LG G5 Tanıtıldı!

Doğu

Konu Sahibi
Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,691
Puanı
860
LG-G5-Pantalla.jpg

İşte karşınızda LG G5!

Mobil Dünya Kongresi 2016'nın merakla beklenen amiral gemisi LG G5 resmi olarak tanıtıldı.

Bir önceki modele göre büyük değişikliklerle gelen LG G5 geçtiğimiz saatlerde MWC 2016'da tanıtıldı. Nisan ayında satışa sunulacak olan modelle ilgili henüz fiyat bilgisi bulunmuyor.

LG G5 Teknik Özellikleri ve Tasarım Detayları

Plastik kasadan vazgeçmediği için sıkça eleştirilen LG bu modelde metal bir kasa ile geldi. Ses açma-kapatma tuşunu bu sefer yan tarafa alınması ve onun yerine gelen parmak izi sensörü telefonun ilk dikkat çeken özelliklerinin başında geliyor. Cihazın arka tarafında çift tonlu LED flaş ile birlikte lazer otofokus destekli çift arka kamera yer alıyor.

Ekran çözünürlüğü QuadHD (1440x2560) olarak gelen amiral gemi 5.3 inçik bir ekran boyutuna sahip. LG G5’in ekran konusunda bir diğer önemli atılımı ise “Always On” (Her zaman açık) özelliği. Bu mod sayesinde ekranda saati, tarihi ve gelen bildirimleri her zaman görüntüleyebiliyoruz.

Gelelim LG G5'in teknik özelliklerine. LG G5 gücünü 2.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 820 işlemcisinden alıyor. Adreno 530 grafik birimi ve 4 GB RAM ile piysaya çıkacak olan yeni modelde Android 6.0.1 işletim sistemi hazır halde gelecek.

2.800 mAh’lik batarya kapasitesi ve Quick Charge 3.0 teknolojisi ile pil alanında adından sıkça söz ettirecek gibi gözüküyor.

lg-g5-1456060680.jpg

LG G5 Kamera Özellikleri

LG G5 kamera kısmında 135 derece açılı, f/1.8 değerinde 16 Megapiksel + 8 Megapiksel olmak üzere çift arka kameraya yer veriyor.

LG G5’in ön kamerası ise 8 MP olarak görünüyor aynı zamanda 1080p video çekebiliyor.

lg-g5-1456060513.jpg

LG iyi telefon yapmaya başladı özellikle LG G serisi zamanında en iyi Nokia iken akıllı telefonlarla Samsung atak yapmıştı şimdi ise LG, HTC, Sony gibi rakipleri de oldu ama Nokia bunların gerisinde kaldı.

Bıktık artık herkesin iPhone'u kopyalamasından. Önce Samsung sonra LG. Şimdi bu da yandan iyneyle numara girişi yapmış. Kendinize özgün bi fikriniz olsun yahu.

Ben bu sefer beğendim LG'yi. G4'teki o rezil tasarımın üstüne bu model şık ve sade geldi. Tam da telefon değişitme arefesindeyim ya S7 ya da G5 tercih edeceğim gibi duruyor. Fiyatı hangisi uygunsa onu alırım :) Önce elime alıp kanlı canlı incelemem lazım.

Tasarım sanki fazla kıvrımlı olmuş gibi geldi, metal kasa olması güzel tabii. 4 GB ram de gayet iyi. LG şu an için Android pazarında Samsung'un en ciddi rakibi gibi gözüküyor. Rakamları bilmeden yazıyorum ama G serisinin gördüğü ilgi bunu düşündürüyor. :)

LG Yakında Samsung'u geçecek vallaha

Artık telefonların özelliklerinden çok tasarımları da çok önemli. 3 aşaği 5 yukarı özellikler zaten aynı. S7 konusu açıldı mı bilmem ama o çok daha iyi tasarıma sahip. LG'nın 4'ünün tasarımımda iyiydi.

