılardan değinir. Kendisiyle her zaman dalga geçer, sakar, heyecanlı, ilişkilerinde başarısız tiplere yer verir ve o rolleri kendi oynar), her ne kadar final bölümünde usta yönetmene giydirseler de. :)

1x1, 1x2, 1x3, 1x4

İlk bölümdeki Gus’un kız kardeşler ile olan sahnesi ve en sonda markette Mickey ile tanışması güzeldi. İkinci bölümde bluray sahnesi çok iyiydi. Üçüncü bölümde ikili bir araya hiç gelemediler maalesef, ergen Arya’nın sahneleri sıkıcıydı. Son bölüm Mickey’nin Gus ile Bertie’nin arasını yapmaya çalışması dışında, geneli itibariyle güzeldi.

1x5

Gus ile Bertie’nin olmayacağı belliydi, ikisi de aynı tip. Restoran sahnelerinden açıkcası biraz sıkıldım ama neyseki bölüm mutlu bitti ve Gus ile Mickey öpüştüler. Bu sahnenin öncesinde Gus Mickey’ye iyi atar yaptı. :)

1x6, 1x7

İlkinde metroda Mickey ve gözlüklü abinin muhabbet ve dansları çok iyiydi. İkincisinde ise, Gus ve Mickey tam anlamıyla çıkmaya başladılar. Kız arkadaşla sihir gösterisine gitme fikrini sevdim ben. Mickey memnun kalmadı orası ayrı.

1x8, 1x9

Huysuzluk bir insanı bu kadar mı tatlı yapar, Mickey’nin kısa sürede hastası oldum efendim. Gus’un Heidi ile yattığını ne ara öğrendi şaşırdım doğrusu. Gus’a yazıklar olsun gül gibi kızı bırakıp şımarık Heidi’nin kollarına attı kendini.

1x10 (Sezon Finali)

Güzel bir sezon finali oldu. Umarım ikinci sezonu çok çabuk gelir.

Gus, Mickey ile birlikte iken Heidi ile yatmaya başladı. Yani o aralarında geçen tartışma yaşanmamıştı. Tüm bunlar olurken, ve Mickey Gus’ın o kızla yattığını bildiği halde özür dilemesini kabullenemiyorum. Çocuk tipsiz zaten ona erkek mi yok, aklım almıyor valla.

8.5/10

@mrt-06 @destere @Forumdash şu diziye bir iki bölüm bakın, şu an Mom'la beraber yayınlanan en güzel komedi olabilir. Benim için birçok komediyi geride bıraktı.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Love 1. sezon üzerine:

Kusursuz değil belki ama gayet akıcı, hiç sıkmayan bir şey olmuş. Beklediğimden çok daha fazla sevdiğimi söyleyebilirim. Diziyi Woody Allen’in filmlerine benzetiyorum (Allen, kendi oynadığı filmlerde genellikle kadın erkek ilişkilerine çok farklı açılardan değinir. Kendisiyle her zaman dalga geçer, sakar, heyecanlı, ilişkilerinde başarısız tiplere yer verir ve o rolleri kendi oynar), her ne kadar final bölümünde usta yönetmene giydirseler de. :)

1x1, 1x2, 1x3, 1x4

İlk bölümdeki Gus’un kız kardeşler ile olan sahnesi ve en sonda markette Mickey ile tanışması güzeldi. İkinci bölümde bluray sahnesi çok iyiydi. Üçüncü bölümde ikili bir araya hiç gelemediler maalesef, ergen Arya’nın sahneleri sıkıcıydı. Son bölüm Mickey’nin Gus ile Bertie’nin arasını yapmaya çalışması dışında, geneli itibariyle güzeldi.

1x5

Gus ile Bertie’nin olmayacağı belliydi, ikisi de aynı tip. Restoran sahnelerinden açıkcası biraz sıkıldım ama neyseki bölüm mutlu bitti ve Gus ile Mickey öpüştüler. Bu sahnenin öncesinde Gus Mickey’ye iyi atar yaptı. :)

1x6, 1x7

İlkinde metroda Mickey ve gözlüklü abinin muhabbet ve dansları çok iyiydi. İkincisinde ise, Gus ve Mickey tam anlamıyla çıkmaya başladılar. Kız arkadaşla sihir gösterisine gitme fikrini sevdim ben. Mickey memnun kalmadı orası ayrı.

1x8, 1x9

Huysuzluk bir insanı bu kadar mı tatlı yapar, Mickey’nin kısa sürede hastası oldum efendim. Gus’un Heidi ile yattığını ne ara öğrendi şaşırdım doğrusu. Gus’a yazıklar olsun gül gibi kızı bırakıp şımarık Heidi’nin kollarına attı kendini.

1x10 (Sezon Finali)

Gus, Mickey ile birlikte iken Heidi ile yatmaya başladı. Yani o aralarında geçen tartışma yaşanmamıştı. Tüm bunlar olurken, ve Mickey Gus’ın o kızla yattığını bildiği halde özür dilemesini kabullenemiyorum. Çocuk tipsiz zaten ona erkek mi yok, aklım almıyor valla.

8.5/10

@mrt-06 @destere @Forumdash şu diziye bir iki bölüm bakın, şu an Mom'la beraber yayınlanan en güzel komedi olabilir. Benim için birçok komediyi geride bıraktı.

uzun zaman önce izlemeyi düşünüyordumda izleyecek bir site bulamadım :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Love 1. sezon üzerine:

1x1, 1x2, 1x3, 1x4

1x5

1x6, 1x7

1x8, 1x9

1x10 (Sezon Finali)

8.5/10

Kaç dk? 20 mi 40 mı? 20 ise bir gece ansızın başlayabilirim. İzlenecek listemde yok çünkü:/

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Kaç dk? 20 mi 40 mı? 20 ise bir gece ansızın başlayabilirim. İzlenecek listemde yok çünkü:/
Belli bir süresi yok ortalama 30 dakika falan. 40, 31, 32, 33, 27 değişiyor. :)

Ama herkesin sevebileceği bir dizi onun için öneriyorum. Pişman olmayacağınızdan %100 eminim.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Yine ben, yine aylar sonra bir diziye geri dönüş. :D

Baya güzel bölümdü. Özellikle başroldeki adam (ismini öğrenememişim daha :D) ile öğrencisi Arya'nın sahneleri güzeldi. Baya güldürdü o kısımlar ama göründüğü gibi değil her şey tabii. :(

Esas kızın sahneleri de iyiydi. Patronuna ayıp etti işi garantiye alsa da. :):)

8- /10

Ekleme: Dizinin tek eksisi süresi. 30 dakikanın üzerinde olmaması gerekir bu dizinin. Yer yer hafif sıkıcılaşıyor. :)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1.bölüme baktımda saçma geldi bana. Başroldeki adamda tip diye bişey yok, daha ilk başta kızı götürüyor, sonra kızlar 3 lü yapmak istiyor filan :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

Zayıf bölümdü yine sıkıldım çoğu yerinde. Bir de 36 dakika. :(

4 bölüm kalmış bu sezonu tamamlarım ama gelecek sezonu izleyeceğimi pek sanmıyorum. :)

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk sezonu bitirmiştim ama yorumları kesmişim nedense. İkinci sezonu izleyip izlememe konusunda kararsızım. İlk bölüm belirleyici olacak. :)