MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x3

Bölümü izlerken aldığım keyfi kelimelerle tarif etmem gerçekten çok zor... Kahkaha atmaktan çene kaslarıma ağrı girdi. O kadar müthiş ve çılgın bir bölümdü. Komedi üzerine yoğunlaşılan ancak yine her zamanki gibi dramatize edilmiş ağır sahnelerin olduğu klasik bir Leyla ile Mecnun bölümüydü denebilir. Müthiş ve fazlasıyla kaliteli bir bölümdü...

Paralel evrenlerle ilgili teoiler gerçeğe döndü sonunda. Mecnun'un dedeyi ağ ile yakalaması ve dedeyi dinlerkenki şapşal durumları baya komikti. Sonrasında ise kendisinin olmayan bir finale dahi gerekeni yapmayı es geçmemiş Burak Aksak. Bir olay gerçekten bu kadar kaliteli bağlanabilirdi. İzlerken helal olsun bu nasıl bir dahilik dedim kendi kendime. Ve tabi ki kendisini gömmeyi asla bırakmayan, dalga geçmediği şey kalmayan Leyla ile Mecnun yine kendine has göndermeleriyle bizi kırdı geçirdi. Mecnun'un At hırsızları muhabbeti ve alternatif final karşısında bu ne saçma bir şeymiş ya gibi tepkiler epey iyiydi...

İsmail Abi karakterinin mükemmelliğini ve naifliğini tekrar tekrar görmek inanılmaz hoşuma gidiyor. Japon balığı olduğunu öğrendikten sonra Metin Amca'nın orda bulduğu balığı sahiplenmesi ve balıkla arasındaki diyaloglar baştan sona mükemmeldi. Zamanda yapılan yolculuklar, 17. Yüzyıl Çin'ine gidiş, Moğollar macerası, İsmail Abi'nin Aşil genleri ve topuklarına sıkma cümlesi, Ogeday macerası, Erdal Bakkal'ın çılgın macerası, final sahnelerindeki mükemmel ve çılgınlar çılgını olaylar bütünü... Bitmek bilmeyen göndermeler... Mira muhabbeti ve güncel TL kuruna yapılan gönderme, işi ehline bıraktım göndermesi, ağaç buldun kes deniz buldun doldur göndermesi... O kadar fazla komik ve çılgın sahne vardı ki sayarken zorlanıyorum... İnanılmaz komik ve kaliteli bir bölümdü...

Leyla ile Mecnun arasındaki diyaloglar da yavaş yavaş gelişmeye başladı. Ancak orada şöyle bir mevzu var. Evet paralel evrenlerden bahsedildi ama Leyla ile Mecnun'da zaten bunun varlığı biliniyordu. Evrenden evrene gezilmişti daha önce. Yeni bir şey değil bu. Dede de rüyadaki Leyla ile gerçekteki Leyla aynı kişi olmayabilir dedi. Ancak farklı evrenlerde olduklarından bahsetmedi. Yani bence şuan kesin olarak farklı bir evrendeyiz diyemeyiz. Bu bölümde geçen diyaloglar bize bunu kanıtlamıyor. Evet farklı farklı bir sürü paralel evren var, evet bunlarda hikaye arkları farklı ilerliyor ancak şuanda bulunduğumuz evren kesin olarak gerçek Leyla ile Mecnun evreninden farklı gibi bir çıkarım şuan için söz konusu değil bence. Leyla'ların mevzusu başka bir yere bağlanacak gibi hissediyorum. Paralel evren biraz basite indirgenmiş olur gibi geliyor. Oradaki Leyla başka evrende buradaki Leyla başka, o yüzden birbirlerini tanımıyorlar denmiş olur. Bu bence çok etkileyici bir senaryo değil. Ki ikisi de babasının söylediği cümleyi hatırlıyor gördüğümüz kadarıyla. İki evrende de babası Leyla'lara bu cümleyi söylemiştir diyebiliriz ama dediğim gibi bence biraz basit bir mevzu olur öyle çıkarsa.

Yavuz kısmı da bu bölümde sonunda ilerledi diyebiliriz. Yavuz'un neden böyle olduğunun elbette açıklanacağını biliyoruz. İçinde Karabasan var gibi bir durum orada kullanılan müzikten düşünülebilir. Ancak oradaki müzik Yavuz'un kötülüğünü ve ne kadar karanlıklaştığını vurgulanmak için de kullanılmış olabilir. Ki o müzik çalınca ben ayrı bir his yaşadım orada Yavuz'la ilgili. Eylül'ün acısından kaçıp kendini karanlık tarafa bilinçli olarak atmış olma ihtimali bana daha yüksek geliyor diğer ihtimalden. Bahar karakteri de iyi bir karakter olmuş. Yavuz'un kendine gelişi bu karakter üzerinden olacak belli ki. Ve aralarında ilk etkileşime kaliteli bir diyalog gelişti bana göre.