LG'nin çıkarılabilir pil özelliği iyi dursa da 3 sene önceki telefonlarında pilleri çıkıyordu?

LG gerçekten çok kaliteli bir marka, her konuda çok başarılı. Annemin LG telefonu hala çalışıyor ilk dokunmatik telefonlardandır kendisi. :D Bir defa bile servise gitmedi, o kadar işkencelerime rağmen (fırlatma olsun, yere, balkondan düşürme olsun, üzerine basmam olsun :A) Keza televizyonumuz da LG. Neyse konuya gelirsem tasarımını çok beğendim ama fiyatı çok uçuk olacaktır, çok istesem bile ancak yıllar sonra 2. elini alabilirim. Zalım dünya!

Artık telefonların özelliklerinden çok tasarımları da çok önemli. 3 aşaği 5 yukarı özellikler zaten aynı. S7 konusu açıldı mı bilmem ama o çok daha iyi tasarıma sahip. LG'nın 4'ünün tasarımımda iyiydi.

LG'nin çıkarılabilir pil özelliği iyi dursa da 3 sene önceki telefonlarında pilleri çıkıyordu?
https://fav10.net/forum/threads/samsungun-yeni-amiral-gemisi-galaxy-s7nin-Özellikleri-ve-tanıtım-tarihi.254484/ tasarımı konudaki fotoda net belli değil ama s7'nin de bir konusu var incelemek istersen :)

Konuyu sen açmişsin güncelleyebilirsin(b) bu tanıtılmadan önceki reklam tanıtımları. Hatta konuya samsungun tanıtım etkinlik videosu dahi koyasan süper olur:X
Olabilir belki yeni konu açarım fiyatı belli olsun, Türkiye'ye gelsin hele bir :) Belki satın alıp deneyimlerimi de yazarım çünkü telefon değiştireceğim benim mevcut cihazımda 4.5G yok maalesef :(

Olabilir belki yeni konu açarım fiyatı belli olsun, Türkiye'ye gelsin hele bir :) Belki satın alıp deneyimlerimi de yazarım çünkü telefon değiştireceğim benim mevcut cihazımda 4.5G yok maalesef :(
Fiyatlar filan açıklanmıştı:X çok pahalı yaaa iphone ile dalga geçilirdi şimdi android amirallerde kendini aştı.

Fiyatlar filan açıklanmıştı:X çok pahalı yaaa iphone ile dalga geçilirdi şimdi android amirallerde kendini aştı.
Resmi fiyatları beklemek lazım. Gerçi ön sipariş ile Samsung VR gözlük de veriyor. Daha mantıklı ön siparişle almak. Aynen fiyatlar iphone ile yarışıyor. Çok pahalı. Asgari ücretle geçinenler bu telefonları alsa 2 ay aç gezer. Dolar kuru da çok etkiliyor tabii fiyatları.

Resmi fiyatları beklemek lazım. Gerçi ön sipariş ile Samsung VR gözlük de veriyor. Daha mantıklı ön siparişle almak. Aynen fiyatlar iphone ile yarışıyor. Çok pahalı. Asgari ücretle geçinenler bu telefonları alsa 2 ay aç gezer. Dolar kuru da çok etkiliyor tabii fiyatları.
VR'ı nerde kullanacaz? O yuzden bedavadan dağıtıyolar:X

Öyle deme geleceğin teknolojisi VR'dır. Şimdiden almak lazım. Yakında filmleri dizileri VR ile 360 derece izleyebileceğiz. :)
Öyle de şimdiden alıp geleceğe saklamak pek akıl karı değil:X geleceğe daha iyisi hatta google gözlük gibisi bile çıkar:X çok kaba duruyor böyle:)

Bazen para elin kiri olmuyor :D.Lg hem tv olarak hem de telofon olarak çok beğendiğim marka.Çıktığında G4 fiyatı düşerse G4 alırım yazın:)