Star Kuzgun - Dizi Yorumları

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
  • Üzücü
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
'Kara Sevda' senaristleri uğraştırıp uğraştırıp olaylı finalle bitirecek. 'Kara Sevda'yı izledin mi bilmiyorum lakin Kemal ve Nihan kavuşsun diye iki sezon bekledik, iki sezon ful olaylı geçti. Sonunda tam kavuştular derken pat finalde iki erkek başrol de öldü. Bombayla ölmüştü. :T:

Ferman bence de boş karakter, Onur Saylak bu karakteri kabul etmemeliymiş. Hiç tanınmadık bir ismin de üstesinden kalkabileceği bir karaktermiş, bu sezon yeni katılan isimlerden sadece Güneş dikkatimi çekti. Neşe karakteri de doğru yansıtılmadı bence, felaket habercisi gibi soğuk soğuk dolanıyor. Meryem de yine kötü haberci... Cihan da olmasa gülümsetecek unsur yok dizide. :A

Son sahnede Kuzgun vurulup ölüyor, tam o sahnede 'Minnet Eylemem' yükseliyor...
Ara ara izliyordum ve cidden bol olaylı bir senaryosu vardı. Çok iyi sahneleri vardı hatta finalin tamamını izlemiştim o zaman. :A Ablam çok severdi onla izlerdik. :F

Bora’nın bir benzeri gibi Ferman ya bize geçen sezon bahsedilen Ferman bu muydu dedim hep. Klasik kötü karakter. :A Neşe bana da boş geldi sanki Fi’deki rolüyle aynen gelmiş gibi. :A Cihan beni de güldürüyordu. :F Aynı zamanda Kuzgun’un laf sokmaları, o serseri hali. Özellikle Bora’ya piknik tüpü falan dediği sahneler. :F

Ah ah o zaman düşerim işte... :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Diziye sırf yeni isimler katalım, karakterler diziye renk katar diyip çok saçma bir hale getirdiler. Çok iyi oyuncular geldi, ama hikayeye oturamadılar. 17.bölümün sonunu zor getirdim, ilk sezondan çok farklı bir işti. Şermin karakterini, izleyicinin aksine severdim. Çok gri bir karakterdi, hikayesi açılabilirdi. Yazık oldu, bu kadar kötü olacağına 16 final olsaydı. Ay Yapım'ın hali hal değil, umarım toparlanır...

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Hep mutsuz son olacak diye düşünmüştüm ama neyse ki KuzDil evlendi ve mutlu son oldu. Kuzgun'u bu sezon sevmiyordum ama bu bölümdeki sahnelerini izledikten sonra Dila'yla mutlu olsun istemiştim güzel de oldu. .Z Tabii daha 2 bölüm önce Güneş'i Kuzgun'a yamamaya çalışan Meryem'in de düğüne gelmesi bu ne yüzsüzlük dedirtti ama olsun. :A

Kuzgun ve Ferman'ın silahlara başvurmadan sadece konuşarak aralarındaki meseleyi halletmesi ve Dila'nın ağacın altındayken Ali'ye söyledikleri çok anlamlıydı.

Bölüm bayağı uzundu ama tüm meseleler güzelce bağlandı ve akıllarda soru işareti de kalmadı. Özellikle ilk sezonunu çok iyi hatırlayacağım bir dizi olacak. 21 bölüm boyunca emeği geçen herkesin eline koluna sağlık. Burcu'yu (ve Barış'ı da) en kısa zamanda tekrar ekranlarda görmek dileğiyle. :bhr:

• Beğendim
Reactions: Dosi

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
20. BÖLÜM

Ferman ve Kuzgun arasında kılıçlar tamamen çekildi, finalde ne olacak merak ediyorum doğrusu.

Güneş psikopat çıktı, Kuzgun'un yatağında poz verip paylaşmak... Dila da epey kıskandı doğal olarak, ortada bir şey yok neyse ki.

Fırat, komiser Kudret'in oğlu çıktı. Şaşırtıcı ve beklenmedik bir karakter oldu şimdi. :D

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
21. BÖLÜM (FİNAL)

Ve bir dizinin daha sonuna geldik...

Geçen sezondan kalan bir dizim daha ekranlara veda etmiş oldu. Barış Arduç, Burcu Biricik ve Ay Yapım faktörleri diziyi izleten etkenler olmuştu benim için. Farklı bir havası, atmosferi vardı. 'İntikam' projesiydi, içerisinde aşk da vardı dostluk da vardı. Finali istediğim gibi olmadı tabi, o kadar hikayeyi pat finale bağlamak kolay değil. Anlamsız bir finaldi ama mutlu sonla bitmesi güzel oldu. Kuzgun ve Dila son sahnede evlendi, Cihan ve Kumru da dans etti. :bhr:

Tüm ekibin emeklerine sağlık, severek izlediğim bir proje oldu. Barış Arduç oyunculuğunu iyice geliştirdi, iyice döktürdü bu işte. Burcu Biricik zaten güzel iş çıkarıyordu, iyice performansını artırmış oldu. Ne diyeyim, tüm ekibin yolu açık olsun. :(

Efsane müziğiyle bitireyim... (Keşke finalde duysaydık bir kere, son sahnede çalması hayalimdi...)

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,544
Puanı
1,060
Büyük üstat Yan Caman'ın dediği gibi dizilerin tutması için libido önemli ve bu dizide de fazlasıyla vardı. Senaryo eski tadından uzaklaştığı için erken bitti bakıp bakıp çatlayabilirsin. :A
Ne libidosu be koy Barışın karşısına beni, bak noluyor reytingler :A Senin ecünnü gitsin Birkanla Keremle partner olsun :A

• İlginç

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Bugün yayına başlayışının 1. yıl dönümü. :( O zaman Türk televizyonlarında yayınlanamayan bu efsane sahneyle kutlayalım. :Z

@Yiğitt @Özgür @Dosi @alperuz @serhatt
Ah be KuzDil'im ne güzeldi ilk sezon, benim için 16.bölüm final bölümüdür. İkinci sezon beklediğim gibi ilerlemediği için izlemeyi bırakmıştım ki diziden alelacele bitirildi. Keşke gün değişikliği yapılsaydı, senaryo ekibi değişseydi. Olan çifte, Onur Saylak efsanesine oldu.

• Üzücü

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Ah be KuzDil'im ne güzeldi ilk sezon, benim için 16.bölüm final bölümüdür. İkinci sezon beklediğim gibi ilerlemediği için izlemeyi bırakmıştım ki diziden alelacele bitirildi. Keşke gün değişikliği yapılsaydı, senaryo ekibi değişseydi. Olan çifte, Onur Saylak efsanesine oldu.
Senaristler çok iyiydi zaten onlara bir şey diyemem. Asıl sıkıntı dizi 5 reyting almasına rağmen tutmadı (sezon sonundaki düşüş de var) diye algı yapılması ve bunun yüzünden mecburen rotayı değiştirmeleriydi. :(

• Üzücü
Reactions: alperuz