Bahar karakterinin Leyla'nın ablası çıkması bir soru işareti doğurdu bende. Nedeni ise Leyla'nın ailemden gizli bu işi yapıyorum demesi. Rüyadaki Leyla babasını kaybetmiş gibi konuşmuştu sanki.... Gerçek dünyadaki de aynı cümleyi kurdu ancak burada ailemden gizli yapıyorum dedi. Babaları olmayan birisi olsa o cümleyi kurmazdı gibi geliyor. Ancak ikisi de babam böyle böyle derdi dediğini düşünecek olursak oradaki mevzu nasıl bağlanacak merak ediyorum doğrusu. Mantık hatası olmaması gereken önemli bir konu sonuçta... Önümüzdeki bölüm işler yine bu ayardan devam edecek gibi... Artık Leyla iyice Mecnun'un hayatına dahil olacaktır. Beklemeye ve keyifle izlemeye devam...

10/10

Zeyno

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
6,775
Puanı
560
Bayılarak ve gülümsemekten kendimi alamayarak izlediğim bir bölümdü iyi ki yeniden başladı umarım uzun yıllar devam eder bazı diziler de bitipte tekrar başladığında aynı tadı yakalamak zor olur ama Leyla ve Mecnun da herşey yerli yerinde bitek "Yaviiz" biraz sinir bozucu eskiye döner zamanla umarım :-)

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,290
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
İlk bölümü izledikten sonra ikinci ve üçüncü bölümü izlememiştim ve hala daha izleyemedim. Sanırım hepsi yayınlanınca birlikte izler aradan çıkarırım. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Acaba Pakize bu bölümün sonunda mı gelir yoksa 5. bölüme mi kalır?
Ya 4 ya 5'te çıkacak diye okumuştum bazı yerlerde. Ama geleceği bölümü merakla bekliyorum doğrusu... Özellikle Mecnun'un ve İskender'in tepkilerini...

Bu arada hikayenin de gidişatını gördüğümüz üzere gerçekten ciddi ciddi Erdal Bakkal ve İskender'in birlikte tek bir sahnesi dahi olmayacak sanki... Daha 7 bölüm var evet ama her bölüm umudum azalıyor... Umarım bu spekülasyonlar hiçe gider ve birlikte sahnelerini görürüz... İkilinin eski sahnelerini gördükçe ya da bakkalda herkesin birlikte yer aldığı sahneleri gördükçe gözlerimiz yeni sezonda da arıyor o sahneleri... Lütfen ama lütfen birlikte sahneleri çekilmiş olsun...

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,662
Puanı
860
Ya 4 ya 5'te çıkacak diye okumuştum bazı yerlerde. Ama geleceği bölümü merakla bekliyorum doğrusu... Özellikle Mecnun'un ve İskender'in tepkilerini...

Bu arada hikayenin de gidişatını gördüğümüz üzere gerçekten ciddi ciddi Erdal Bakkal ve İskender'in birlikte tek bir sahnesi dahi olmayacak sanki... Daha 7 bölüm var evet ama her bölüm umudum azalıyor... Umarım bu spekülasyonlar hiçe gider ve birlikte sahnelerini görürüz... İkilinin eski sahnelerini gördükçe ya da bakkalda herkesin birlikte yer aldığı sahneleri gördükçe gözlerimiz yeni sezonda da arıyor o sahneleri... Lütfen ama lütfen birlikte sahneleri çekilmiş olsun...
O iş benim canımı çok sıkıyor. İlla herkes herkesle iyi anlaşacak diye bir olay yok ama bunlar profesyonel insanlar. Oynadıkları karakterler de sıradan bir karakterler değil. Bu kadar insan bunca yıl dönmelerini beklemişken bize böyle bir şey yapmaya hakları yok. Git çek sahneni ondan sonra dışarıda ne yaparsanız yapın. Büyük ayıp ediyorlar şu anda.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and MEnes

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Cengiz Bozkurt'un tek şartı Ahmet Mümtaz Taylan'la sahnem olmayacakmış. O yüzden boşuna bekleme :A Ben De Özledim setinde feci kavga etmiş diyorlar o dizide de zaten sonradan Cengiz Bozkurt sahneleri baya azalmıştı diye hatırlıyorum.

