Spor Lionel Messi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Barça'da bir devir kapandı. 2 sezon boyunca PSG'de en az 1 ŞL aldıktan sonra maddi olarak biraz düzelmiş Barça'da son bir 2 sezon daha geçirip bize harika 4 sezon daha yaşatman lazım Leo.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Gönül isterdi Barcelona ile kalsın ama La Liga müsaade etmedi. Gönül isterdi Guardiola ile yeniden çalışsın ama City buna müsaade etmedi. Gönül isterdi gönül istemesine ama Messi ayrıldı gitti, bir sonraki durağı muhtemelen PSG olacak, keşke olmasaydı ama olacak.

• Üzücü
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Gönül isterdi Barcelona ile kalsın ama La Liga müsaade etmedi. Gönül isterdi Guardiola ile yeniden çalışsın ama City buna müsaade etmedi. Gönül isterdi gönül istemesine ama Messi ayrıldı gitti, bir sonraki durağı muhtemelen PSG olacak, keşke olmasaydı ama olacak.
Psg en antipati duyduğum büyük takımlardan ligde çok iyi değil bence diğer 4 lige göre.

• Beğendim
Reactions: Araf

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Barca'dan tam olarak 4 yıl geç ayrıldı. 4 yıl önce ayrılsaydı şimdi en az 2 tane daha CL'si vardı.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Psg en antipati duyduğum büyük takımlardan ligde çok iyi değil bence diğer 4 lige göre.
Neymar, Mbappe, Di Maria gibi oyuncular var, üstüne Ramos'u ve Messi'yi de alıyorsun, hem de bonservissiz. Mbappe'yi aradan çıkarırsak, Barcelona ile Real Madrid'in karma takımı gibi oluyor böyle. Yıldız oyuncuları istediğin kadar diz, takım olmayı başarman gerekiyor önce. Messi çok şey katar PSG'ye, ayrı konu.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Neymar, Mbappe, Di Maria gibi oyuncular var, üstüne Ramos'u ve Messi'yi de alıyorsun, hem de bonservissiz. Mbappe'yi aradan çıkarırsak, Barcelona ile Real Madrid'in karma takımı gibi oluyor böyle. Yıldız oyuncuları istediğin kadar diz, takım olmayı başarman gerekiyor önce. Messi çok şey katar PSG'ye, ayrı konu.
Evet takımda iyi oyuncular var ancak ben pek sevmiyorum takımı. Ligde de şampiyon olamadılar her sene olacak diye bir şey yok tabiki de bu kadronun her sene olması gerekir. Sevmeme sebeplerimden biri de galiba bu takımın iyi başarılı bir geçmişi yok. Kulübü araplar alınca şaha kalktı.

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Evet takımda iyi oyuncular var ancak ben pek sevmiyorum takımı. Ligde de şampiyon olamadılar her sene olacak diye bir şey yok tabiki de bu kadronun her sene olması gerekir. Sevmeme sebeplerimden biri de galiba bu takımın iyi başarılı bir geçmişi yok. Kulübü araplar alınca şaha kalktı.
Lyon'un üst üste şampiyon oldukları bir dönem vardı, hatta yedi yıl üst üste şampiyon olmuşlardı. O dönemlerde sadece iki şampiyonluğu vardı PSG'nin. PSG'nin başına ne zaman zengin birisi geçti, o zaman çıkışa geçti takım. Hani İbrahimovic, Cavani gibi oyuncuların geldiği dönemler çıkışa geçmişti özellikle. Manchester City için de durum böyleydi. PSG gibi orta seviye bir takımdı, sonra zengin biri başa geçince zirveye oturmaya başladı. İki takım arasında tabii fark var; Manchester City her ne kadar PSG gibi toplama takım yapsa da, bir yandan da altyapıya da, gençlere de önem veriyor. PSG için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bir de Fransa Ligue 1'de rekabet ortamı yok gibi bir şey, arada sürpriz oluyor. Premier Lig ise çok zor bir lig, her an rekabet ortamı var. Lionel Messi'nin PSG'ye transfer olması söz konusu olursa, biraz da yıldızlar ordusuyla, yıldızlar ordusunun olmadığı takımlar arasında rekabet olmayan bir ortamda geçecek bütün maçlar.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dünya'nın en iyisi.
Tarihe not düşülsün diye söylüyorum. Bunu yazarken Cristiano Ronaldo henüz Manchester United topçusuydu ve Manchester United o sıralar sevmediğim bir kulüptü. :A Barcelona ise Ronaldinho, Eto'o ve Henry gibi oyuncuların faktörüyle sempatiye yakın gözle baktığım bir kulüptü. :A

Cristiano. o yıl Manchester United'dan Real Madrid'e transfer olarak kariyerinde büyük sıçrama yaptı ve ikinci kulübünde de büyük başarılar elde etmeye başladı...

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tarihe not düşülsün diye söylüyorum. Bunu yazarken Cristiano Ronaldo henüz Manchester United topçusuydu ve Manchester United o sıralar sevmediğim bir kulüptü. :A Barcelona ise Ronaldinho, Eto'o ve Henry gibi oyuncuların faktörüyle sempatiye yakın gözle baktığım bir kulüptü. :A

Cristiano. o yıl Manchester United'dan Real Madrid'e transfer olarak kariyerinde büyük sıçrama yaptı ve ikinci kulübünde de büyük başarılar elde etmeye başladı...
Yine de fikrin sabittir inş...

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Kim şu anda? :A
Messi or Ronaldo diye de soralım genel olarak :A
20210801_160548.jpg

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kim şu anda? :A
Messi or Ronaldo diye de soralım genel olarak :A
Şu an ikisi de yaşlandı maalesef. Güncel yabancı futbolu çok takip edemiyorum bu ara ama uzaktan gördüğüm kadarıyla ya Mbappe ya da Haaland gibi. :A Fakat ikisinin de acilen daha büyük lig ve kulüplere transfer olması gerekiyor.

Genel olarak Ronaldocuyum tabii ki. :A Messi, 5 sene önce ayrılıp başka takımda da başarılı olsaydı daha iddialı olabilirdi. Bu haliyle en iyi dönemlerini Xavi - Iniesta'lı efsane bir kadroyla yaşayıp sonrasında düşüşe geçmeye başlamış bir topçu olarak kaldı. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Şu an ikisi de yaşlandı maalesef. Güncel yabancı futbolu çok takip edemiyorum bu ara ama uzaktan gördüğüm kadarıyla ya Mbappe ya da Haaland gibi. :A Fakat ikisinin de acilen daha büyük lig ve kulüplere transfer olması gerekiyor.

Genel olarak Ronaldocuyum tabii ki. :A Messi, 5 sene önce ayrılıp başka takımda da başarılı olsaydı daha iddialı olabilirdi. Bu haliyle en iyi dönemlerini Xavi - Iniesta'lı efsane bir kadroyla yaşayıp sonrasında düşüşe geçmeye başlamış bir topçu olarak kaldı. :A
Düşüncendir saygı duyarım. :A
Bana göre de Ronaldo ile kıyaslanmaz bile 2-3 gömlek üstün :A Maradona 3-5 sene üst düzey oynayıp bu kadar üstlerde yer alıyor. Messi 2008'den beri üst düzey oynuyor sonuçta. Son 5 senesi biraz sönük gibi geçti gözükse de o kötü Barça'da yine üst düzey oynadı kanımca :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Düşüncendir saygı duyarım. :A
Bana göre de Ronaldo ile kıyaslanmaz bile 2-3 gömlek üstün :A Maradona 3-5 sene üst düzey oynayıp bu kadar üstlerde yer alıyor. Messi 2008'den beri üst düzey oynuyor sonuçta. Son 5 senesi biraz sönük gibi geçti gözükse de o kötü Barça'da yine üst düzey oynadı kanımca :A
Maradona Napoli'yle mucizeler yaratıp şampiyon oldu, Arjantin milli takımını şampiyon yaptı. Messi elbette çok iyi bir kariyer yaptı fakat zaten tıkır tıkır işleyen takımla yaptı hepsini. Bireysel istatistik dışında hiçbir olağanüstü başarısı yok.

Tarihe nasıl geçecek zaman gösterecek. En üst seviye yıldızlar arasında ikisi de anılacak şüphesiz. Fakat Maradona - Pele tartışmasına Messi veya Cristiano Ronaldo eklenebilecek mi zaman gösterecek...

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Maradona Napoli'yle mucizeler yaratıp şampiyon oldu, Arjantin milli takımını şampiyon yaptı. Messi elbette çok iyi bir kariyer yaptı fakat zaten tıkır tıkır işleyen takımla yaptı hepsini. Bireysel istatistik dışında hiçbir olağanüstü başarısı yok.

Tarihe nasıl geçecek zaman gösterecek. En üst seviye yıldızlar arasında ikisi de anılacak şüphesiz. Fakat Maradona - Pele tartışmasına Messi veya Cristiano Ronaldo eklenebilecek mi zaman gösterecek...
Öyle tabii de üst düzey olduğu sene çok az yine de. Bu arada o dönemlerde İtalya'da yabancı sayısı 2'ymiş bunun da dipnotunu vermem lazım :A

• Sinir Bozucu
  • Güldürdün
Reactions: Dosi and 12.Adam

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öyle tabii de üst düzey olduğu sene çok az yine de. Bu arada o dönemlerde İtalya'da yabancı sayısı 2'ymiş bunun da dipnotunu vermem lazım :A
Eskiden öyleymiş zaten. Bu son döneme has bir şey. Bilimsel gelişmeler futbola da yansıdı ister istemez. Messi'nin en büyük avantajı da karşısında Ronaldo gibi dişli bir rakip olmasıydı. Bu rekabet olmasa ikisi de bu seviyelere ulaşamazdı. :A

• Güldürdün