• Üzücü
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Cengiz Bozkurt'un tek şartı Ahmet Mümtaz Taylan'la sahnem olmayacakmış. O yüzden boşuna bekleme :A Ben De Özledim setinde feci kavga etmiş diyorlar o dizide de zaten sonradan Cengiz Bozkurt sahneleri baya azalmıştı diye hatırlıyorum.
Ya işte mevzu 'diyorlar'... Öyle derler derler ama işte belki öyle değildir diye bir umut beklemeye devam edeceğim ben... :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya işte mevzu 'diyorlar'... Öyle derler derler ama işte belki öyle değildir diye bir umut beklemeye devam edeceğim ben... :A
Bu kadar tesadüf olmaz bence millet dizi başlamadan diyordu 3 bölümdür de sahneleri yoksa haklılarmış demek :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Belki bu sette barıştırmışlardır adamları, ne belli ha... :A Evet bu kadarı tesadüften fazlası tabii ama yine de bir umuttur yaşamak... :A
Yaptıkları büyük amatörlük ama :A Ha birbirlerinin aile değerlerine ve kutsallarına sövdülerse bilemeyecem ama öbür türlü sırf küs oldukları için aynı sahnede olmayız demeleri çocukça.

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yaptıkları büyük amatörlük ama :A Ha birbirlerinin aile değerlerine ve kutsallarına sövdülerse bilemeyecem ama öbür türlü sırf küs oldukları için aynı sahnede olmayız demeleri çocukça.
Kesinlikle katılıyorum, aradaki diyalogu bilmiyoruz ama profesyonellik asla bu değil... Sahneni oyna çek git neyin davası bu... Burada sanat yapıyorsunuz, gerçek hayatta yaşananları sanata yansıtamazsınız...

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
4x4

Aslında başta hızlı gidiyor gibiydi ama sonraları toparlandı. Hani eskiler devreye girdi, renkli bir bölüm oldu. Bazı yönlerden kendini tekrar eden sahneler de vardı ama o eskilerle birleşince daha iyi oldu. Yine de biraz televizyon dizisi tadında bir bölümdü.

Mecnun ile İskender'in evden atılması tekrar edilen bir durumdu aslında ama bu durum, Leyla'nın Mecnun'dan özür beklemesi üzerine gelişti. Mecnun'un Erdal'dan yardım beklemesi üzerine çözüm olarak ilk çağ insanlarıyla birlikte çadırda yaşamaya başlaması da olayı komik hale getirdi ve bu arada karavanda yaşayan Feraye ile tanışmasına sebep oldu. Bu sezon Mecnun'dan Mecnun olan İskender olacak gibi. Üstüne bir de geçmişten gelen Pakize devreye girdi. Selen Uçer yeni karakteriyle, Asuman Dabak yıllar önceki karakteriyle diziye dahil olmuş oldu böylece. İskender çapraz ilişkiye maruz kalacak gibi görünüyor. İskender'in Feraye ile sahneleri güldürdü. Selen Uçer komedi kabiliyetini iyi gösterdi.

Yavuz'la uğraşan Bahar karakteri de renk katıyor bölümlere. Elifcan Ongurlar tarzıyla iyi uydu diziye. Deniz Işın ise daha çok Ezgi Asaroğlu'na benziyor tarz olarak. Bir İsmail Abi'ye çıkmadı şimdilik biri. Şekerpare karakterini getirseler iyi olurdu aslında. İsmail, Yavuz üzerinden sette iş bulmaya çalıştı ama sonu hüsran bitti. Klasik işte, Yavuz bile dikiş tutturdu ama İsmail dikiş tutturamadı. Karabasan da görünmeye başladı, yakında kendini net bir şekilde göstermeye başlar.

Tabii bu arada yine bir reklam yerleştirilmesi yapıldı Yapı Kredi ile. Reklam şart olsa da, her gördüğümde garipsiyorum. İkinci bölümde Erdal Bakkal ile, bu bölümde Mecnun ve Kaan ile birlikte reklam yapıldı. Reklam detayını bir kenara bırakalım, bu bölümden sonra ilginç bölümler giderek artacak gibi görünüyor O sürekli olarak gördüğümüz o meşhur küfürlü sahneler, yerini gerçek küfüre de bıraktı kimi zaman.

8/10

Son düzenleme:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
4 bölüm arasından en zayıf olanıydı bence son 5-10 dakika hariç ortalama bir dizi tadındaydı son 5-10 dakika klasik L&M havası verdi fakat komedi olarak değil dram olarak.

Bölüme puanım 6.5'tan 7

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,529
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
4 bölüm arasından en zayıf olanıydı bence son 5-10 dakika hariç ortalama bir dizi tadındaydı son 5-10 dakika klasik L&M havası verdi fakat komedi olarak değil dram olarak.

Bölüme puanım 6.5'tan 7
Sihirli annemi eleştirirken iyiydi içinden Ruhsar çıkıyor Leyla ile mecnunun @xdragxx

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı